prostor za debato o (ne le tekaški) športni opremi. obleka, obutev, pripomočki ... vprašanja, predlogi, nasveti, uporaba, ...
Uporabniški avatar
 guinness
#321782
Se enega vidim s slusalkami med tekom jih dobi po piskru od mene osebno. Danes je manjkalo 3cm, da nisem povozil smrkljo s tem sranjem. Niti ko so kolesa od skoraj 2 tonskega jeklenega konjicka blokirala in se skoraj zaletel vanjo ni trznila, niti ni slisala, ko sem zacel hupati! Pol je imela pa se dolg jezik. :cenz: :cenz: :cenz:
Uporabniški avatar
 Mutasti
#321785
Sam se sicer izogibam prometnicam, kolikor se le da...kljub temu doživim namerno izsiljevanje s strani voznikov, ki zapeljejo proti tebi ali tik ob tebi...ne glede na to, če slušalke nosim, ali ne. Da ne govorim o mobitelih, kajenju, pitju in prehranjevanju med vožnjo.

Malo več strpnosti, prosim....kot pravi Vencelj, varnost je na prvem mestu. Če poslušaš glasbo med tekom, še nisi bedak, kajne? Vsaj jaz se za takšnega nimam. Kot udeleženec v prometu poskrbim, da slišim tudi okolico in se prepričam, kje in kako lahko tečem. In tako bom počel še naprej, kljub grožnjam, da me bo nekdo nabil, če me vidi. :roll:
#321786
Mutasti napisal/-a:Malo več strpnosti, prosim....kot pravi Vencelj, varnost je na prvem mestu. Če poslušaš glasbo med tekom, še nisi bedak, kajne? Vsaj jaz se za takšnega nimam. Kot udeleženec v prometu poskrbim, da slišim tudi okolico in se prepričam, kje in kako lahko tečem. In tako bom počel še naprej, kljub grožnjam, da me bo nekdo nabil, če me vidi. :roll:

Podpišem :clap:
Uporabniški avatar
 Wega
#321793
Ko prvič vidim kako voznik 2 tonskega konjička zaaradi neprevidnosti in brezobzirnosti skoraj povozi pešca jih dobi po piskru od mojega prjatla. (jaz sem prešvoh)
Uporabniški avatar
 ZHAK
#321801
guinness napisal/-a:Se enega vidim s slusalkami med tekom jih dobi po piskru od mene osebno. Danes je manjkalo 3cm, da nisem povozil smrkljo s tem sranjem. Niti ko so kolesa od skoraj 2 tonskega jeklenega konjicka blokirala in se skoraj zaletel vanjo ni trznila, niti ni slisala, ko sem zacel hupati! Pol je imela pa se dolg jezik. :cenz: :cenz: :cenz:


Podpis!
Slusalke na rolerjih, slusalke med tekom, slusalke na kolesu = strik okrog vratu = samomor!
#321802
Včasih si med tekom nataknem slušalke...verjetno sem bedak. Najbrž je bil avtor teme še pod vtisom neprijetnega dogodka, pa zato malo preveč direktne besede. Tudi jaz bi lahko prejšnji teden napisal podobne besede - z druge strani. Sem jo namreč za las odnesel, da me ni pregazil voznik avtomobila na izvozu s parkirišča izpred bloka (imel je "trikotnik")...pa sem šel čez označen prehod za pešce vzdolž pločnika.

Kadar kolesarim, nikoli nimam slušalk,ker kolesarji so pa sploh tretjerazredna vrsta med udeleženci v prometu. Med tekom jih imam pa v gozdu, na kolovozih, brezpotjih.
Uporabniški avatar
 gumpy
#321808
vencelj napisal/-a:Takole bom rekel: nekoga obkladati z bedakom je žaljivo...teči po prometnicah s slušalkami na ušesih pa nevarno in...precej bedasto :!: :wink: :--

LP, vencelj


:clap: +1
Uporabniški avatar
 dejc
#321814
Vsak človek je človek s posebnimi potrebami, ampak res vsak. Tako "smrklja" s slušalkami v ušesih, kot gospod samooklicani dajalec batin po tujih piskrih, s skoraj 2 tonskim jeklenim konjičkom.
Zato res ni treba stresati jeze drug nad drugim, ampak le malo strpnosti in kak medsebojni nasmešek, da ne bo slabe volje ;).
Uporabniški avatar
 čara
#321818
Takole bom še jaz pristavila svoje.
Ogromno nesreč se zgodi zaradi neprevidnosti, preveč samozavesti in tudi zaradi neumnosti (če ti mehanik reče-ta avto ni za na cesto, dokler se ne menjajo zavore, pnevmatike...) pa ga odpelješ na cest= neumnost brez primere in pravzaprav uboj iz malomarnosti, če se zgodi nesreča s smrtnim izzidom.

Glasba =OK na primerni jakosti, kadar spremljaš promet okoli sebe! Sicer sama ne razumem zakaj bi kdo sploh tekel po lastni volji ob cestah-dar dihat izpušne pline ni ravno blagodejno. Pa dobro, smo si različni.

Sem ravno te dni dala lekcijo dvema moškima, ki sta prečkala cesto čez prehod, a jima je gorela rdeča luč, za povrhu sta hodila počasi kot dva polža :twisted: (nič bat, nobene nevarnosti ni bilo za poškodbo, sta pa pospešila korak).

Nič ni narobe, če se vzgaja ljudi na cesti in se jim resno, pa kolikor je možno vljudno pove, da delajo narobe in da spravljajo sebe in druge v nevarnost.
Uporabniški avatar
 Medicius
#321826
Razumem potrebo po motivaciji za tek v obliki glasbe do normalnih mej. Jaz ne rabim teh pripomočkov, niti družbe ne rabim. Čez nekaj let pa bom itak poslušal svoje sklepe. :lol:
Se pa naj tekači ali kolesarji s slušalkami v ušesih temu primerno tudi obnašajo. Pomeni, da se glava temu primerno mora več ozirati po okolici, v nasprotnem pa imajo proge za tek izven prometa.
Zakonsko bi morali prepovedati tudi kajenje v avtomobilu. Sem tekel po kolesarski dva dni nazaj, pa mi je neznan tip iz neznanega vozila štrncnil ogorek točno mimo moje glave. Tudi jaz sem bil jezen :argue: kot @guinness in mu pokazal :FO: v odsevu moje čelne svetilke. Ljudje si enostavno preveč dovolijo. :evil:
 igor9x
#321834
Jaz pa redno tečem z slušalkami in imam tudi jaz pripravljen scenarij za take kot je guines.Pa se bojim da ne bo nič.Medtem pa mi žena ki se vozi z kolesom v službo pripoveduje kaj vse je že doživela od "junakov"tipa guines.Kakorkoli ,lekcij na cesti nimamo kaj deliti,sploh ne šibkejšim,kar tekač obut v superge proti dvotonskemu kupu pleha,gotovo je.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA