prostor za debato o (ne le tekaški) športni opremi. obleka, obutev, pripomočki ... vprašanja, predlogi, nasveti, uporaba, ...
Uporabniški avatar
 BO-JAN
#92545
Mogoče se kaj spremeni glede nike Elite če povem še sam da me je za dobrih 70 kg in da to ne bi bil edini tekaški par v omari :roll: , dilema je v tem ker sta tako SAM kot Ratitovec nekaj časa po cesti asfalt in makedam potem šele off road :?:
Saj se ne gre tolk da bi bil hitrejši gre se zato, da mi ne bodo prsti ven pogledal iz ta starih ker imajo sigurno 1000km za sabo :?:

LP Bojan :P
 VIRUS
#92605
Ok, kupil Asics Nimbus, včeraj sem tekel z njimi 10 km po stadionu, razen enega manjšega žuljčka (normalno!) sem se počutil zares dobro!
Ko sem danes zjutraj ustal, sta me boleli obe nogi, v bistvu zgornji del stopal, nevem kako se strokovni reče, no od prstov k gležnju. A je to normalno glede na to, da je nov copat, se je to komu dogajalo!?
No saj ni hudega, ampak vseeno!?!
 Tku
#92607
Nart se menda reče.

Morda preveč močno zategnjene vezalke?
Uporabniški avatar
 RoKo
#92628
VIRUS napisal/-a:Ok, kupil Asics Nimbus, včeraj sem tekel z njimi 10 km po stadionu, razen enega manjšega žuljčka (normalno!) sem se počutil zares dobro!
Ko sem danes zjutraj ustal, sta me boleli obe nogi, v bistvu zgornji del stopal, nevem kako se strokovni reče, no od prstov k gležnju. A je to normalno glede na to, da je nov copat, se je to komu dogajalo!?
No saj ni hudega, ampak vseeno!?!


Tole o manjšem žuljčku po moje ni normalno. Človek si kupi obutev da mu bo udobna, ne pa da dobi žulje že prvi dan. Pomeni da nekaj ne štima. Nart-velika možnost so vezalke, druga pa -zares neprimerni copati.
Pri meni žulj vedno po moji krivdi (neprimerne nogavice na začetku ukvarjanja s tekom, premalo zategnjene vezalke-noga pleše po copatu)
Kmalu pogruntaš, kaj je narobe.
Nazadnje spremenil RoKo, dne 18 Jun 2007, 20:16, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
 javaman
#92639
copati se morajo unesti (break-in)
redke superge ne povzročijo žuljev na začetku
 dadis
#94232
Lep pozdrav.

Kupujem superge za tek po cesti in makedamu. Bil sem v TS na Čopovi in sem prodajalca spravil v dilemo. Gre se namreč za vrsto in izbiro čevlja. Ko stopim z desno nogo, stopim sprva navzven, potem pa se mi gleženj obrne navznoter. Drugače je pri levi nogi, kjer se to ne dogaja. Prodajalec me je tudi posnel na traku in sva ugotovila, da med tekom ni pronacije in da sta tako leva noga kot desna ravni - ni pronacije. Pronacija se dogaja le na desni nogi, ko hodim ali počasi tečem. Pri starih supergah me pri počasnem tempu začne bolet tudi desno koleno na zunanji strani. Za to bi rabil nasvet kaj kupit saj je bolečina v kolenu verjetno posledica superg. Ob nakupu novih, pa ne bi rad naredil napake in si noge še bolj pokvaril. Gledal sem model http://store.nike.com/emeastore/#,de,,u ... 38//0--0|2
kater ima pronacijo vendar si ga nisem upal kupit zaradi navedenih razlogov. Prosim za pomoč in nasvet kaj naj kupin, čevelj s pronacijo ali bolje brez.

LP
Uporabniški avatar
 Wega
#94279
Morda pa vložek za en čevelj?
 mars
#94286
OJLA

Moje prvo javljanje na TF in za začetek pohvale članom in članicam foruma. Lepo je prebirati vaše objave, kogar zanima (mene) tovrstna rekreacija lahko izve mnogo.

Zdaj pa zares, kot nekateri sem tudi jaz prišel pred dejstvo nakup novih copat. Po pregledovanju foruma in podobnih straneh, sem v ožji ali skoraj edini izbor določil reebok premier road, (širši model, za pronatorje, srednje do težke tekače, cena OK).
In veselo v LJ v TS na Čopovi, bu hladen tuš, nimajo številke. A imate kaj od NEW Balance (zadnja dva para sem imel NB 765), pa mi prinese nekaj od asics (tri številke prevelike 47 namesto 44), saj so bili ful udobni ampak aloooo. Krive so bile dve deklici ki so "ribnčana" (prodajalca) čist zmešale. No, ko je se je fant skulirov mi ponudi NIKE equalon. Čeprav skeptičen, moje dosedanje prepričanje, da so NIKE samo za "šminkerje". Probam copate, hodim sem ter tja, sedem, hodim itd...
"Zagrozim" prodajalcu, da ga bom..., kupim in grem.

Copate NIKE EQUALON sem nabavil v četrtek 14.6, danes 19.6 po pretečenih ~50km v treh rundah dvakrat krajše enkrat daljši tek, lahko rečem samo super.
Izvrstno blažen, dovolj širok model, in kar je glavno bolečine v gležnjih so zaenkrat iginile. Pohvala TS za svetovanje in %.

Pozdrav z marsa
Uporabniški avatar
 MojcaZ
#94288
Lep pozdrav Mars. Dobrodošel med nami. :TF) :wink:

Ena izmed tistih deklic sem bila jaz. :oops: :lol:

Erc je pa res ful faca, a ne?

No super, me veseli, da superge dobro služijo. Glede na to, da so nike in ne new balance. :wink:

Prijeten tek in veliko pretečenih užitkov vam želim!

LP, Mojca :wink:
Uporabniški avatar
 ts čopova 14
#94342
mars napisal/-a:Copate NIKE EQUALON sem nabavil v četrtek 14.6, danes 19.6 po pretečenih ~50km v treh rundah dvakrat krajše enkrat daljši tek, lahko rečem samo super.
Izvrstno blažen, dovolj širok model, in kar je glavno bolečine v gležnjih so zaenkrat iginile. Pohvala TS za svetovanje in %.

Pozdrav z marsa



:)
me veseli da copati delajo....vedno je dobro slisat kej tazga...

mojca..:)

tnx za vse pohvale... :D


kar se pa težav DADIS-A tiče pa res...bil sem v dilemi,kar sem zelo...zelo redkokdaj....
poleg majhne številke in (ne morem rečt čudne pronacije..:)..) in redkega tipa pronacije je kar tezava kaj res hudega dobit za tečt...

ampak...ja,ampak,še vedno bi ti svetoval structure triax....upam da si ga že testiral in da imaš približno mnenje kako dela med tekom...

vabljen...:)





erc,ts čopova
 dadis
#94727
Po nekaj nasvetih aktivnih športnikov in dokaj podobnih mnenj sem se odločil kupit NIKE Air Structure Triax. Moram priznati, da so copati super.
Ko sem tekel prvič nisem opazil neke razlike med starimi navadnimi in novimi, razen pač tega, da so novi, bolj trdi in pač brez obrabljenosti znotraj čevlja. Po pretečenih 20km pa sem že opazil delovanje pronacije na desni nogi ki se še posebej odraža pri počasnem teku. Zadovoljen sem tudi zaradi tega, da pronacija ne (še ne in upam, da ne bo) vpliva na levo nogo, s katero ni problemov. Tudi z desnim kolenom so težave manjše ampak brez steznika še ne gre. Trenutno po pretečenih 50km s temi čevlji, me je pričela mal bolet tetiva pri gležnju ampak upam, da to ni kriv čevelj.

LP, David
 mercury
#94728
Pozdravljen,
Težave s tetivo sem imel tudi sam. Sicer je možnih vzrokov več, ampak pri meni je glavni ta, da sem imel mišice v mečih krajše in nezadostno prožne. Odkar sem začel delat vaje (dvigi na prstih na stopnicah) in reden stretching teh težav nimam več.

Problem je bil vezan predvsem na vrsto copat; konkretno Nike Bowerman serije. Ti imajo za odtenek nižjo peto (vsaj napram Adidasu in Mizunotu) in zato se morajo mečne mišice bolj raztezat kot ponavadi. Če se ne... so pač problemi s tetivami. Prvih 150-200km je copat vredu, potem pa ko se peta malce sesede, se pa začnejo problemi.
Da ne bi kdo mislil, da imam kaj proti Nike... Iste probleme sem imel z Mizunkami, ko so bile na koncu življenske dobe in je bila peta zbita...

Kot sem rekel, odkar delam stretching in vaje nimam nikakršnih problemov s tetivami več, četudi grem tečt z starimi preluknjanimi mizunkami z 1600km +.

L.P.
Jure
 dadis
#94951
Po malo boljšem stretchingu in tvojih nasvetih so bolečine izginile. S tem da še imam vedno probleme s kolenom.

Včeraj ko sem šel tečt sem mislim da mi bo po osmem kilometru koleno odpadlo. Tempo teka sem moral zelo znižat, da sem na koncu sploh prišel do doma. In tudi ko sem znižal tempo me je na vsakih 200 metrov spet pričelo bolet in sem vedno bolj zmanjševal. Ko pa me je nehalo bolet sem malo pospešil ampak spet za 200 metrov. Očitno niso bile krive superge. Danes bolečin pri normalni hoji ni, ko pa poskušam narediti nekaj korakov v stilu teka, se spet pojavijo. Ker imam probleme s kolenom že od začetka si ga redno razgibavam, vendar na kratke proge zdrži tam do pet kilometrov, dalje pa ne.

Očitno bo potreben ali počitek ali ortoped. :(
Uporabniški avatar
 garač
#94974
Lep pozdrav vsem forumcem! Tudi sam ne morem mimo pohvale TS na čopovi, kjer so mi glede na mojo težo(9okg) in močnejšo pronacijo, ter številk ki so jim ostale svetovali reebok premier road ksf, z katerim sem zelo zadovoljen. Po pretečenih 70 km(10-15km) z copati, še nisem naletel na bolećine v kolenih, gležnju ali na kakšen žuljček in copat je po teku suh, ker ima odlično zračenje in pohvala vredno blaženje...
Zato se bi ob tej priložnosti zahvalil forumcem za nasvete in TS za izbiro, ker mi je sedaj tek še večji užitek.
Lep športni pozdrav!
 mars
#94985
MojcaZ napisal/-a:Lep pozdrav Mars. Dobrodošel med nami. :TF) :wink:

Ena izmed tistih deklic sem bila jaz. :oops: :lol:

Erc je pa res ful faca, a ne?

No super, me veseli, da superge dobro služijo. Glede na to, da so nike in ne new balance. :wink:

Prijeten tek in veliko pretečenih užitkov vam želim!

LP, Mojca :wink:


ojla

Mojca si v soboto 23.6, dopoldne na relaciji Piran-Bernardin tudi ti testirala kakšno novo pridobitev na nogah :wink:

mars

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA