področje za sporočila o ugodnih nakupih
tekaške (in druge) opreme, o popustih, akcijah, ...

Moderator: jkarmen

#350314
Smem vprašat zakaj prodajaš? Ti ura ne ustreza, ali kaj ne dela tako, kot bi moralo? Sprašujem, ker je ura nova in jo povsod reklamirajo, in me zanima osebna izkušnja z njo.
#350315
Z uro ni popolnoma nič narobe. Enostavno mi ne sede in sploh nisem imel pravega razloga za nakup, bolj "lačne oči". Tako da ura je delujoča, brez znakov uporabe, papirji pa tud klapajo. Stara je pa 3 dni.
#350316
klemen83 napisal/-a:Smem vprašat zakaj prodajaš? Ti ura ne ustreza, ali kaj ne dela tako, kot bi moralo? Sprašujem, ker je ura nova in jo povsod reklamirajo, in me zanima osebna izkušnja z njo.

Sem jo sam "počekiral" ker me zanimajo ure za daljše ture (ultre), vendar je Suunto tukaj brcnil mimo z načinom na katerega je plasiral uro na trg.

Prvo "disclaimer" : Ure nisem imel niti je sprobal. Spodaj so napisane moje ugotovitve po branju "miljavžent" uporabniških izkušenj (forumi) in gledanju Youtube review filmčkov.

In moje ugotovitve so ...

Za 699€ (celo 799€ za določene verzije !) so dali ven nedokončan polizdelek in niti ne skrivajo da so uporabniki beta testerji. Šušlja se, da se Suunto boji Fenixa 4 (Garmin) in da so zato pohiteli.
Sicer, kot "early buyer" Fenixa 3 vem kaj pomeni imeti uro ki potrebuje 2, 3, več, mnogo ... nadgradenj zaradi hroščev in podobno, ampak Spartan je pa problem ker je večino funkcionalnosti katero oglašujejo zaklenjene (pravijo da bo s software update-i počasi na voljo), touch screen šepa, baterija šepa (menda dobivajo uporabniki zgolj 13 ur preden izdihne), ipd... Njihov lastni Ambit Peak je za manj kot pol cene trenutno konkretno boljša urca. Ni pa tko lepa, to je pa res :)
Kot zanimivost: Spartan "out of the box" trenutno nima niti alarma, niti štimanja podatkov na zaslonih (da prilagodiš prikazane podatke), ... :)

GPS menda tudi šepa ipd...

Ura verjamem da bo super, ... ko bo poštimana.
Ampak, če ravno nisi res Suunto totalen fan plus da uživaš v tem da plačaš za to da si beta tester za firmo, se še kakšen mesec, dva zadevi ogni na veliko. Kolega ki je nor na Suunto bo počakal. Mu je celo prodajalec tako svetoval...

Se opravičujem originalnemu posterju če sem mu zmanjšal možnost prodaje. Saj če je nova in jo daš za 600€ je cena (na pram trgovinam) dobra, sam naj ve folk kaj bo dobil ;)

P.S.: Ravno te dni bo sicer prišel nek update ven tako da lahko da je/bo kaj kar sem napisal zgoraj poštimano. Ampak po pričevanju uporabnikov, je pot do oglaševanega izdelka še zelo dolga.
#350319
Sj za ene 600 jo dam. Nism jo pa niti sprobal, kar se gps in baterije tiče. Kar vem je, da se je 2krat posodobila in naslednji teden prihaja prvi večji update. Prodajam jo pa zaradi nehvaležnosti osebe, kateri je bila kupljena. Sam primarno uporabljam Garmin Edge na kolesu. Toliko za malo razjasnitev.
 rio
#350328
Ja, res je. Ni alarma, ni nastavitve za data fielde, ni pravih podatkocv o plavanju, ni ročnih nastavitev za vadbo, baterija bo na konci verjetno za malenkost slabša, kot na ambitu. kaj pa ponuja garmin fenix? miljardo opcij in nastavitev in nič ne dela kot mora še po 2 letih.
#350332
rio napisal/-a:... kaj pa ponuja garmin fenix? miljardo opcij in nastavitev in nič ne dela kot mora še po 2 letih.

Hm, Fenixa 3 pa imam in uporabljam 24/7 (kot orodje za trening, activity tracker in uro) od Aprila 2015. In tole je bilo res mogoče 1 leto nazaj ko je resnično GPS šepal in je bilo kar nekaj hroščev (battery drain, ura je znala zablokirat pri navigaciji...).
Ampak zdaj je ok. Trenutni FW 7.60, šteka nič, GPS OK (daleč od najboljšega ampak glede na to da tečem večinoma po gozdu... čist ok). Navigacija pali na vse cilindre. Jaz sem zadovoljen.

Spartan me je zanimal ker sem nekje prebral da naj bi baterija zdržala še dlje kot Fenix - tole je pa meni prioriteta. Izkazalo se je da to ni čisto tako in da nekaj dlje zdrži zgolj v "varnem" načinu (samo to rukneš Fenixa v Ultra Trac in imaš 50 ur baterije, pa neuporabno GPS sled :) ). V najboljšem GPS načinu so pa trenutni testi pokazali ca. 13 ur (napram 16-18 od Fenixa). Tako da za mene je "no-brainer".

Anyways, vsakemu svoje. Kot sem rekel. Ne pljuvam po Suunto. Ker, verjamem da bo iz Spartana nastala super urca, ... ampak povdarek na bo nastala, ker trenutno to pač ni. In smešno je, da bi tak "beta test release" prej pričakoval od "majstrov" pri Garminu, ne pri Suunto-ju :)
#350335
rio napisal/-a:Ja, res je. Ni alarma, ni nastavitve za data fielde, ni pravih podatkocv o plavanju, ni ročnih nastavitev za vadbo, baterija bo na konci verjetno za malenkost slabša, kot na ambitu. kaj pa ponuja garmin fenix? miljardo opcij in nastavitev in nič ne dela kot mora še po 2 letih.


Te funkcije pridejo z naslednji updateom. Baje da je to 15.9.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA