Forum za opise in izkušnje iz tekaških prireditvah. Povejte, kako je bilo. Lahko ali težko, da gremo prihodnjič še mi zraven :)

Moderatorji: ero, AVI

#306340
Sam dojemam besedo MARATON kot nekaj, kaj bom nekoč
ko bom pripravljen pretekel tudi sam.
Pretekel bi ga verjetno tudi zdaj, vendar moramo biti vsi
vsaj malo samokritični.
Letos sem pretekel polmaraton v času 1:37,52.
Vendar kot pravim za maraton bo čas šele naslednje leto. Upam.
MARATON je en izmed najtežjih tekaških preizkušenj zato se moramo vsi na njega dobro pripraviti.
 nivesj
#306348
In zakaj smo tisti, ki tečemo maraton več kot 4 ure, egoistični, nebodigatreba in ne vem kaj še...??? :( Moj letošnji čas na LM je bil okrog 4:40, sem zato egoistična, če si tudi jaz želim na koncu toplega čaja, ali pa malo vzpodbude publike?

Jaz ga recimo že zaradi bolezni ne morem preteči hitreje, zaradi let .....verjamem pa da pri mnogih drugih obstaja še xy razlogov zakaj ga ne (z)morejo preteči v tem času.

Ženske pa tudi sicer tečemo počasneje, torej? V čem je štos tega žaljenja, da nismo zreli? :cry:
 spela*
#306349
Stara kost, zakaj si pa mejo postavil ravno na 4 ure? Zakaj ne na 3 ure? Kdor ni sposoben preteči maratona pod tremi urami, pač ni zrel za maraton. Ali dve uri in pol.
 Jola
#306351
No, jaz bi pa ta izraz "SEBIČNOST" postavila na stran vas, ki tako dobro in PRO tečete ! Postavljati meje tako ali drugače lahko postavlja tekače, kakršnekoli že, v neenakopravni položaj. Škoda, da se v Sloveniji, naši ljubi mali in lepi deželici ukvarjamo s tem, kako dolgo bo treba čakati zadnjega maratonca. Ne vem pa, kako jim to uspe v tujini, ko je na marsikaterem maratonu zaprta cesta tudi 8 ur in stojijo ljudje ob poti in na cilju in vzpodbujajo tudi zadnjega "tekača". Do sedaj sem mislila, da je ta tekaški svet pri nas naklonjen tudi začetnikom, tudi bolnikom, ki se zdravijo s tekom, tudi takim, ki imajo željo teči in preteči kakršnekoli kilometre....pa vidim da ni tako. Veste, ne more vsak preteči polmaraton v uri in 20 minut, tudi ne maraton v treh urah, tudi ni vsak začel s tekom pri 13-ih ali 21-ih letih, smo tudi taki, ki smo začeli kasneje, celo zelo pozno, pa imamo svseeno željo preteči polmaratone in maratone ! Morda vas je večina imela to srečo, da NIKOLI niste tekli počasi, bilo bi pa dobro, da v sebi poiščete besedico SEBIČNOST in njen pomen. Morda pa tisti, ki tako hitro tečete, da smo vam "počasni" v napoto delate kaj drugega slabše od nas, pa konec koncev, če bi bili maratoni organizirani samo za PRO-hitre tekače, bi bil zaslužek organizatorjev tako majhen, da maratonov sploh nebi več prirejali, to mi lahko verjamete ! Masa plača maraton, ne tista peščica "ta boljših" ! Pa lep pozdrav vsem !
Uporabniški avatar
 ugor
#306352
Jola napisal/-a:No, jaz bi pa ta izraz "SEBIČNOST" postavila na stran vas, ki tako dobro in PRO tečete ! Postavljati meje tako ali drugače lahko postavlja tekače, kakršnekoli že, v neenakopravni položaj. Škoda, da se v Sloveniji, naši ljubi mali in lepi deželici ukvarjamo s tem, kako dolgo bo treba čakati zadnjega maratonca. Ne vem pa, kako jim to uspe v tujini, ko je na marsikaterem maratonu zaprta cesta tudi 8 ur in stojijo ljudje ob poti in na cilju in vzpodbujajo tudi zadnjega "tekača". Do sedaj sem mislila, da je ta tekaški svet pri nas naklonjen tudi začetnikom, tudi bolnikom, ki se zdravijo s tekom, tudi takim, ki imajo željo teči in preteči kakršnekoli kilometre....pa vidim da ni tako. Veste, ne more vsak preteči polmaraton v uri in 20 minut, tudi ne maraton v treh urah, tudi ni vsak začel s tekom pri 13-ih ali 21-ih letih, smo tudi taki, ki smo začeli kasneje, celo zelo pozno, pa imamo svseeno željo preteči polmaratone in maratone ! Morda vas je večina imela to srečo, da NIKOLI niste tekli počasi, bilo bi pa dobro, da v sebi poiščete besedico SEBIČNOST in njen pomen. Morda pa tisti, ki tako hitro tečete, da smo vam "počasni" v napoto delate kaj drugega slabše od nas, pa konec koncev, če bi bili maratoni organizirani samo za PRO-hitre tekače, bi bil zaslužek organizatorjev tako majhen, da maratonov sploh nebi več prirejali, to mi lahko verjamete ! Masa plača maraton, ne tista peščica "ta boljših" ! Pa lep pozdrav vsem !
:clap: :clap:
 nana
#306355
Meni se tudi zdi grdo, ko ti nekdo reče, da ostani doma, če nisi sposoben pretečt maratona pod 4 urami. Ko sem bila prvič v Berlinu, sem bila srečna, ko sem maraton pretekla pod 5. urami in za mano je prišlo v cilj še več kot 10.000 tekačev. 10.000 slabo pripravljenih?
Jaz maratona NIKOLI ne bom pretekla pod 4. urami, mogoče pa mi bo uspelo pod 4:30. Ali naj se zaradi tega zadovoljstvu, ko ga pretečem, res kar odpovem? Zato, ker imajo tisti, ki so hitri, neka svoja merila? Pa vsi vemo, da ni isto, če tečeš sam ali pa na takšni prireditvi :wink:

Pa, da ne bom komu delala krivice... med hitrimi tekači so tudi takšni, ob katerih nimam slabega občutka (ali slabe vesti) zaradi svojih rezultatov in zaradi tega jih še toliko bolj cenim :D

mrzli napisal/-a:Čestitke vsem, ki ste pretekli maraton... ne glede na čas... :clap: :clap:

Mal si me prehitel :D
 Jola
#306356
Ja nana, tudi meni velikokrat kdo od čisto pravih maratoncev zaploska in tisti njegov "bravo, bravo, še malo !" mi res veliko pomeni...in zaradi takih bom še vedno hodila na polmaratone in maratone in ne bom razmišljala, če sem komu odveč in v napoto na progi ! Pa hvala takim, ki jim srčnost in razumevanje nista tuja.
#306363
Če bi napisal čas od 4:30 ali 5:00 ne bi spremenilo nič na stvari, ker bi se vedno našli, tisti še počasnejši, ki mislijo, da bi stem bili prikrajšani :mrgreen: .

Zakaj organizatorji v tujini, čakajo tudi 8 ur. Odgovor je enostaven. Zaradi biznisa. Če bi omejili čas, bi na ta način zgubili tisoče udeležencev(turistov), ki še enkrat pravim, za moje pojmovanje teka, ne spadajo na najdaljšo distanco. Z ozirom na svojo pripravljenost bi morali izbrati eno od krajših distanc, 21 K ali 10 K.

Tudi v kolesarstvu je enako. Veliko nepripravljenih za VELIKO Franjo iz meni nerazumljivega razloga, ne izberejo MALO Franjo in se še dve uri za prvimi po največji vročini fjakajo, do cilja :mrgreen: . To je za moje pojme nespametno početje.

Vem, da se jih veliko ne bo strinjalo z menoj. Takšno je pač moje videnje rekreativnega "tekmovanja".
 Jola
#306371
Že sam pojem "REKREATIVNI" pomeni vse kaj drugega kot "dirke" in še enkrat naj ponovim, da večina rekreativcev plača tekmo da ta sploh je, pa naj se temu reče biznis ali karkoli. Kdor pa je nestrpen, se pač naj ne pojavlja med rekreativci in jim ne dopoveduje, da na takih "tekmah" , ki so za rekreativce, nimajo kaj iskati. Sicer pa so eni hitrejši, drugi pa počasnejši tudi na državnih prvenstvih, evropskih, balkanskih, svetovnih in tudi na olimpiadi in tisti, ki je res tako dober, da ne prenese "navadnih rekreativcev", naj se pač uvrsti na tako dirko, ostalim pa pusti veselje. Spoštujem vsako mnenje, seveda pa bom stala za svojim ! LP
#306372
StaraKost napisal/-a:
Vem, da se jih veliko ne bo strinjalo z menoj. Takšno je pač moje videnje rekreativnega "tekmovanja".


Zdravo, Stara kost!
Običajno se izogibam polemiziranju s tabo, ker si zame enostavno "prehud" ali pa jaz premalo resen in predan tekač, da kar tako brez vseh naprav tja v tri dni fijakam naokrog, kadar si pač vzamem čas (dobro, pustimo uvod)...tudi tokrat ne bom polemiziral, le direkt ti povem, da se v tem primeru s tabo ne strinjam. Nekateri tekači so pač počasnejši, kar pa ne pomeni, da niso pripravljeni preteči maraton...navsezadnje so to dokazali s svojim uspešnim nastopom. Verjetno imajo (vsaj večina) tudi oni v nogah veliko pretečenih kilometrov. Po tvoji logiki bi bil torej maraton privilegij izbrancev, ki so dovolj hitri, da ga pretečejo v, recimo, štirih urah.
:cast: :cast: vsem, ki ste pretekli maraton, četudi ste si za ta podvig vzeli malce več časa :!: :clap:
Uporabniški avatar
 raf
#306385
Mislim, da smo tisti, ki smo prišli v cilj po štirih urah dobili bolj bučen aplavz, kot tisti pod . Seveda to ne zmanšuje uspeh vsakega, ki je zmogel maraton ne glede na uvrstitev.
Bom moral naslednje leto testirat organizatorje kako to zgleda, ko te nočejo spustiti v drugi krog. Mene sigurno ne bi ustavili, ker jih bi enostavno preskočil ali obšel in šel po svoji poti naprej...pa čeprav mi vzamejo cifro.
Itak tečem za svoje zdravje in če se dobro pocutim me nič ne ustavi, da ne grem še enkrat.
#306397
vencelj napisal/-a:
StaraKost napisal/-a:
Vem, da se jih veliko ne bo strinjalo z menoj. Takšno je pač moje videnje rekreativnega "tekmovanja".


Zdravo, Stara kost!
Običajno se izogibam polemiziranju s tabo, ker si zame enostavno "prehud" ali pa jaz premalo resen in predan tekač, da kar tako brez vseh naprav tja v tri dni fijakam naokrog, kadar si pač vzamem čas (dobro, pustimo uvod)...tudi tokrat ne bom polemiziral, le direkt ti povem, da se v tem primeru s tabo ne strinjam. Nekateri tekači so pač počasnejši, kar pa ne pomeni, da niso pripravljeni preteči maraton...navsezadnje so to dokazali s svojim uspešnim nastopom. Verjetno imajo (vsaj večina) tudi oni v nogah veliko pretečenih kilometrov. Po tvoji logiki bi bil torej maraton privilegij izbrancev, ki so dovolj hitri, da ga pretečejo v, recimo, štirih urah.
:cast: :cast: vsem, ki ste pretekli maraton, četudi ste si za ta podvig vzeli malce več časa :!: :clap:


Nisem tekač, ampak kolesar. Vzporednice pa so več ali manj zelo, zelo podobne. Navadno za kolesarske maratone napišem, da če hočejo imeti dirko (čipe, zaprto cesto), NAJ TO PLAČAJO posebej, dočim ostali, kateri bi odpeljali krog (npr. Franja, Alpe Scott), plačamo normalno štartnino. Pa je takoj ogenj v strehi. Na Franji bi jih 200, 300 dirkalo (kaj počenjajo vsaj v prvih dvajsetih kilometrih je itak lahko zapis za dolžino romana), a če bi jim nudili vse, kar dirka potrebuje in zato zatevali npr. trikratno plačilo, bi to pojmovali kot protikolesarsko promocijo. Pa mislim, da temu ne bi bilo tako.

Vsak organizator pojmuje organizacijo tudi kot biznis, da nekaj ostane nad črto, kakor pravimo. In tale plus ali v slabšem primeru pozitivno ničlo napravi velika množica navadnih rekreativcev, kateri pa res verjetno ne zmorejo čas pod štirimi urami?
#306398
Tudi jaz imam vtis, da vzdržljiovstni športniki na začelju so večji sponzorji organiziranega dogodka kot tisti na čelu ali v sredini.

Marcus Aurelius ( prevod Anton Sovre ) Dnevnik Cesarja Marka Avrelija:

'Ne bodi površen pri delu! Ne bodi razmišljen v družbi! Ne bodi nestalen v predstavah svoie domišljije! Ne dovoljuj, da bi se ti duša kratko malo zakrnila, pa tudi ne, da bi ti prekipevala! Ne oblagaj si življenja z delom! - "Ubijajo nas, režejo nam ud za udom, preklinjajo nas." Te mar vse to kaj ovira, da ti ne bi duša ostala čista, razumna, skromna, pravična? Saj tudi studenec ne neha žuboreti in dajati sladke pijače, ako stopi kdo k njemu in ga OPSUJE. In če vrže blata vanj in še gnoja, ga voda takoj raztopi in odplakne, nikar pa da bi ostala kalna. Kako pa si najdeš tak neusahljiv studenec? S tem, da si vsako uro prizadevaš, da boš svoboden, blag, preprost in skromen.'
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA