prostor za debato o (ne le tekaški) športni opremi. obleka, obutev, pripomočki ... vprašanja, predlogi, nasveti, uporaba, ...
 punx
#213023
Pozdravljeni,

po menjavi baterije v omenjeni uri zadeva ne deluje vec. Prizgejo se vsi simboli in to je to.

Slika

Je ze imel kdo morda podobno tezavo? Garancija sicer se velja, vendar je velika moznost da tudi jaz kaj narobe delam :)

Hvala.
 luzr
#213025
Predlagam servis.
To ni ravno dobro... Ali si sam menjal baterijo in brkljal s prsti po vezju. Si morda vzel ven vso drobovje? Si imel uro v vlažno-snežnih razmerah?
Če velja garancija nikar ne menjavaj baterije sam. Zakaj? Zaradi težave, ki si jo omenil. To se včasih pripeti.
 punx
#213028
Ne ne, samo odvil sem pokrovcek z kovancem, ter ga zamenjal z novim (sem kupil komplet z pokrovckom in tesnilom). Tudi ce uporabim star pokrovcek je enako. Morda bi lahko bila tudi nova baterija slaba (izmeril sem 2.6V - naj bi bilo 3V).

Sem upal, da je kak trik pri menjavi (kaksen gumb skrit kje :D ).
 skorc
#213036
Bobr, ta je bila pa retorična ha? :D

Luzr, to ni SUUNT-o, to dela tudi če "dekl" odpreš in v olimpijski bazen vržeš. :D
 mak
#213038
Samo brez panike. S palcem in kazalcem ene roke primi oba zgornja in z drugo oba spodnja gumba ( tako nazorna so bila navodila na forumu USA site :D ) in istočasno stisni za 2 - 3 sekunde . Ura se resetira na tovarniško nastavitev. Na ta način sicer izgubiš podatke ampak dela tako kot prej. meni se to zgodilo večkrat, dokler nisem menjal baterije na servisu - sedaj imam že 2 leti mir. lp
Uporabniški avatar
 bobr
#213039
ne ni bilo retorično vprašanje. meni se je tako pobrala ko sem menjal baterijo.

in ja, tudi hard reset kot je opisal mak mora pomagat.
 luzr
#213040
Samogovor: "Super, potem ne bom imel težav, ko bom sam menjaval baterijo in ne bom prebral navodil. Tedaj mi tudi ne bo treba spraševati, ker so mi fantje vse pojasnili."

Resneje. Pričakoval sem, da se ura ne odziva na noben pritisk na gumbe.

Zelo resno. Punx, nova baterija ne sme imeti 2.6V ampak precej čez 3V.

Saj bi napisal, koliko napetosti imajo litijieve gumbaste baterije... Pa se bojim bobra, ki bi igračko vrgel globoko v bazen. In škorca me je strah, ki me bo premeril z mikroskopom.
Nazadnje spremenil luzr, dne 19 Jan 2010, 09:14, skupaj popravljeno 1 krat.
 JOHANN
#213041
Pozdravljeni

Si bom kar sposodil temo in opisal mojo težavo z malo manj kot dve leti staro uro. Ura sicer deluje bp, vendar se mi pri hladnem vremenu zarosi. Kaj mislite, je zadeva zrela za reklamacijo?
Baterija je bila zamenjana na servisu.

PC261441.JPG
PC261441.JPG (22.56 KiB) Pogledano 3621 krat
Uporabniški avatar
 MatjazV
#213049
Johan,

očitno je to slabost novo oblikovanih ur Polar. En dan po nakupu, sem svojo uro RS800CX sprobal na Rogli. In glej ga šmenta, takoj se je zarosila. Res je bilo precej hladno (-10 st C) a kaj takega se mi s prejšnjo S625 ni nikoli zgodilo :evil: .

Matjaž
 punx
#213058
Hvala vsem za odgovore. Sem poskusil tale reset in ura se je ugasnila (usaj na zaslonu ni nicesar vec :lol: ). Morda res kriva baterija, jo bom nesel nazaj pa probal z drugo. :oops:
 skorc
#213115
Luzr ti je pravilno povedal. Litijeva baterija mora imeti kar nekaj krepkih mV nad tremi volti, ko je nova. Če ima 2.6V so ti prodali najmanj tri leta staro ali pa nepravilno skladiščeno. "Po novem" imajo baterije na embalaži "rok trajanja". Preveri ga, če je baterija "sveža" mora imeti ta rok nekje po letu 2014. ;)

Em, tisto z "odprtim deklom" in olimpijskim bazenom je bila šala (da me ne bo kdo tožil) in po nasvetu luzr-a le preberite navodila. Včasih piše tam tudi kaj drugega kot "pošlji na servis". :)

Rosenje...hja, ponavadi je najbolj problematično tesnenje gumbov... Očitno tudi POLAR ni "Porsche" med športnimi urami... Kondenz v uri, bi pa znal zanimivo vplivat na njeno prihodnje delovanje...
Uporabniški avatar
 klatez
#213116
Kondenz v uri ni čisto nedolžen in ga ne bi smelo biti.
Verjetno tesnjenje nekje na uri ni vredu.
Garmin takšne ure zamenja, za Polar pa ne vem.
Če je v garanciji, bi jaz uveljavljal reklamacijo.
 zappa
#213120
punx napisal/-a:Hvala vsem za odgovore. Sem poskusil tale reset in ura se je ugasnila (usaj na zaslonu ni nicesar vec :lol: ). Morda res kriva baterija, jo bom nesel nazaj pa probal z drugo. :oops:


Kako dolgo pa ti je zdržala prejšnja baterija? Meni se je pri novi uri (ampak od takrat je že več kot dve leti) ob menjavi dogajalo podobno, pri tem da je ura kazale še druge simptome, meddrugim močno preveliko porabo baterije. To je bil sicer znan defekt na nekaterih kosih RS800. Tako uro, če je tak primer, ti morajo zamenjati na servisu (elektronski del).

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA