Forum za opise in izkušnje iz tekaških prireditvah. Povejte, kako je bilo. Lahko ali težko, da gremo prihodnjič še mi zraven :)

Moderatorji: ero, AVI

Uporabniški avatar
 dexi27
#122181
Tako, letos sem se 3jič udeležil tega teka. O organizaciji nima smisla zgubljat besed, ker je na vrhuncu, pa tud o Italijanskih voznikih ne, ker je itak vsako leto isto, če nebi blo tko bi bil dolg čas :lol: .
A trasa mi je vsako leto težja, pa ne vem, ker se vsako leto bolj ženem al, kaj. Ker sem zdaj že kar na nekja mestih tekel 21ko, pa se mi zdi, da je ta v Sežani res težka, al pa je to zarad tega, ker smo šele na začetku sezone.
No letos mi je uspelo to, kar mi lani zarad burje, no vsaj tako jaz mislim ni uspelo, se pravi se krepko spustit pod 1h 25 min, tako, da sem zadovoljen.

Lepo je blo videt spet vse stare borce :TF)
 eggy
#122183
Oii!

Zares super tek! Glede vremena......res ne morem imeti nobenih pripomb. Dragi organizatorji......najbrž ni bilo poceni, da ste se tam gor zmenili za tako vreme :)

Na Kraškem maratonu sem bila prvič in moram reči, da sem prav prijetno presenečena. Krasna pokrajina, odlična organizacija. Pa tudi moje noge moram pohvalit, so se kar obnesle:)

Nekje blizu polovice sva se ujela z Laufarjem in......hvala Laufar, tudi meni je tvoja družba prav pasala.

Jogurt, jota, klobaska......vse je pasal:)

Še pridem!

eggy
Uporabniški avatar
 zajc
#122190
Ker je bila moja družina na bolniški, sem se pridružil Tae-mobilu. Ob prijetni družbi (Tae, Obivankenobi in Aljoša - bodoči TF-jevec) je vožnja po avtocesti s 40 km/h (vozili smo za posipovalcem soli) minila hitro :D

Prevzem številk, okupacija bližnjega bifeja in stranišča in tek se je hitro začel. Letos sem se odločil, da bom upošteval nasvete MatjazaV, da se je včasih :oops: potrebno prerivat, če želiš začeti v ospredju. To sem storil v želji, da bi odtekel tek pod 1:20, čeprav sem bil 90% prepričan, da mi to ne bo uspelo. Poskusiti ni greh.

Začetek sem imel dokaj hiter, predvsem po zaslugi začetka v ospredju. Prvo krizo sem doživel po Lipici, ko se je proga rahlo dvigovala in je pihal veter. Izgubil sem nekaj dragocenih sekund, da mi je skupina, ki sem ji sledil, ušla :?

Do 16 kilometra sem imel še težavo z vranico (verjetno zaradi hladnega zraka), v trebuhu pa me je črvičilo. Groza, ampak to ni krivo, da sem bil za moje pojme enostavno prepočasen. Enostavno ne gre, pa pika. Med 16-18 kilometri sem izgubil še 2 minuti in to me je stalo dobrega končnega časa.

Z rezultatom sem zadovoljen, ker je bil to moj najhitrejši MKM, ne pa moj najhitrejši čas. Če pomislim, da mi letos na treningih ne gre tako kot sem načrtoval, je to odlično :D

V cilju je že čakal sopotnik Aljoša, ki je šel na 8 km in bil zelo zadovoljen. Tae in Obivankenobi pa sta bila manj zadovoljna, ker se jima ni posrečil rezultat pod 1:30.

Na analizi smo analizirali vse od teka do karateja in taekwondoja :)

Po mojem mnenju je bil tek odlično izpeljan, brez zapletov. Vreme je bilo glede na lansko leto dosti boljše. Če pomislim, da zdaj sneži, smo imeli odlično vreme.

Srečal sem veliko TF-jevcev, ogromno sem jih zgrešil (če sem koga pozabil pozdraviti, naj mi oprosti).

Hvala Tae-tu za prevoz in sopotnikom, ker so me prenašali. In kaj naj še rečem: vidimo se na prihodnjem teku :D
Uporabniški avatar
 AVI
#122191
....superca..... :D :D :D :D ......čestitke vsem..... :clap: :clap:.....predvsem pa nekomu, pa žal ne vem komu, ki me je vlekel skoraj celo pot.... :clap: :D
Uporabniški avatar
 samostojni
#122195
Jest se tudi pridružujem čestitkam organizatorjem pa vsem ki smo tekli. Mogoče zadnji del proge ni bil več tako živahen, smo se pač že namučili, ampak pogled na zasnežene hribe je pa tko lepo blo pogledat in pozabit na muke mu ježeve še do cilja. S cajtom sem pa zadovoln,
Hvala še Darcy-u za tazadn klanc, mi je povrnu kar mal energije, da sva skoz cilj pritisnila še do konca. Pulz pa tud

Ko skozi okno gledam zdaj, pogled na belini se ustavi in pravi no jutr ga bomo pa taprvič na roke metal ... ta naš sneg preljubi, ki se na pomlad šele prebudi.

Se vidimo naslednje leto spet.
LP
Uporabniški avatar
 vencelj
#122199
To je bil moj drugi nastop v Sežani po letu 2002. Proga je kar zahtevna, ravnina in navzdol OK., v klanec sem pa pošteno izgubljal. Kljub vsemu je zadostovalo za planiran povprečen tempo 4 min/km (1:24:05 uradno). Še par ostalih podatkov: povprečen pulz 174, max. 186, 1602 kcal...
Čestitke tudi vsem ostalim, ki ste trudili danes v Sežani :laola
LP, vencelj
Uporabniški avatar
 ZadniKING
#122201
Khmmm, torej...
Moj dobri prjat'l Andrej, ta se spozna na vreme še bol'š kot moja malenkost na tekoča živila, ki zadenejo... pa se, ne da bi se preveč hvalil, na piva in vina kar spoznam... no skratka, Andrej mi je zaupal, da, v kolikor bom z 21 kilometrskim kraškim krogom končal v manj kot dveh urah, mi za vreme ni treba skrbeti, ker bo "zdržalo"!
In sem pridno ubogal nasvet in ta malčken maraton končal v manj kot dveh urah! Pika. Nakar je, glej ga zlodija, začelo nekaj padati izpod neba... No, in kaj mi je preostalo?!? Urno sem se preoblekel v frišne cunje ter jo z lahkotnim korakom mahnil na južino. Je pasala. Kljub temu, da jota ni 'lih na vrhu mojega seznama priljubljenih jedi!
Aja, vsled dejstva, da v tem letu do danes vsega skupaj nisem nabral 20km treninga :? moram bit' vesel, da sem uspel končati maratonček v manj kot dveh urah... No, recimo da je bil današnji tek del treninga za Radence in kasneje še Gletschermarathon Pitztal-Imst... Gledano tako, je tudi današnji rezultat kar obetaven.
Sicer pa...
Hvala organizatorjem za super prireditev, letos je dejansko vse "klapalo", hvala pa tudi navijačem in predvsem navijačicam, ki so nas spodbujali vzdolž trase. :clap:
 darcy
#122202
Bolj kot vreme me je skrbela čudna bolečina, ki se je med tednom pojavila pojavila v gležnju, zato ni bilo rezultatskih ambicij.
Nekaj začetnih km sem se držal bobrovega enakomernega tempa.
Do 15 km je še šlo nato so bole bolečine ves hujše, ko sem že razmišljal, da kar odpešačim do cilja, sem dobil vzpodbudo (samostojni?) naj kar odmislim bolečino. Nekako je le šlo. :D
Ko sem bil enkrat pri avtu sem se odločil, da grem kar brez jote in analize domov na počitek.
Organizacija kot se spodobi za tako veliko število tekačev, pa še vrečka je bila kar polna uporabnih stvari.
Še čestitke Obivankenobi-ju za PB pa čeprav ni bilo pod 1:30 in seveda vsem za dosežke v Sežani.

Dare
Uporabniški avatar
 MatjazV
#122205
Družba živjo!

Danes je bilo v Sežani res super. Celo vreme, zaradi katerega so verjetno nekateri ostali doma, je zdržalo ravno toliko časa, da je bila velika večina tekmovalcev v cilju.

Tokrat sem se v Sežani prvič podal na krajšo progo, nekaj več kot 8km, ker se šparam za naslednji teden, ko bom tekel maraton.

Na 8-ki sem se pošteno namatral, saj nisem več vajen tekem na tako kratkih razdaljah. Tempo, ki ga je narekovala vodilna skupinica je bil res hud in sem komaj prisopihal do cilja.

Po teku sem uspel še fotkati in naredil preko 130 posnetkov. Sem jih že naložil: http://community.webshots.com/album/562873802BactRc

Hvala Razy-ju in Sončki za udoben prevoz ter Lauferju za družbo.

Organizacija je bila izvrstna. REZULTATI

LP

MatjazV
 NeMiran
#122207
Naj dodam še jaz svoj kamenček v ta mozaik. Morda bo moj mali maraton še komu v poduk, čeprav pravijo, da se najbolj naučiš na lastnih napakah.
Torej v Sežani sem pravočasno, dvignem šrevilko se vrnem k avtomobilu da se preobujem ko........... Ugotovim, da sem doma pozabil superge. Obut sem bil v nizke pohodne čevlje z Wibram podplatom. Sprva sem mislil iti kar domov, pa sem se vseeno določil, da poizkusim. Zavedal sem se, da tvegam kakšen žulj in črn hoht.
No pa je šlo kar dobro noge so vredu le kolki so me precej boleli zadnjih nekaj kilometrov. V kalnec je še nekako šlo, navzdol pa je bilo težje.

Ko sem v cilju pripovedoval svojo štorijo starejšemu tekaču, mi je povedal, da se je to tudi njemu zgodilo. Od takrat naprej pa si opremo pripravlja en dan prej in ima vedno vse s seboj.

Drugo leto pa s supergam :bum:
    Uporabniški avatar
     tae
    #122208
    Glede vremena ne bom nič govoril, ker so 1. že predhodniki vse povedali in 2. ker nanj itak nimamo vpliva.

    Na ta tek sem šel z namenom, da svojemu forumovskemu prijatelju Obivankenobiju pomagam postaviti njegov osebni rekord na 21km razdalji. 100% sem bil prepričan, da mu bo uspelo, saj je dobro pripravljen, pa še jaz naj bi bil dober motivacijski faktor. Žal ni uspelo, zato sva šla oba domov z dolgimi nosovi. Tekla sva sicer skupaj, a kljub temu vsak sam. Nekako se počutim malo odgovornega za njegov uspeh, ker mu res želim, da premakne to mejo navzdol. Je pa res, da Sežana ni ravno proga za podiranje rekordov.

    Zdaj bom malo opisal družabni del dogodka, nato pa se vrnil na tekmo. Tja smo itak prišli skupaj obivankenobi, njegov kolega Aljoša in Zajc. Pred štartom srečali fotra, venclja, drugega zajca (iz »e« jem), RoKa. V tekmovalnih boksih tik pred štartom pa še Tinija, bobra, kovita in lauferja. Analiza po končanem teku žal zelo maloštevilčna. Zanimivo na teh dogodkih je dejansko to, da veliko ljudi poznam in tudi drugi mene, zato se počutim domače ne glede na to v katerem kraju se dogaja.

    Tekma: začetek hud, tempo takoj pod 4 minute, prehitevanje se je začelo, najprej RoKota, katerega sem še povabil, če gre naprej z nama, potem PeterM, s katerim sva se sedaj končno tudi uradno spoznala, nato še Ales. Obivankenobija sem opozarjal, da sva prehitra, ampak sem vseeno sledil tempo. Mislil sem si, če bo šlo tako naprej, bo padel še moj novi rekord. Km so na začetku zelo hitro minevali. Tako, kot v Gorici sem tudi tu na uri gledal le tempo in nič drugega. Na 10km pogledam končni čas (nerodnost moje ure, da moraš vmes preklapljati in ne vidiš vseh želenih podatkov hkrati), ura kaže 40:18. Nekje do 13. mogoče 14. kilometra je šlo še vse dokaj dobro, potem pa so se obivankenobiju začele težave. Žulj. Tempo nama je drastično padel, klanci gor so bili celo 4:30min./km ali še več. Začela so se kontra prehitevanja, vključno z Alešom, za katerega sem že mislil, da ga bom lahko premagal, čeprav do sedaj še nikjer nisva skupaj tekmovala. Vsak km do cilja sva le še izgubljala na času. Na 18km začnem razmišljati o možnem uspehu in že izračuni so slabo kazali, čeprav bi bilo teoretično še možno. Na 19km se ustavim in si mislim, naj gre obivankenobi sam naprej, saj mu bo dalo dodatne moči, če bom jaz ostal zadaj, ker sem ga prej preganjal. Lepo upočasnim tempo, mimo mene pičijo še Ton, pa Damajanty pa še veliko drugih, jaz pa na easy že malo razočaran, a še vedno z upanjem, da bo Borisu le uspelo. V cilj pritečem kakšno minuto za njim že z umirjenim pulzom.

    Obivankenobi, vem da si razočaran, vem da si sposoben več, žal mi je, ampak prilik bo še dovolj.

    Jaz sem bil na tem kraškem maratonu prvič. Čeprav vsi hvalijo organizacijo in vse to imam jaz 2 pripombi, ki jih bom povedal, čeprav vem, da me bo zaradi tega marsikdo napadel. 1. medalja iz gline že pred tekom, za katero sem mislil, da je nek certifikat za prejeto vino (groza, tako nikakvega spominka še nisem videl svoj živi dan). 2. nama z Zajcem nihče ni znal povedati, kje so tuši.
     PROSPORT
    #122209
    Hmm, bon za vino sem dal prijatelju, sam sem vzel le med. Tiste glinaste reči mi niso dali, zato sem tudi jaz mislil, da je le reklama za vino, ker so jo dajali zraven. Očitno dobiš glinasto medaljo le če vzameš tudi vino...
     ton
    #122211
    Glede na to, da sem za minuto in pol popravil najboljši čas, sem seveda prezadovoljen.
    Če bo zgoraj osmoljenima kaj v podporo, naj priznam, da me je oni makadam pošteno zdelal in mi je šele pogled na dva Japanca (rdeči kugli na belem polju) spet pognal adrenalin po izmučenih žilah... in sem sicer pogruntal, da očitno ne naskakujeta -1.30, potem je Tae celo prešel v hojo... in sem ga dohitel in potem še Obivankanobija... skratka nevede sta mi močno pomagala. Hvala.
    Sicer sem pa prezadovoljen. Z vinom in salamini smo že obdarovali prednike, med in becelušo sva z drago pametno zamolčala, najmlajšo sem sicer zgrožen našel v otroškem varstvu plesat na 'Ferari polko', ampak vso sijočo med prijaznimi varuškami... ah, Sežana.
    Uporabniški avatar
     zz topka
    #122213
    Čeprav vsi hvalijo organizacijo in vse to imam jaz 2 pripombi, ki jih bom povedal, čeprav vem, da me bo zaradi tega marsikdo napadel. 1. medalja iz gline že pred tekom, za katero sem mislil, da je nek certifikat za prejeto vino (groza, tako nikakvega spominka še nisem videl svoj živi dan). 2. nama z Zajcem nihče ni znal povedati, kje so tuši

    1.Medalje so izdelovali ljudje s posebnimi potrebami v delavnicah.
    2. Tuši v dvoranah pridejo ponavadi v garderobah. Ki pa so bile po teku res premajhne za vso druščino, ki se je tuširala.
    To ni napad, le razlaga.
    Uporabniški avatar
     javaman
    #122217
    Sam sem šel teči 12 dni po operaciji odstranitve bradavice na nogi (uporaba tekočega dušika), s tem da so mi to sredo še dodatno izrezali iz operacije nastalo otrdlino. 2 meseca praktično zaradi bolečine na nogi nisem mogel sploh trenirati, zato sem pričakoval pomankanje kondicije. Pri ogrevanju pred malim maratonom sem začel čutiti bolečo na nogi, ker so Nimbuske spredaj ozke in so mi pritiskale na rano. Zahvaljujoč VW sem uporabil v vrečki najdene obliže, ki so mi delno oblažili bolečino. A se je ta spet pojavila pri 5-em km, pri 10-em me je že peklo, zadnjih 5 km pa je bolečina nato izginila, sem pa zato imel problem pomankanja kondicije.

    A sem vseeno prišel na cilj :juhuhu:

    Vreme pa je itak bilo super - dosti bolje kot sedaj tukaj.

    VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA