prostor za debato o (ne le tekaški) športni opremi. obleka, obutev, pripomočki ... vprašanja, predlogi, nasveti, uporaba, ...
 blog
#91877
> Mene pa zanima kakšne izkušne mate z SALOMONOM XA PRO 3D, kako se > obnesejo na terenu

imam te superge. Nisem prevec zadovoljen. Imam jih od julija lani in so mi ze popustile na podplati, pa tudi zgornji del popusca na robovih.

Uporabljal sem jih po travi, makadamih, koreninah in skalah. Sicer so udobni, ni bilo nobenih zuljev, sistem zavezovanja se mi zelo dopada, ker ne popusti. Ampak, kot pravim mislim da so prehitro sle.

Zdaj sem dal priloznost inov-8-kam. Za zdaj je prezgodaj za oceno.
Uporabniški avatar
 daks
#91985
Zivijo

Vceraj sem ugotovil, da sem izraziti pronator in to, da so Mizuno Wave Rider 9 premehke zame. Velik sem 186 cm in imam 75 kg. Katere tekaske copate mi predlagate. Do max 100 eurov.
Uporabniški avatar
 ts čopova 14
#91996
do sto € bo najboljsa zadeva asics gel 1120 pa air span, premier road plus in adidas rasponse extra......

vse to,razen asicsa dobiš v tomas sportu na čopovi...

enjoi..:)
Uporabniški avatar
 daks
#92003
A se da dobiti kaksne linke za omenjene copate?
Uporabniški avatar
 daks
#92062
Kaj pa MIZUNO Wave Elixir 2?
A te so vredu?
 VIRUS
#92456
Ne bom odpiral novega topica, ker jih je na temo izbire novih superg že preveč. Ker sem nov na forumu naj najprej povem, da tečem kar redno, cca. 30 km na teden po vseh terenih.
Ker mi je včeraj razpadel letni superg, sem razen zimskega ostal brez. Ni problema, odpravil sem se po trgovinah in ker imam nekaj Hervis bonov, sem najprej zavil tja. Nebom ponavljal starih zgodb, da če že slučajno naletiš na prodajalca, ta nima blage veze, ... no, bistvo, imam precej majhno nogo (40), v hervisu premorejo bore malo superg s to številko oz s številkama 41 in 41 in pol, hotel sem kupiti Wave rider 10 pa ni številke, pod 100 eur niti nebi šel, tako mi na koncu ostane le Wave creation, ki je sicer drag čevel, ampak recimo, da nogam privoščim najbolje :wink: !
Hervis dobi novo zalogo (če jim je za verjeti) čez 14 dni, ali naj počakam na Wave riderke, ali so Creationke uredu, jih kdo fura!?!

Bil tudi v TS na Čopovi, naj povem še jaz, izjemno prijazni in strokovno podkovani prodajalci, žal pa za mojo majhno nogo, razen Air zoom skylon-a nimajo nič, tudi tu pa so mi priporočali Mizuno. Nike modeli pa so tam z mojo številko le pronator verzije!
Kaj naj naredim? :roll:
Je morda kdo probal New-balance?
 PPoce
#92506
Creation bi znale biti malo pretrde (so namenjene tezij tekacem) - v glavem drugacne kot Riderke.
Oboje sem imel le na testu in za mojih 77 km so bile Riderke precej boljše.
Kolk kil imaš? Pronacija?
LD
 VIRUS
#92509
Imam 75 kg, blagi supinator, sem se tudi sam malo pozanimal, so res za težje tekače, tako da sem Creation-ke odmislil.
V Intersportu imajo Nike Air Elite 3, celo mojo številko, kaj meniš o tem copatu? TS2 pa ima Asics gel nimbus VIII!
 PPoce
#92511
Nike Elite - po mojem aden najboljših copat na tržišču (tu sem sicer malo pristranski ker malo tudi delam za Nike -> testiranja in podobno). So pa ljudje res navdušeni, na testiranjih vedno pobirajo Elitke same hvale.
Sam jih uporabljam le za hitre teke in tekme.
Ti si s svojimi kilami nekje na meji če bi imel Elitke kot edini copat. Kot druge pa ni kaj razmišlati.
LD
 superga
#92517
Elite je res dober model, vendar pa za pronatorje in ne supinatorje,
V primerjavi modelov ELITE in NIMBUS za supinatorja je vsekakor NIMBUS veliko primernejši;
l.p.
superga
 VIRUS
#92518
Ja Elitke mi dobr pašejo na noge, samo sem bil tudi sam malo skeptičen, glede na to, da imajo zadaj na zunanjem delu "obrezane" konice podplata, torej so res bolj za pronatorje.
A Nike Elite za supinatorje ali pa neutralne pa ne obstajajo?
Asics Nimbus so sicer malo dražje, ampak glede supinacije odlične!
No pa sem spet "tam" :D !
Uporabniški avatar
 javaman
#92531
Jest se z Nimbuskam okoli gonim :D

Pa sem zadovoljen. Imajo pa tudi svoje slabosti. Ozek sprednji del. Gumb na sprednjem delu.
Uporabniški avatar
 BO-JAN
#92533
Glede teh NIKE ELITE, ali bi bile primerne tudi za tekmo na Ratitovec ali pa SAM :?: :?:

LP Bojan
 MajkelNajt
#92537
Tudi sam sem pred nakupom novih copat... Včeraj sem jih kar nekaj pomeril v Hervisu in nekak najbolj so moje noge uživale v NIKE Air Zoom Skylon Triax.
Zdaj pa me zanima kako se obnese ta copat v praksi?

Če pa ima kdo kak predlog zame: 182 visok, 85 kg, lahek pronator, do ~100€ in kako dobro blaženje.

Hvala!
 PPoce
#92543
Elite - za Ratitovec verjetno OK, SAM pa že malo vprašljivo (sicer sem jest na SAMu z Skyloni preživel). To so pač tekme kjer vidiš res vse živo na nogah.

Skylona za 85kg tečaka + pronator -> ne morem priporočiti (predvsem ne kot edini tekaški par). Si pretežak za tako mehak copat. Kot 2. par - za tekme in hitre treninge pa pogojno OK -> ker si pronator, Skylon so pa čisto nevtralne in še ozke povrhu.
Raje poglej za kakimi Max Moto ..pravi trening copat, dovoj stabilen.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA