Forum za opise in izkušnje iz tekaških prireditvah. Povejte, kako je bilo. Lahko ali težko, da gremo prihodnjič še mi zraven :)

Moderatorji: ero, AVI

#199307
Joj tale gozdni tek se je sprevrgel v pravi gorski tek. Vzamem nazaj ker sem napisal med razpisom, da je samo malo klačnkov. :oops:

V glavnem trasa je zelo zahtevna - neprestano razgibana v vse smeri. V dva klanca sem moral celo malo hoditi. Vmes me je pa še pobralo (bolečina desno v višini slepiča-prepona), tako de sem moral hodit za kakšno minuto - verjetno je krivo vcerajsnje proslavljanje napovedi novega podmladka pri kolegu. :drink
Ker je gozdni tek nisem pričakoval kilometrskih oznak, pa tudi rabil jih nisem. Ker nisem bil sigurn glede vodnih postaj, sem raje tekel kar z bidon. Na koncu se je izkazalo, da je bila samo ena vodna postaja. Res ne vem kako organizatorjem to uspe na 12km gozdnem teku z skupaj skoraj 300m v.r.. :argue: Res da ni bilo vroče, vendar vseeno.

Čestitke vsem udeležencem. :clap:
Razglasitev kdo je zmagal bom pa prepustil, tistemu ki ga je v naprej napovedal. :lol:

Lp,
Tomaž
#199317
Hoj! Čudovit tek... Ker sem bila malce prehlajena in sem še vedno, tekla lepo počasi in kurila maščobe :-) Špela* me je našibala za celih 5 minut. Tako. Da se ve. Luzrček je pa tudi prišel in v želji, da izživcira prav zgoraj omenjeno, je pravzaprav zabaval kar mene. Sej tale Luzrček je prav ena faca, sam ko ga kej popade, malo straši. :-) Proga gre skozi gozd, venomer gor in dol, tako da je dober trening v vsakem primeru. Tokrat medalj ravno nismo pobirali (Mici, kje si, je rekla Špela*), je bilo pa vseeno lepo, mogoče prav zato še lepše. Tudi Obivankenobi je prišel in nas vse prijetno presenetil. Špela*, Razi in Sončka prizorišče zapustili med zadnjimi, ker smo ob kokakoli in kavici kovali načrt za Špelo*, kdaj in koliko mora še tečt do Ljubljanskega maratona. Tako Luzrček, da veš, težka se ti piše... :-)
#199329
Končno sem po dolgem času zadovoljna s svojim tekom na kakšni tekmi. :D
Mogoče bi celo popravila lanski rezultat, če me ne bi prvi kilometer živciral Luzr s svojim govorjenjem (dokler je pač zmogel, potem se je posvetil Sončki, meni je pa nekako uspelo ubežati naprej :-- ) in če ne bi včeraj na treningu pretekla 15 km. Tako pa sem tekla nekaj sekund počasneje kot lani, a sem vseeno zadovoljna, predvsem zato, ker mi je na obeh najhujših klancih uspelo prehiteti nekaj tekačev in tekačic (čeprav nisem vseh klancev pretekla, ampak vmes tudi malo hodila) in ker mi tudi potem, ko sem na progi tekla sama, ni zmanjkalo motivacije. :D
Luzr je prišel na start tik pred zdajci (ne, ni zamudil), na cilj pa nekaj minut za mano. Čudno, da mi je imel na začetku proge toooooliko stvari za povedati, potem v cilju pa to kar naenkrat ni bilo pomembno. :lol:

Za razliko od lani tokrat nismo preslišali žrebanja nagrad. Je pa tole žrebanje nepravično, kajti spet je bil Razy izžreban, midve s Sončko, ki sva tudi še čakali, kdaj bodo poklicali najini imeni, pa ne. :--(

Še nekaj fotk:
http://picasaweb.google.si/1spela789/31GozdniTek#
#199353
lep tekaški dan, dobra temperatura (okrog 13 stopinj) in proga večinoma suha. Zdelo se mi je, da je bilo na štartu manj tekačev kot ponavadi (danes je bila moja peta udeležba) ampak mogoče se zmotim. Zaradi želodčnih težav sem moral skočit na stranišče :? tik pred štartom in komaj sem užel štart. Na štartu so že tri tekači dobili nekaj prednosti pred ostalim in očitno so to prednost samo povečali do konca. Jaz sem trpel na začetku (želodec me je kar motil) ampak po par kilometrih sem se boljše počutil. Poskusil sem sledit mojega soseda in, čeprav sem trpel na začetku, sem ga potem na klancu prehitel. Navzdol je jasno, da mi ne gre najbolje (par krat sem si skoral zvil gleženj) in me je on prehitel. Tako smo prišli trije tekači do zadnjih treh kilometrov, na zadnjem klancu sem še enkrat prehitel soseda in prišel tik za drugega tekača. Zadnji spust je bil usoden, ker ga nisem mogel ulovit. Na zadnjem šprintu me je sosed prehitel. Vesel moram biti, ker sem izboljšal svoj PB za več kot dve minuti, to pomeni, razen če so spremenil progo, da lepo kaže za ljubljanski maraton. Po mojem Garminu je bila proga dolga 10.7km namesto napovedanih 12.
#199390
Sončka napisal/-a:Tudi Obivankenobi je prišel in nas vse prijetno presenetil.


To je pa še mene presenetilo, ko berem. Čakam tvoje poročilo.
#199446
Men je to eden najlepših gozdnih tekov! Toliko razgibanega terena in tako lepo označenega, ni daleč naokoli. Še Robin Hood bi pršu stestirat svoje pajkice, pa bi bil tok navdušen (seveda, če bi bil v formi), da bi mogli še ostali škrati se pridet potestirat :D :D

Še posebej sem užival letos, ker je proga zelo razgibana, da se jo je potrebno lotiti s precejšnjo mero taktike. Užival sem zato, ker se sotrpin, s katerim sva tekla skupaj, nikakor ni pustil prehitet. Ker je blo še kar nekaj do cilja, ta bolša dva pa preveč spredaj, ni imelo smisla ga prehitet, potem pa solirat do cilja. Pa se je "igra" pričela.

Ker "partizani" treniramo na domači osmici - krogu dolgem dober kilometer in ki je precej valovit - smo na take teke ustrezno pripravljeni :)

Ker sem opazil, da kadar sem na ravnini pospešil, da bi šel naprej, je tudi kolega pospešil. In ker se je to ponavljalo, sem izkušnje iz naše osmice prenesel na tek: v klanec upočasnil tempo, tik pred vrhom pospešil, da sem na ravnino prišel z večjo hitrostjo in navzdol samo še pospeševal. Tako sem ostajal relativno svež celo tekmo in kot tak sem si lahko privoščič provokacije na račun sotekmovalca. Na ravnincah pred klancem sem pospešil in tako je iz čiste trme (kapo dol) tudi on pospešil in s pospeškom je šlo tako tudi v klanec, sam pa sem takrat upočasnil in ga navzdol spet ujel. In vzorec se je ponavljal do zadnjih kuclov. Sotrpin je čedalje teže dihal, imel noge čedalje težje (klanec le naredi svoje), tako da mi na zadnjem klančku ni bilo težav še v klanec malce pospešiti in se "odpeljati" mimo proti cilju :D :D

Tek je minil ko šus in še danes sem dobre volje. Je pač pravi gozdni tek, z veliko menjave ritma in kot tak neprecenljiv za ljubitelje teka po naravi.
#199450
Tole je bil moj prvi gozdni tek. In je bil zelo lep, hkrati pa straaašno naporen. Res nisem pričakovala takih klancev. Pa voda bi tudi lahko bila še kje vmes. Sem navajena veliko pit - sploh po zadnji nadvse dehidracijski virozi... Ampak se je vse lepo izšlo, z razultatom sem zadovoljna, pa še izžrebana sem bila za nagrado - juhej!
A luzr je bil tisti, khm, motivator na progi? Je imel srečo, da je bil prehiter zame, drugače bi ga po prvem bregu zvalila :twisted:
#199453
Lepo nedeljsko zgodneseptembrsko dopoldne, ko je sonček preganjal prve jesenske meglice, ki so neuspešno poskušale skriti prizorišče tradicionalnega gozdnega teka in skriti tekače v puhasti objem nevidnega vodnega plašča, je bilo najbolši čas ža tradicionalni gozdni tek - eden redkih gorskih tekov, ki se ga udeležujem, čeprav uradno ni gorski ampak le gozdni. Gorski tek in gorsko kolo sta mi tako ali tako nekoliko čudna in zavajujoča izraza, saj se večinoma dogajata oziroma uporabljata na negosrkih območjih.
Kaj sem že hotel povedati? Aja, tudi za mano je uspešen tek, čeprav sem bil dve minuti počasnejši kot lani, in pet minut počasnejši od OR na tej progi. Po tako resni dirki, kot je bil Fotrov tek v četrtek, čisto na polno pač ni šlo. :lol: :wink:
Proga je bila zopet izjemno dobro označena, zahvaljujoč vremenu tudi dokaj suha. Temperatura je bila idealna. Če ne bi užgal pri prehodu čez cesto, kmalu po štartu (na istem mestu kot lani pred ciljem) bi bilo že kar kičasto. Na srečo padce (na teku in občasno tudi kolesu) redno treniram, tako da sem dobil le manjše praske. Začel sem rezervirano, ter nato postopoma hitreje, tekel v skupinici (lušten tempo, ki pa je bil malo prepočasen, tako, da sem dohitel naslednjo, in naslednjo ..., naslednje pa ne več ...).
Spotoma sem spodbudil dva hodeča tekača, da bo klančka kmalu konec in eden je res "oživel", tako da me je do konca celo prehitel, tako da sem ga moral pohvaliti, ko je švignil mimo. Tam v osredju, kjer sem tekel ni takšnih zagrizenih taktičnih obračunov, kot jih opisuje Rebolj. Ali pa so? Pa jih ne vidim? Ali pa ne sodelujem. Voda (beri okrepčevalnica) je prišla na progo v pravem trenutku. En tekač (v mlajši kategoriji), ki mi je pred tem nekaj časa dihal za ovratnik, pa jo je spustil, a sem ga kmalu zatem prehitel (upam, da ni dehidriral)
Po teku smo prijetno analizirali, Sončka, Špela*, Luzer, za kratek čas Obivankenobi in pamentos. Očitno je bilo nekaj TF.jevcev tudi v ilegali. Sam sem nosil klubsko majčko in promoviral naše "klubske" barve. Tudi na progi (da ne bo novincev strah nositi naših majic, ker da so kakor prepočasni.
Pa zadel sem. Spet. Eno luštno dežko in snežko tesno tekaško kapico in eno majico, ki jo bom podaril, ker mi je premajhna (ja prav ste prebrali, nekaterim se tudi to lahko zgodi).
Skratka organizatorji so s pomočjo narave spravili pod streho še eno prijetno, dovolj veliko in majhno prireditev, na katero bom z veseljem še prišel.
#199457
raziskovalec napisal/-a:... Očitno je bilo nekaj TF.jevcev tudi v ilegali. Sam sem nosil klubsko majčko in promoviral naše "klubske" barve. Tudi na progi (da ne bo novincev strah nositi naših majic, ker da so kakor prepočasni...


Jaz bi že zastopala TF barve, pa sem tako nova na forumu, da še nimam majčke. Niti še ne vem, kje jo lahko dobim...
Prepočasna pa nisem - sem Sončko prehitela :wink:
#199459
jericas napisal/-a:
raziskovalec napisal/-a:... Očitno je bilo nekaj TF.jevcev tudi v ilegali. Sam sem nosil klubsko majčko in promoviral naše "klubske" barve. Tudi na progi (da ne bo novincev strah nositi naših majic, ker da so kakor prepočasni...


Jaz bi že zastopala TF barve, pa sem tako nova na forumu, da še nimam majčke. Niti še ne vem, kje jo lahko dobim...
Prepočasna pa nisem - sem Sončko prehitela :wink:


JericaS, čestitke za dober tek. TF anonimne majice so v prosti prodaji v nekaterih trgovinah (npr. spodaj pri hali Tivoli), takšne z imeni pa se enkreat na letno naročajo pri Erotu, ki je številka 1 ali Alfa (ne pa tudi omega :wink: ker nas je veliko) našega foruma (il Presidente)- tudi adminitrator foruma.
#199463
jericas napisal/-a:
raziskovalec napisal/-a:... Očitno je bilo nekaj TF.jevcev tudi v ilegali. Sam sem nosil klubsko majčko in promoviral naše "klubske" barve. Tudi na progi (da ne bo novincev strah nositi naših majic, ker da so kakor prepočasni...


Jaz bi že zastopala TF barve, pa sem tako nova na forumu, da še nimam majčke. Niti še ne vem, kje jo lahko dobim...
Prepočasna pa nisem - sem Sončko prehitela :wink:


Aha, si ti tista, ki si me prehitela v ciljni ravnini? Čestitke, drugič pa kakšno rečemo, kajne?
#199595
tae napisal/-a:
Sončka napisal/-a:Tudi Obivankenobi je prišel in nas vse prijetno presenetil.


To je pa še mene presenetilo, ko berem. Čakam tvoje poročilo.


Evo, še moje kratko poročilo (Tae, tebi sem danes ob pijači že vse razložil... 8) ), drugače pa sem bil s tekom zelo zadovoljen, saj sem za 2 minuti popravil svoj čas s te tekme izpred 2 let (pa že takrat se mi je zdelo, da ne bi mogel teči hitreje zaradi za moje pojme zelo težavne proge,predvsem kar nekaj metrov ozke proge, preskakovanje potočkov ter veliko korenin ...). Poleg tega sem po rezultatsko zelo slabi letošnji sezoni končno odtekel eno tekmo brez problemov :D, sicer sem začel bolj rezervirano, saj nisem imel pojma v kakšni formi sem trenutno :roll:, tako, da sem zadnje dva kilometra z lahkoto držal tempo pod 3.45 na kilometer... :D
Drugače pa dobro organizirana prireditev, sicer sem pogrešal še kakšno postojanko z vodo, garmin mi je nameril 11,2 km, tako, da bi bila realna razdalja proge bolj 11 km kot 12 km...
V odlični TF družbi sem na hitro pojedel dva kosa pizze in odhitel naprej... :wink:
Ja, nč, tekma je pokazala da dobro treniram, tako, da se bom sedaj lahko bolj sproščeno pripravil na ljubljanski polmaraton...


Lp!

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA