Forum za opise in izkušnje iz tekaških prireditvah. Povejte, kako je bilo. Lahko ali težko, da gremo prihodnjič še mi zraven :)

Moderatorji: ero, AVI

Uporabniški avatar
 Fotr
#122276
Sežana je vsakokrat nekaj posebnega, najsi bo jeseni na zaključku tekaške sezone ali sedaj, ko je pred nami pomlad in se nam obeta do jeseni množica tekaških prireditev.
:D
Tudi včeraj je bilo tako. Ker je bilo vreme nestanovitno, je bila najprej največja skrb, kaj obleči. Najprej sem oblekel kratke pajkice in majico, pa še eno majico z rokavi. Potem je malo zapihalo, pa sem navlekel nase še dolge pajkice in slekel eno majico. Potem je postalo malo bolj hladno, pa sem navlekel še eno majico in eno jakno.
:twisted:
Bližal se je že začetek in treba se je bilo malo ogrevati. Ko sem se ogrel, sem ugotovil, da sem preveč napravljen, pa sem odložil jakno in eno majico. Potem pa me je zeblo in sem šel nazaj obleči jakno.
:x
Pri vsej kolobociji z oblačenjem, sem pozabil pas za Polarja in seveda hitro odbezljal nazaj, kjer sem ugotovil, da sem pustil odprt avto. Še dobro, si rečem, hitro si zapnem pas okoli prsi in ajde na start.
:roll:
Tam že množica znanih in neznanih tekačev, znanih sem bil še posebej vesel. Potem pa kar naenkrat start, pritisnem uro in vidim, da je srčni utrip na ničli. Ali sem mrtev, ali pa je nekaj narobe. Med množico tekačev dvignem majico in jakno, da se je belina in okroglina trebuha zableščala v vsej svojo veličini. Ugotovil sem, da je bi pas zavihan in seveda ni mogel pošiljati srčnih signalov. Zadovoljil sem se, da bom meril samo čas, srčni utrip pa naslednjič. Pa nov Polar, pa stvar zajebem na prvi resni preizkušnji.
:lol:
Dobro je, da mi vsaj čas meri. Ker mi ni bilo treba paziti na srčni utrip, sem se brezglavo pognal v dir, kajti sedaj je bil samo čas moj gospodar. Na prvi vodni postaji sem zgrešil vodo, kajti brzina je bila prevelika, da bi pravočasno ujel kozarec. Še dobro, da je bila malo naprej Iris, ki je delila flaške z vodo, napolnjene samo do tretjine, kar je zelo dobro, da se voda ne poliva med tekom. Bravo organizatorji in Iris.
8)
Potem dirkam naprej in mimogrede sem v Bazovici. Tam pa polno ljudi in vsi so se križali. Najprej sem ogledal svojo konturo, kaj je narobe, da se križajo, mogoče pa tako hitro bezljam, da se kar križajo, to bo, to. Potem pa zadoni zvon v cerkvi in spomnim se, da je velika noč in ura dvanajst in da ljudje odhajajo od maše.
:shock:
Pokrižam se še sam in že drvim kolikor me noge nesejo, proti Padričam. Imel sem še vedno veliko hitrost, tako, da me je na ovinku, kjer smo zavijali desno, zaradi centrifugalne sile vrglo iz smeri v neko garažo, v kateri so bile na srečo zložene avtomobilske gume, da nisem staknil še kakšne poškodbe.
:roll:
Hitro pogledam naokoli, da me ni kdo videl, kajti lahko bi me še obtožil z vdor v garažo, stepem prah s pajkic in gremo naprej. Ker nisem imel pod kontrolo srčnega utripa, ne morem dokazati, da mi je srce bilo kot kladivo, pa še vzpon proti Orleku se je pričel, tako da je začetni zagon močno popustil. Na vrh Orleka sem bil še enkrat hvaležen, da mi ni delal kazalec srčnega utripa, kajti pas bi moral zapeti okoli grla, saj sem tudi srce imel v grlu.
:oops:
Od Orleka malo navzdol in malo navzgor je bilo pa kar nekaj matranja, kajti za mano je prišla posledica dirjanja v začetku teka. Tako je če ni srčne kontrole.
:?
Potem je pa celo zapihalo, ne morem reči, da je bila to burja, mogoče za nas, za Kraševce je bila samo blagodejna sapica. Pohvalil sem sam sebe, kako pameten sem bil, da sem oblekel jakno, čeprav sem bil le dva kilometra do cilja, celih 19 km pa mi je bil jakna odveč. Mimogrede je bil tukaj cilj, pogledam na uro, kaže 2 uri in 13 minut, ura na semaforju pa je kazala 13:13:13. Ni čudno, da zvečer nisem bil med tistimi, ki so zadeli na lotu.
:x
Glede na okoliščine sem kar zadovoljen, še bolj pa sem zadovoljen z organizacijo. Kar se mene tiče, je štimalo vse.
:D
Uporabniški avatar
 veter v laseh
#122279
Preživel svoj prvi mali kraški maraton. Rezultat ni bil pomemben, pomembno je bilo le vzdušje in družba.

Čestitke MiciM ter ostalim k svojim rezultatom.

Volja je, rezultati še pridejo, leto pa še zeloooooooooooo dolgo. Še bomo švicali. :evil:
Uporabniški avatar
 SasoP
#122287
:D Vse
:) Rezultat nad planom
:( Nič
:? Pomotoma smo s tribune vzeli par modro-črnih rokavic. Glede na velikost bi rekel, da so ženske. Če jih kdo pogreša, mu jih z veseljem vrnemo po pošti
8) Analiza pri Dežmanu
:twisted: Analiza pri Jožici
Uporabniški avatar
 sapramiška
#122289
Najprej ČESTITKE organizatorjem za odlično organizacijo!

Ni mi žal, da sem prišla. Vreme je tudi glede na na povedi zdržalo...

V cilju pa... cel kup robe,, hrane.. pijače... ooo, so se res potrudili. Meni osebno je nabolj pasala juha.

Komaj čakam, da grem naslednjič na katerikoli tek. V Sežano pa zagotovo še pridem.
Uporabniški avatar
 RoKo
#122290
Napredujemo. Vsi. Organizatorji odpravljajo pomanjkljivosti, tekači izboljšujemo rezultate, eni se prvič odpravijo na tekaško prireditev, drugi na daljšo razdaljo. Pohvale si zaslužijo vsi. Tudi tisti, ki melo ponergajo, ki jim kaj ni prav.
Sam se odtekel malenkost boljše od pričakovanega To pa pomeni precej hitreje kot lani. Minus teden treninga se je poznal, pa ne preveč.

Pogrešam komentar, vtise in rezultate hitre hoje. Kdo se je udeležil?
 A...l...j...o...š...a
#122292
Živjo!!!

Sem nov član foruma. prvič sem se udeležil teka Mali Kraški maraton in sem bil zelo zadovoljen z vsem kar se je tam dogajalo. Res odlične pohvale organizatorjem in vsem, ki so pomagali pri izvedbi teka.

Sicer sem pa novi forumovec in da povem kako sem se odločil za to, da sem se tukaj registriral. Po teku sem se pridružil ob povabilu Obivankenobija, Zajca in Tae, na pojedino v neko restavracijo in je bilo fantastično. Tam je bilo kar nekaj forumovcev, nekatere sem tudi osebno spoznal. Zabavali smo se ob pogovorih o teku in ostalih rečeh. Res je bilo lepo!!! :)

Lep pozdravček!!! :D :D
Uporabniški avatar
 Sončka
#122293
Hoj,
še jaz se oglasim na kratko. Imela sem res velike načrte glede MKM, pa mi je potem načrte prekrižala virozica z malo vročine v sredo. Drugače bi bilo vse drugače... In predvsem hitreje... HA-HA-HA.
Zelo sem zadovoljna z otvoritvijo tekaške sezone. Tek je odpravil še zadnje bolečine v grlu in utrujenost. Kar malo sem bila že znaveličana vseh tegob, saj sem že prejšnji mesec prebolela virozo, ta mesec pa spet... In potem mi en takle polmaraton povrne vso voljo in veselje. :D :D
Prav prijetno preživet dan. Prijetna družba, hvala Razy, hvala MatjažV, hvala Laufer. Potem pa še hvala enemu tekaču, ki me je rešil krize na 19 km, jaz pa njega malo prej, kot je rekel. Sem pa celo progo tekla sama, kar je bilo tudi čisto ok. Zmogla sem, to je najbolj važno. 8)
Več kot tečem, večjo tremo imam na štartu, zanimivo... :roll:
Za 18 E smo dobili čip, banane, vodo, čaj, med, vino, medaljo, joto, klobaso, piškote, pomaranče, jogurt, juho, izotoničtne napitke, sladkor, po vsej verjetnosti tudi prvo medicinsko pomoč, tuš, wc, šotor (toplota), parkirišče,...
Če kdo ni zadovoljen, naj si vse to organizira sam. :wink:
Analiza pa tudi prijetna, malo poklepetala po večini kar z znanimi obrazi. Lepo.
Čestitke vsem!
Lp, I.
Uporabniški avatar
 ZdravkoC
#122303
Fantastično
Kljub vsem minusom, so ponovno zmagali plusi (zdravje, počutje, ...) :arrow: da nebo kdo pomislil, da sem z minusi mislil na prireditev - nikakor - res je treba priznat organizatorju :cast: kapo dol.

Forum je zakon, spet sem srečal stare face, od smeha raztegnjene obraze in prijazne tekmece :D Mi je bilo prav žal, da nisem mogel na analizo.

MKM je res zrasel :!: Zagotovo se še vidimo :idea:
Uporabniški avatar
 Obivankenobi
#122309
A...l...j...o...š...a napisal/-a:Živjo!!!

Sem nov član foruma. prvič sem se udeležil teka Mali Kraški maraton in sem bil zelo zadovoljen z vsem kar se je tam dogajalo. Res odlične pohvale organizatorjem in vsem, ki so pomagali pri izvedbi teka.

Sicer sem pa novi forumovec in da povem kako sem se odločil za to, da sem se tukaj registriral. Po teku sem se pridružil ob povabilu Obivankenobija, Zajca in Tae, na pojedino v neko restavracijo in je bilo fantastično. Tam je bilo kar nekaj forumovcev, nekatere sem tudi osebno spoznal. Zabavali smo se ob pogovorih o teku in ostalih rečeh. Res je bilo lepo!!! :)

Lep pozdravček!!! :D :D


Evo Aljoša, da si vzamem to čast in te kot mojega dobrega starega kolega prvi tudi javno pozdravim na forumu :lol:, želim ti še veliko prijetnih trenutkov v druženju z nami ter seveda veliko veselja ter volje pri treniranju teka... :lauf: :wink: in pa dobrih rezultatov na tekmovanjih... :TF)
 HanaMB
#122314
Moj prvi kraški...

Bilo je krasno, niti burje nisem pogrešala :D
Prvo polovico poti me je sicer malo skrbelo, da sem ultra počasna (kljub temu, da se mi je zdelo, da drvim....in bil pulz temu primeren), saj me je prehitelo veliko tekačev. Zadnji trije kilometri so bili izjemno dolgi. Vmes je bil tek v čisti užitek in zelo sem zadovoljna tudi s svojim končnim časom.

Je pa moj GPS izmeril razdaljo 21,86 km. Res ne vem, ali sem tako cikacala ali se je napravica malo pošalila ali....???

In hvala mojim sopotnikom in sotekačem-Jurki, Marčnemu zajcu in Nenadu za družbo. Vesela sem bila tudi ostalih forumovcev, ki smo se ponovno srečali.

Lp
Uporabniški avatar
 Obivankenobi
#122316
No, končno sem se uspel usesti pred računalnik, da še jaz strnim svoje vtise z mojega tretjega nastopa na MKM-ju. Ker so že veliko o vremenu ter o organizaciju povedali moji predhodniki se bom bolj razpisal o mojem nastopu oziroma, da sem bolj natančen teku skupaj s Taetom, ki mi je poskušal pomagati, da bi skoraj po dveh letih premaknil moj PB na polmaratonu pod 1.30, vendar na najino žalost zadeve niso šle v smeri, ki bi si želela. :?
Rezultat, ki sem ga dosegel me je razočaral v vsaj dveh smereh in sicer, da sem v dveh letih izboljšal svoj prejšnji PB (ki sem ga sicer dosegel v Radencih) niti za minuto, ter, da sem moral za ta rezultat, predvsem po 16. kilometru teči predvsem z trdno voljo, kajti telo je bilo že tako izčrpano, da se mi je zdelo, kot da tečem prvič v življenju...da je bila zadeva še malo bolj otežena, se mi je na 13. km pojavil še krvav žulj na prstu leve noge, tako, da če ne bi bilo Taeta bi verjetno že nehal teči na 13. km ali najkasneje na 16. km, ko mi je že postajalo jasno, da s tekom pod 1.30 ne bo nič in ne samo to, dvomil sem, če bom sploh tekel pod 1.32 :lauf: :bum: :wc:
Po tem teku se večkrat vprašam, kaj sem delal narobe v treniranju ali na samem teku. in ker se s tekom ukvarjam izključno za rezultat na tekmovanjih me taki neuspehi še bolj spravljajo v slabo voljo in se po treh zaporednih neuspelih polmaratonih resno sprašujem ali se naj sploh še ukvarjam z idejo, da bom lahko normalno tekel to razdaljo glede na realne sposobnosti ali bom vedno imel takšne ali drugačne težave...Sicer sem po naravi precej trmast in se bom verjetno v bližnji ali daljni prihodnosti zopet lotil polmaratona, vendar me sedaj še bolj vleče v razdalje do 10 km...
No, kokrkoli že, ta rezultat in pa občutek napora pri teku mi je dal vedeti, da sem praktično še "svetlobna leta" oddaljen od rezultata, ki bi ga po mojem mnenju moral brez problema doseči, če izhajam predvsem iz zadnjih rezultatov na 10.km.. :roll:
Toliko o mojem teku, seveda bi se rad v prvi vrsti zahvalil Taetu za nesebično pomoč pri teku ter za prevoz in ostalim Forumovcev (Aljošatu, Zajcu, Razy-ju, Sončki,MatjažuV, luzru... ter vsem ostalim ) za prijetno družbo na Analizi in upam, da se kmalu srečamo na naslednjih prireditvah, kjer upam, da bom kaj bolj zadovoljen z svojimi tekaškimi nastopi... :oops: :roll:

Lp! :wink:
Uporabniški avatar
 tae
#122317
Ej stari, na 10ki sva imela dejansko 40:18, kar pomeni dvoje:
1. da sva bila prehitra do tu (nisva se držala načela, da je treba prvo polovico malo počasneje od druge, dovolj bi bilo že 44 po mojem)
2. da ti 10-ke ležijo

Drugače pa verjamem vate, da ti bo do konca leta uspelo tudi polmaraton spraviti pod 1:30.
Uporabniški avatar
 Wega
#122318
Fajn je blo.
Uporabniški avatar
 Obivankenobi
#122321
tae napisal/-a:Ej stari, na 10ki sva imela dejansko 40:18, kar pomeni dvoje:
1. da sva bila prehitra do tu (nisva se držala načela, da je treba prvo polovico malo počasneje od druge, dovolj bi bilo že 44 po mojem)
2. da ti 10-ke ležijo

Drugače pa verjamem vate, da ti bo do konca leta uspelo tudi polmaraton spraviti pod 1:30.


Zanimivo, moja ura je na 10. km pokazala 41.18, kar pomeni, da sem tekel praktično 2 minuti počasneje kot pred 14 dnevi po Panovcu :shock: :oops: :roll: in me zadeva ne bi smela preveč izčrpati, ker so tudi po Panovcu klanci. No na naslednjem polmaratonu bom prvih 10 km tekel v tempu v 4.30 na km pa tudi če zaspim zraven :lauf: :cenz:
To, da mi 10-tke ali še krajše razdalje ležijo vem že praktično iz otroštva...
Ja, jaz tudi upam, da bom do konca leta spravil polmaraton pod 1.30, drugače mi ostane samo tole... :wc:

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA