prostor za debato o (ne le tekaški) športni opremi. obleka, obutev, pripomočki ... vprašanja, predlogi, nasveti, uporaba, ...
Uporabniški avatar
 Lucifer
#42727
Jaz sm mev iste težave, zdej si jih prelepm z microporom al pa flajštrom pa je gmh.
LP Lucifer
Uporabniški avatar
 davor123si
#42734
cau,

tista tekocina se imenuje sokrvica, to je ista tekocina, ki pri globokih ranah se vec dni tece iz ranjenega mesta;

Za zacetek pusti da se pocajta (Bepanthen); jaz ti Micropor oz. kakrsnokoli prekrivanje odsvetujem, ker sploh ce veliko teces lahko pride do infekcij, ker je pod microporom koza ravno tako vlazna, zaradi prekritja pa se ne more osusiti (mikrobi ga pa zurajo spodaj) :); ena opcija, ki deluje proti obdrgnenju je da se namazes s kasnimi kremami, ali pa recimo z nivea baby oljem, al pa v skrajnem primeru recimo s silikonsko mastjo, ceprav ti jo za same bradavicke odsvetujem, ker je zgolj za zunanjo uporabo :)

lp,

Davor
Uporabniški avatar
 pegaz
#42762
davor123si napisal/-a: jaz ti Micropor oz. kakrsnokoli prekrivanje odsvetujem, ker sploh ce veliko teces lahko pride do infekcij, ker je pod microporom koza ravno tako vlazna, zaradi prekritja pa se ne more osusiti (mikrobi ga pa zurajo spodaj)

Davor, po mojem se v tistih nekaj urah, ko je preflajštrano, na zdravi koži nič kaj dosti ne zaredi. Plus to, da mikropor za razliko od npr. selotejpa ali pa levkoplasta kar dobro diha.

Moja izkušnja je, da mikropor zelo dobro drži (tudi pri poraščenih prsih junačkih :)), tudi, ko je vlažen. Tudi zame je obvezen pred daljšimi teki in vedno pred kolesarjenjem (naramnice so smrt za bradavice!)

Se pa vedno pri flajštranju spomnim na Adidasov reklamni plakat, ki kaže polimanega tekača, spodaj pa napis: "Get a better shirt, runner!" Dejansko mi pri Adidasovih majčkah (Response, ki imajo gornji del mehko tkan) skoraj ni treba lepiti "pripomočkov".

LL, Pegaz :)
Uporabniški avatar
 tomaz.zupancic
#42763
Ja micropor je zakon.Sam ga uporabljam že 4leta in do sedaj nobenih infekcij, razen mogoče na jeziku :lol: , ko se opravlja kaka analiza :lol: :lol: :wink: .No resno, definitivno je micropor v redu zadeva saj ne pride do nobenih infekcij.Še zmeraj bolje to kot pa da dobiš rdeče fleke okoli bradavic :oops: .No nevem kako se to dogaja pri ženskah, ko jim hoče ob bradavice drgniti :o :lol: :oops: .
No to je resno vprašanje, ker nekatere tečejo brez modrcov in se jim vidno trese :oops: .Me prav zanima ali imajo tudi one podobne probleme.
Resda obstajajo razni podložni modrci, ki bolj oprimejo vso to zadevo :oops: .V glavnem se mi zdi da je to, to micropor, to je zaenkrat najboljša zadeva, ki ti preprečuje razne tegobe v zvezi z drgnjenem.
ČAO!
Uporabniški avatar
 Tjaša
#42765
tomaz.zupancic napisal/-a:No nevem kako se to dogaja pri ženskah, ko jim hoče ob bradavice drgniti :o :lol: :oops: .
No to je resno vprašanje, ker nekatere tečejo brez modrcov in se jim vidno trese :oops: . Me prav zanima ali imajo tudi one podobne probleme.


Ja Tomaaaaž, :shock: ME PA UŽIVAMO, SPLJOH :!: :cenz: Za razliko od vas, mamo "strenirane":ignore:
 PPoce
#42790
Jest uporabljam ozek bel lepil ni trak (a je to micropor?) - mislim da je v principu za gaze pritrdit na telo.
V avtomobilski prvi pomoci ga pa dobis (no v lekarni tudi).
LD
Uporabniški avatar
 Lucifer
#42840
Za zacetek pusti da se pocajta (Bepanthen); jaz ti Micropor oz. kakrsnokoli prekrivanje odsvetujem, ker sploh ce veliko teces lahko pride do infekcij, ker je pod microporom koza ravno tako vlazna, zaradi prekritja pa se ne more osusiti (mikrobi ga pa zurajo spodaj) ; ena opcija, ki deluje proti obdrgnenju je da se namazes s kasnimi kremami, ali pa recimo z nivea baby oljem, al pa v skrajnem primeru recimo s silikonsko mastjo, ceprav ti jo za same bradavicke odsvetujem, ker je zgolj za zunanjo uporabo

Jasno da si ne boš micropora limav na odrgnjene niplne, na nepškodovanih pa uporaba micropora ni problem, tista golazen nau nč žurala tm spodi. Bol preventiva kot kurativa.
LP Lucifer
Uporabniški avatar
 cherry5
#42856
Me nimamo nobenih težav!!! 8)

Da pa puže ne bi mele modrca med tekom, pa še nism čula... :roll:
Ker obstaja verjetnost(če tečeš brez modrca), da se sestrce povesijo pa nastane iz grenivk kaka oblika podobna kokršpanjelovim uhljem... :twisted: !
Uporabniški avatar
 Lucifer
#42877
Očitno mamo moški več težav s tem, čeprv nimamo kej pokazat, ane da smo božčki!!
Uporabniški avatar
 samo
#43321
Moram priznati, da sem imel težave z odrgnjenimi bradavicami le enkrat, in to, ko sem šel teč z eno drugo majico. Adidas je imel prav, majica je bistvena. Uporabljam majice iz Polarteka 100, slovenskega proizvajalca ABS.
In to na tekih dolžin od 30min pa do 4h. Meni so to "taboljš majice". :wink:
 Iztokb
#43379
Res da jaz tečem od 40 do 70 min a vendar nisem še naletel na omenjene težave, vedno pa pod majco uporabljam mrežasto "švic mikico".

LP
Iztok
Uporabniški avatar
 T1
#47268
Problem sem rešil tako, da si bradavice našpricam s tistim hansaplast sprejem, ki deluje kot obliž.
 Jože
#47280
Obliži so sicer rešitev, se pa dokaj radi odlepijo med tekom in potem si zopet na začetku. Rešitev je v majicah iz ustreznih materialov in morda kakšni kremi, ampak predvsem majica je tista, ki omili težavo ali pa do nje sploh ne pride.
 Marvin42
#50662
Lep pozdrav vsem skupaj :)
Mene pa zanima kje v Ljubljani bi lahko nabavil kakšno kvalitetno tekaško majico. Odveč ne bodo niti še bolj konkretne informacije (npr "ta majica stane tam toliko, meni je ok",...).

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA