prostor za debato o (ne le tekaški) športni opremi. obleka, obutev, pripomočki ... vprašanja, predlogi, nasveti, uporaba, ...
Uporabniški avatar
 sim
#223551
Glede na današnje vreme (celotedensko :? ) sem ugotovila, da rabim nekaj kar ne bo premočilo že ob kratkem pasjem sprehodu.

V Hervisu sem našla GTX Salamonke (pohodni model) za 80 EUR, na netu pa za 60 EUR (vključno s poštnino):
- Asics Gel Trabuco 12 WR
- Nike air alvord VII WS.

Čeprav omenjene copate ne bi rabila za tek (tečem samo po urejenih prograh), so verjetno udobni tudi za hojo... :?:

Copati niso GTX, ampak imaj teflon prevleko in naj bi bili "waterproof".

Kaj mislite?
Uporabniški avatar
 Loni
#223553
Teflon precej hitreje prepusti H2O kot GTX, imam Trabuco, preverjeno prejšnji teden na 24 ur Primoža. Ampak zame je to plus. Ker je brez GTX membrane, mi noge noter vsaj dihajo. Za pohode v dežju ne bi bili ravno izbira št. 1. Za tek po hribih je pa druga zgodba...
Mi je bilo pa izredno všeč eno mnenje ne netu, v stilu, da nudijo "excellent ventilation". To ti že vse pove.
 jure d
#223562
težko je imeti waterproof superge, saj potem potrebuješ še gamaše, drugače ti voda pri gležnjih zamaka. zelo u redu je, če so superge tako mrežaste, da voda pač odteka kakor je pritekla. obuješ še primerne nogavice(hitrosušeče, brez bombaža), pa si. brez težav.
 milk
#223635
Mislim, da bi se težave pri tem šele pričele. Sintetične nogavice (brez bombaža) veliko hitreje povzročajo žuje. Če pa veš za kakšne, ki so tudi Žulj-less, potem napiši, da jih preizkusim. :)
 jure d
#223646
mislim takšne nogavice, ki se zelo hitro sušijo. izgledajo tako kot da so sintetične.
verjetno sem predlagal takšne z manjšim deležem bombaža v sestavi.
 teddy
#223698
kaj pa za zaščito glave pred dežjem? :D A je zadost kapa s šiltom ali naj dam kopalno kapo gor? :lol:
 jure d
#223712
najboljša bi bila kombinacija kape s ščitnikom in kopalne kape. včasih vidim kje kakšnega človeka s dežnikom pritrjenim kar na glavo, to bi tudi šlo. ali pa kar palerina.
jaz drugače zelo rad po dežju tečem. v kapi, da mi ne teče po nosu.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA