Forum za opise in izkušnje iz tekaških prireditvah. Povejte, kako je bilo. Lahko ali težko, da gremo prihodnjič še mi zraven :)

Moderatorji: ero, AVI

Uporabniški avatar
 MatjazV
#41988
Naše forumovke in forumovci že cel večer pridno tekajo in krožijo po Grosupljem na 24 urnem teku sreče, vsak po svojih zmožnostih. Cilj bo jutri ob 18.00 uri in videli bomo, če bo komu uspelo popraviti rekord proge. Jaz sem danes sodeloval le kot gledalec, jutri pa bom, če bo čas, poskušal odteči vsaj 20 km.

Za vse, ki še oklevate ali bi tudi sami poskusili preteči malo daljši tek v dobri družbi, prilagam nekaj SLIKC.

V dobri družbi bo veliko lažje.

Jutri se spet vidimo v Grosupljem. Pa ne pretiravat!

MatjazV
Uporabniški avatar
 lojzeP
#41989
Lepo ste štertali - vsi nasmejani in zadovoljni :D
Se vidimo jutri popoldne po Bevkah 8)
Uporabniški avatar
 runner
#41990
WC je kdo videl kaksen WC...
Dokler iscem sluzbo v tedniku MLADINA ... namesto stripa ... vi lahko pogledate par slikc v moji galeriji
Uporabniški avatar
 *Darja*
#41995
Hojla,
tudi jaz sem včeraj zvečer odtekla nekaj krogov. Družbo sem delala Majdi, ki še teče. Skupaj se mi je nabralo 15 krogov. To je moj absolutni tekaški rekord. :lol: Ja ob Majdi sem kar tekla in tekla. Pa še temperatura je bila super. Danes čez dan bo verjetno bolj pasje vroče :!:

Je pa luštno videti kamp-TF, ki je za 24 ur nastal pred šolo.

Bravo vsem tekačem, ki še vztrajajo :laola
Uporabniški avatar
 GaGa
#41997
Tudi jaz sem se včeraj na hitro oglasila in odtekla nekaj krogov v dobri družbi :D ... Forumovci so na dobri poti, da dosežejo svoje zastavljene cilje, vsi so pridno nabirali svoje kroge :juhuhu: in okol 1h, ko sem zapuščala prizorišče je večina še kar vstrajala (v povprečju so imel fanje že po dobrih 30 krogov :shock: ; 1 krog = 1700m).

Ob sedmih je pa priletel še tale sms:
mihaperme napisal/-a: trenutno okol 90 km :)


Upam, da gre tud ostalim tko dobro, časa je še nekaj in vsi držimo pesti :wink:
:laola

*Darja* napisal/-a:Skupaj se mi je nabralo 15 krogov. To je moj absolutni tekaški rekord. :lol:

Še enkrat, BRAVO!
Uporabniški avatar
 MatjazV
#42025
Včeraj sem po teku ob Cerkniškem jezeru še enkrat obiskal naše junake, ko so že uspešno zaključili 24 urni tek. Kot je to sedaj že navada na praktično vseh tekmah so forumovke in forumovci spet pobrali kup medalj in pokalov. Čestitke vsem, ki ste sodelovali na teku sreče in imeli voljo in moč za nabiranje novih kilometrov.

Dodal sem še nekaj slikc z uradne razglasitve rezultatov in podelitve priznanj.

L.P.

MatjazV
 Lučko
#42026
Hoj forumci :lol:
24 urni tek sreče je za vami :cast: Upam, da ste srečni, zadovoljni, predvsem pa zdravi, da so se vam uresničile tiste tihe osebne želje po doseženih kilometrih. Drugače pa ni panike, tek sreče bo še, tudi drugo leto bo še, tudi naslednja leta bo še... 8)

Še enkrat vsi ste zmagovalci in zmagovalke, vse ste carice in vsi ste carji, ČESTITKE VSEM :cast: :clap:

Delček 24 urnega dogajanja sem zložil v mojo galerijo :wink:
Uporabniški avatar
 ero
#42061
hojla, aktivni udeleženci 24 ur, še vsi spite?

no, tudi mi smo si privoščili spanec do poldneva. potem pa hiter šoping v BTCju, sestanek pri Napoliju (B vitamin, čevapi), zdaj pa pride popoldanska siesta. poročilo sledi!

še pred poročilom pa čestitke vsem, ki ste/smo skupaj krožili po Grosupljem! posebej pa čestitke Savinjski ekipi! dekleta in fantje, v čast si štejem, da sem tekel skupaj z vami. izjemni ste!!!
Uporabniški avatar
 INOT
#42062
Ma vraga spimo.Jaz že celo popoldne stojim na špuri (carina) in ugotavljam,da je lepše tečt kot pa bit v službi hehe.Drugač pa je bilo nepozabno.Težave oranizatorjev bom kar izpustil,rekel bi le,da ste bili forumovci super druščina in se vam zahvaljujem tako za moralno kot tudi drugo pomoč. :D :TF) :pivo: Dobro,da so bili nasprotniki toliko pred menoj in.da je čas šel proti koncu,kajti jaz bi še kar tekel in tekel...Samo vam bi prej piva zmanjakalo.Ko pa ni več goriva... :cry:
ps Pa Ero ti bi lahko povedal,da prideš s psom,da bi mu kaj priboljškov prinesel zraven,če že svoje vode nisem imel dovolj.

Toliko za enkrat.Držte se. :D
Uporabniški avatar
 tomaz.zupancic
#42065
Ja kaj naj rečem zase, da sem nad rezultatom končnim popolnoma razočaran totalka.
Nad prvim 11urami teka sem pa zadovoljen, ker mi je šlo vse po maslu razen par malenkosti, da je šlo narobe, drugače pa še kar.
V desetih urah in pol sem naredil 100km z res fantastičnim občutkom neutrujenosti in brez bolečin.Sem si dejal da če se bo tako normalno in lepo nadaljevalo bo 200km padlo z lahkoto.
Nisem si delal utvar tudi po 100 pretečenem kilometru.
Vedel sem da moram pretečti še 14ur pa še nekaj in da se kalvarija začne naslednjo polovico tega celodnevnega teka.Bolečin v nogah res nisem imel.Pred samim startom nisem niti hotel naglas govoriti o tem koliko mislim pretečti, ker to lahko vsak sam najbolje trenutno ve koliko je sposoben.No ko me je nenehno grabilo sem še nekaj ur se trpinčil, ampak potem je pa bilo preveč, zvrhano preveč bolečin.Vmes me je Barb malce zmasirala, se ji zahvaljujem ob tej priliki še enkrat.Ampak to je bil blažev žegen, no saj za par trenutkov je dobro delo.In potem spet šus v hrbet.Kaj sem preklinjal, da bi se bogovi obračali naokoli :lol: .
Osem ure pred koncem se je cifra ustavil pri 82krogih ( 139,4 km ).
Da bi že pred samim startom dejal da grem na absolutno zmago bi bila največja bedarija kar bi jih izrekel.Ker je to zame preveč glupo, tupo da bi se človek nekaj že pred samim startom hvalil in širokoustil o tem kaj bo naredil in koliko.Vedel sem samo da moram odteči teh 24ur pa bo, pa je bilo kontra vsemu načrtovanemu.
No kljub temu naslednje leto načrtujem odhod na Špartatlon 246km dirko in če se mi trga, strga :lol: .To bo moja dirka leta!
Čestital bi še vsem ostalim sotrpinom, ki so premagovali kilometre poleg mene in sotrpinkam :lol: .
Dalo bi se še kaj postoriti da bi letelo bolj gladko, ampak o tem prihodnjič.
Še preden nadaljujem s tem poročilom bi se zahvalil vsem trem, ki so mi pomagali v oskrbovanju z tekočino in ostalimi stvarmi.
To so bili NINOČKA hvala, ŠTEF hvala in PRIMOŽ hvala.
Po 11 urah teka pa me je prvič zagrabilo najprej narahlo v hrbtnem delu.Pa sem si rekel, no bom ubral drugo taktiko in sem en del naredil hitro hojo in potem tekel.In mi je uspelo.
Končno sem mislil da se je stvar umirila in da je bilo vse to samo prehodnega značaja, ko sem odtekel solidnih 4 mogoče 5 krogov, ko me ponovno zagrabi.Na nekem predelu ob cesti sem se samo oprl ograje in nekako probal raztegniti pa ni hotela bolečina iz mene dijo porko.
Sedaj sem naredil že križ čez to dirko in premišljujem o nasledji, ki bo velik izziv in seveda navdih zame.Edino kar bom postoril okoli te dirke bo da bom stvar malce poanaliziral kako in kaj izboljšati stvar do potankosti seveda.
Sama organizacija je bil LABAVA!
Tako da če bom prišel naslednje leto tu bom kvečjemu zaradi bližine dirke in trenutnih financ in nič drugega.
Čestitek Erotu, Mihu skratka vsem ki so osvojili svoje zadane cilje!
ČAO!
Uporabniški avatar
 mihaperme
#42072
Evo poročilo:

Ga je kr težko začet, treba kr močno pomislit kaj vse se je dogajalo v 24 ur teka.

Pa začnimo kr od začetka:
:arrow: petek: vstajanje ob 8 uri, sledi priprava na izpit (ne iz teka, ampak na faksu :lol: ) imel sem ga ob 12 uri. Okoli 14 ure sem prišel domov in nato začel pripravljati stvari za Grosuplje (vse zadnjo minuto :shock: :arrow: pri meni skor že običaj). Malo čez 16.30 sem se odpravil od doma in malo pred 17-najsto sem bil že v Grosuplju. Prostor z šotori je bil že kr močno zaseden, seveda večina jih je bila s :TF) . Nato sm opravil pred tekom še formalnosti :arrow: sm se šel prijavit. In koga srečam :?: Srečam Milana Jankoviča s katerim sem tekel že prejšno leto in se mi je kr kamen odvalil od srca, k sem vedel da me bo saj en mal nazaj držu. Dobili smo tudi zapestnice, ki NAJ bi merile kroge (take k dobiš pri rojstvu).

Drugač pa je ta Milan, garmin v človeški obliki :shock: :arrow: saj mi je po vsakem krogu povedal kakšen imava tempo za končni rezulatat. Po treh krogih mi je rekel, da sva čist prehitra in da imava tempo za končnih 200 in še nekaj kilometrov :shock: :arrow: men se je pa zdel da greva čist počas :shock: . Milan je tudi trikratni zmagovalec RADENCEV, njegov najoboljši cajti 21 km v 1h 12min, 42km 2h 28min, 50 km 3h 12min, 100km 7h 20min (pri minutah nisem zihr :oops: ), trikratni zmagovalev Zagreb-Čazma. :clap: :clap: :clap: :cast1: :cast1: :cast1: . pa zihr sm še kej pozabil napisat :shock: , aja ima okoli 40 maratonov v nogah!!!

:arrow: ura 18.00 no pa smo začel počasi krožit po Grosupljskih cestah. Moj sotekač prej omenjeni Milan. Začela sva počasi, prvi dve uri sva tekla brez prestanka, razen klanca. Nato pa sva začela z najino taktiko :arrow: približno 200-300 metrov teka, nato pa 100 metrov hoje. Ob 20 h sva oba že zavila po prvi obrok, jaz sm pojedel ploščico on pa dunajskega :shock: :arrow: "tek" nama pa je pospešila bližnja pekarna. Seveda sva se prehrenjeva kar med potjo, in potem sva začela z najino prej omenjeno taktiko. Predvsem sva veliko govorila in se zelo zabavala na progi. Tam okoli 22h nama je družbo prišla delat GaGa, predvsem so takrat krogi minevali hitreje :D , sva včasih kr pozabila tečt k smo se čist zaklepetali :oops: . GaGa mi je tudi prinesla napitek iz OH ki sem ga spil med tem ko me je ona zmasirala noge :arrow: mi je ful dobr naredl :wink: . Potem smo šli pa spet mal tečt. Najina taktika je bila :arrow: noč brez spanja, podnevi pa sam še nabiranje kilometrov. Ponoči je bilo na ulicah Grosupljah zelo malo tekačev oz. smo jih srečavali manj pogosto. Ponoči sva se oba počutila zelo dobro, me je skoz malo nazaj držu (sej ne da bi bil tuk dobr, sam on bolj ve kaj naj še čaka; ko sva imela še 15 ur in več do konca). No do 6 ure zjutraj sva naredila 50 krogov kar je 85km, nato pa so mene začele izdajati kolena :cry: . Mišice me sploh niso tako bolele, sam kolena. Ob 6 uri sm si prvič privoščil 20 min počitek.Tko da teči nism mogel več, ampak sem tek zamenjal s hojo. Še par krat mi je Milan hotel pomagati ampak več kot tri kroge nism zmogel :cry: . Okoli 9 ure zjutrej sem imel toliko km kot lansko leto ob koncu. Potem nas oziroma začela zdelovat vročina (sm kr močno opečen po ramenih dons). Tko da smo do konca sam še hodil :oops: :oops: . Sej če ne bi skup tekla, ne vem če bi jih toliko naredil. Sonce je bilo tako močno, ko sm se polil sm bil že na polovici kroga že čist suh po glavi. Zadnjih nekaj krogov mi je bila v podporo GaGa, HVALA :cast1: . S 24 urami sem zaključil 2 uri pred koncem, odločitvev je padla potem ko se nism mogel več ohajat in vedno bolj me je kuhalo. Nato smo s ostalimi forumovci počakali še na podelitv, ki se je kr močno zavklekla, še posebej če imaš v nogah toliko km.

:arrow: moja končna bilana je bila 74 + 1 krog = 127,5 km kar je za 34km več kot lani.

:arrow: organizacijo prireditve :nono: omenjal

:arrow: na koncu naj se zahvalim Milanu, brez katerega bi ne bi uspelo narediti toliko km :lauf:

:arrow: GaGi za nočno spremljanje, za pripravo hrane, za popoldansko sprehajanje po sonce, predvsem pa za PODPORO

:arrow: pa tudi hvala :TF)

PS: letos hodim precej lažje kot lani

PSS: nism spal celih 38 ur :D :arrow: se je ohladitev čez noč kr prilegla :D
Uporabniški avatar
 4.PR
#42079
Vsem udeležencem 24urnega teka čestitam! :D
Midve z mami (MajdaPR) pa se dons enostavno nisva mogle upret obujanju spominov na tek in sva šle 1,5 kroga z avtom narest :lol: :lol: (slučajno je bla gužva na avtocesti, ko sva šle z dolenjske, pa sva šle skoz Grosuplje in zavile še do šole)!
Sej bo mami še kej napisala, ampak nej vseen povem, da pri njej kkšnih hudih posledic teka ni. Oči pa je dons na žalost obležu z vročino tm okol 39 :x :( Verjetno zarad tega včeri ni preteku več.
Nasledn let pa se bova 24urnega teka udeležile tud midve z Aljo (še1PR). Vsaj upam, da bom lahko, če ne bo lih matura takrt :?: :!: :roll: :x
Uporabniški avatar
 dusan
#42082
In sedaj najtežje delo: POROČILO.

Na 24-urni tek smo se pripravljali kar nekaj časa. Poleg samostojnih treningov
smo vsak teden izvedli še skupinskega. Zadnji preizkus smo opravili na internem
12-urnem teku, kjer smo predvsem testirali prehrano, planirali počitke ....
Splačalo se je.

V Grosuplje smo prispeli ob 13 uri. Sledilo je postavljanje šotorov in ostale "krame".
Opreme je bilo precej, tako, da bi brez najema večjega vozila bilo težko. Obisk
tekme z osebnimi vozili smo takoj izločili zaradi težavnega vračanja s
prireditve (utrujenost voznikov). Zato INOT, vsaka čast (odličen tek in nato vožnja v Maribor :cast1: ).
Torej, jaz sem bil zadolžen za vožnjo (v obe smeri), zato sem sodeloval pri teku
samo začetni dve uri (dober izgovor). Pri nenehni podpori tekačem sem imel stalnega
pomočnika (hvala Dejan :clap: ) in občasne (Nina, Barb ....btw Nina, vesel sem,
da sem te bolje spoznal).Savinjčani (Jure, Mateja, Poldy, Marjan, Maja,
Izidor, Patricija, Dušan) smo preživeli čas do začetka tekme pod šotori, v senci.
Vsak je še zadnjič preverjal svoj plan, se posvetoval o morebitnih spremembah, preverjal
vremensko napoved.

Tek smo vsi začeli po začrtanih planih, rezervirano, previdno.
Patricija se je odločila, da začne ob 20 uri (pametno, ker ne prenaša dobro vročino).
Vsi so pravilno "dozirali" počitek, spanje (Maja ), hrana, pijača. To se je najbolje
opazilo proti koncu tekme, saj je ostalo še dovolj energije za končnico (Poldy in Marjan).

Zadnji krog je bil TF-jevski. Zastave, polne ulice, rdeče pike... Zares veličastno.

In kako smo bili zadovoljni?
Zelo, zelo. Vsi so krepko presegli svoje cilje.

Jure je kljub poškodbi kolena odtekel svoj daleč najdaljši tek. :cast1:
Marjan je dosegel krepko stotko in neverjeten zadnji krog. :cast1:
Tudi Izidor je član stotke (oprosti, ker sem pozabil ime tvoje "maserke".
Še jo pripelji. Bila je odlična 3. v kategoriji). :cast1:
Maja je sigurno pojem vztrajnosti (2. mesto v kategoriji) :cast1:
Patricija je zmagala v svoji kategoriji predvsem z odlični taktičnim tekom. :cast1:
POldy...zmaga v kategoriji...svežina po tekmi je bila neverjetna... zadnji krog na "šus" :cast1:
Mateja, zmaga v kategoriji in absolutno. Tudi za nas velikoooo presenečenje. :cast1: :cast1:
Odlična razporeditev moči.

Vesel sem bil, da sem na obrazih opazil zadovoljstvo, da sem spoznal INOT-a(dober tekač si),
da sem zopet srečal ostale člane TF-a :TF) , da sem preživel dva nepozabna dneva.

Analizo bomo imeli med tednom, kjer se bomo dogovorili za naslednjo tekmo (verjetno Logarska) in
naslednje treninge.

To je vse
Dušan

p.s.: Marjan mi je na poti domov rekel: 24 ur nikoli več.

Mogoče.........ali pa nasvidenje TEK SREČE 2006
Uporabniški avatar
 alan
#42086
Sreca je bila dalec naokrog... vseh 24 ur!...

Vsi moji obiski zadnjih tekaskih prireditev se zacnejo in koncajo v Klaudijinem TF-mobilu :shock: :oops: :D Tudi tokrat se je izjemno izkazala in nas nemobilneze v sestavi Alan, Barb in Ninocka dobrodusno prevazala od prireditve do prireditve... Hvala! :cast1:

Nekaj utrinkov, ki so zaznamovali svetovno cudo od tega vikenda...

Izjemna organizacijska mojstrovina Savinjske podruznice! Pasa za oci in mozgane... Najbolj oblegana 'stojnica' v Grosupljem in ni bilo nicesar, cesar ne bi bilo mogoce videt, jest, pit, oblec, obut in namazat... Fantje in punce, kapo dol pred vsemi! :cast1: V cast mi je bilo, da sem vas spoznal!

Ero in Pia (ze spet :D ) vzor za nesebicno prostovoljno ukvarjanje z ze malo razvajenimi TF-jevci. Hvala vama za mojo novo TF majcko!

Vzor za takticno perfektno izveden tek sta bila nedvomno Miha Perme in Milan, ki sta na zacudenje mnogih ze v prvih krogih grizla asfalt izmenicno s tekom in hojo.... :shock: Rezultati temu primerno odlicni! :D

Se dva najbolj iztopajoca tekaca je nujno treba omeniti... Tomaz Zupancic, ki je tiho in neverjetno zavzeto grizel kilometre ter Poldy, nasprotno, vsakic cez cilj zgovorno in nasmejano... :D

MajdaPR je z ogromnim nasmeskom in lahkotnih nog bila neustavljiva na progi, Ero vzor za umirjen, premisljen tek z navdihom uzitkarstva, Inot pa je sokiral gledalce z lahkotnim tekom se v zakljucnih urah, ko smo bili gledalci utrujeni ze od gledanja... :D

Spali smo v sotorih,... nekateri malo, nekateri se manj... Nekatere je zeblo, druge zacuda ne :shock: :D Vsekakor se je bilo v zadnjih trenutkih pred spanjem zelo lepo pogovarjati ob soju bakel...

Se po zapiralnem casu smo oblegali lokalno picerijo in potem v odsotnosti natakarja odklenili vhodna vrata se Tiniju, ki je trenutke pred tem skozi okno iz teme zalostno zrl v naso s pijaco in jedaco oblozeno mizo... :shock: :D Kmalu po prihodu nazaj smo izvedeli, da nas je vmes obiskal se Pegaz. Skoda, da se nismo srecali...

Pika na i je bilo posedanje pred sotori v soboto popoldne, ko smo se Forumovci zbrali ob razglasitvi razultatov... Lepo je gledati veselo druscino, utrujeno od pretecenih kilometrov in zeljno tople kopeli ali vsaj tusa...

Malo pred koncem se nam je pridruzil se Lucko, ki je isti dan v Plitvicah v tezkih razmerah pretekel maratonsko razdaljo. Bogami, da se mu ni videlo :shock: :D

MatjazV, hvala lepa za izredno hitro fotodokumentiranje vcerajsnje prireditve. Preprican sem, da se je ob pogledu na slikce se narsikdo odlocil obiskati Grosuplje... :D

Aja.... vmes smo bili se v Bevkah!

...noro dober je bil tale vikend....
Uporabniški avatar
 mihaperme
#42088
alan napisal/-a:Vzor za takticno perfektno izveden tek sta bila nedvomno Miha Perme in Milan, ki sta na zacudenje mnogih ze v prvih krogih grizla asfalt izmenicno s tekom in hojo.... :shock: Rezultati temu primerno odlicni! :D



Od danes naprej je tudi nas član :D :D :D

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA