Forum za opise in izkušnje iz tekaških prireditvah. Povejte, kako je bilo. Lahko ali težko, da gremo prihodnjič še mi zraven :)

Moderatorji: ero, AVI

#338927
Poldy76 hvala za trud, bom malo pobrskal ...

Tale Franja je res dogodek. Organizacija čista 10-ka.
MOrda napišem celo poročilo.
Uporabniški avatar
 majcka
#338928
raziskovalec napisal/-a:Poldy76 hvala za trud, bom malo pobrskal ...

Tale Franja je res dogodek. Organizacija čista 10-ka.
MOrda napišem celo poročilo.


Tole je pa lepo prebrat. Tudi meni je bila lani všeč. Letos je pa na žalost zaradi moje poškodbe moj dragi šel sam. Na kolesarskem forumu je pa brat precej pljuvanja. Verjetno pretežno od ljudi, ki na Franji sploh niso bili. 8)
 spela*
#338943
Najprej pripombe:
- Uvrstitve bi morale biti po neto času, ne bruto.
- Ljudje ne vedo, kaj pomeni okrepčevalnica oziroma da je ta OB cesti, ne pa NA cesti, in zablokirajo celo cesto.
- Letos je bilo zelo veliko padcev, največ zaradi - telefona! Če hočeš fotografirati ali poklicati mamo, ženo - ne tega početi v koloni!

- Pa da sploh ne omenjam tistih, ki so v klanec vozili brez čelade, ker jim je pač bilo ... vroče. Eh ... :-/

Organizacija pa sicer super, tudi vozila za tehnično pomoč so dovolj pogosto vozila po progi in tudi meni je serviser prijazno pomagal usposobiti kolo, da sem po padcu (zaradi neumnosti nekoga pred mano) prišla v cilj.
 vlade
#338953
Vsi ste imeli upoštevan neto čas in ne bruto. Je popolnoma enak sistem kot na Ljubljanskem maratonu.
Glede foruma: če mislite na tistega 24ur ali rtvslo, potem imate prav - gre za nepoznavalce.
Na forumu Bicikel so vsi komentatorji prevozili Franjo (ne samo enkrat), tako, da so oni bolj na tekočem.
Tako pač je. Obstajajo nepisana pravila pri obeh športih. Neupoštevanje le-teh pri tekačih, poleg slabe volje ne povzručajo kaj hujšega, pri kolesarjih pa je lahko smrtno nevarno. Nenadne spremembe smeri, izpadanje bidonov iz rok, metanje embalaže na cesto, nasilno rinjenje naprej, telefoniranje med vožnjo, prekratka varnostna razdalja, nenadna zaviranja,suvanje s komolci...
Različne dimenzije, bi rekel.
 spela*
#338955
vlade napisal/-a:Vsi ste imeli upoštevan neto čas in ne bruto. Je popolnoma enak sistem kot na Ljubljanskem maratonu.


Ne bo držalo, kajti pred mano je uvrščenih zelo veliko ljudi s precej slabšim neto časom.
 nana
#338963
raziskovalec napisal/-a:
Tale Franja je res dogodek. Organizacija čista 10-ka.
MOrda napišem celo poročilo.

Razi, verjetno nisem edina, ki ga bom težko pričakovala :)
Uporabniški avatar
 muc
#339093
Ojla...sicer je že nekaj časa minilo od maratona Franja ampak nekako mi ni zneslo napisati poročilca...seveda, če pa skoz treniramo na kolesu haha :lol:

Ker imam še kar težave z ritjo oz. celo desno stranjo - nogo se zadnje čase mal večkrat spravim na kolo in tako je tik pred zdajci padla odločitev o maratonu in to kot se za pravega kolesarja spodobi, kar ta dolga razdalja...da ne bo spet "lumpi" varianta :-- ...štart do Brezovice presenetljivo mirno in ležerno...čakanje na štart cca. 5 minutk...hupanje kamiona in že drvimo proti Vrhniki v strnjeni koloni...potem pa vrhniški klanec in da vidimo koliko nas je v nogah haha...kr gre...tik, tak smo na vrhu in že sledi spust proti Logatcu in naprej via Cerkno...o nesrečni kravi je bilo že veliko napisanega in samo srečen sem bil, da je ne vidim samo jaz...pomeni, da sem še pri sebi :lol: ...vzpon na Kladje pa prav presentljivo "leti" :shock: ...tolk, da sem na vrhu dobil občutek, da sem mal Contadorja...kaj se čem ustavljat, samo gasa proti dolini...do prvega ovinka ojej tole se pa ne bo dobro končalo...gledaš samo, da bi padel na kaj mehkega...ni nič otipljivega...preval, dva po bregu...ups in že smo nazaj na kolesu...kaj dela adrenalin...čeprav je dva ovinka kasneje prišlo za mano...do cilja bi bilo pa vseeno dobr pridt na svojem kolesu in spustim tempo ter počakam na skupino ter jo skupaj ucvremo proti LJ...seveda se malo rondojem na Žalah že začenjajo iskati pozicije za zaključni sprint...haha nič ne bo...preden se zaveš si spet na tleh...menda naj bi en Italijan iskal zaveterje :lol: ...mal pokanja, lepih besed...verigo nazaj na zobnik in počasi proti cilju...oujeeee tudi to je Maraton Franja! :wink:

Vseeno zadovoljen in vesel...naslednje leto pa spet...adrenalin dela svoje! :D
Bravo in čestitke vsem...see ya :wink:

p.s. čelado obvezno na glavo...jest imam že novo! :lol:
Uporabniški avatar
 muc
#339112
spela* napisal/-a:muc, kje si potem poškodoval čelado, na prvem ali drugem padcu?

ena z lumpija :)


Sicer sem opazil, da je čelada počena šele v cilju ampak predvidevam,
da se je to zgodilo pri prvem padcu na spustu iz Kladja...moja napaka,
ki pa mi je dala malo za razmislit...dobra šola :)

haha ojla "eni iz lumpija" :lol: :wink:

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA