prostor za debato o (ne le tekaški) športni opremi. obleka, obutev, pripomočki ... vprašanja, predlogi, nasveti, uporaba, ...
#2773
Vsem en lep pozdrav. Ze nekaj casa berem vas forum, zdajle pa sem postavljena pred zagato, zaradi katere sem se odlocila, da se prvic oglasim tudi jaz:)

S tekom sele zacenjam, stara sem 29 let, za sabo imam ene 2 leti "sportne" pavze in imam ene 10 kg prevec. Do sedaj se nikoli nisem tekla daljsih razdalj, sedaj pa sem pocasi zacela in upam, da se bom poleti lahko udelezila ze svojega prvega manjsega maratona.

Glede na soncek zunaj, sem se odlocila, da svoje teke iz fitnese (ki so se zelo pocasni in casovno omejeni :oops: ) prestavim ven. In da si kupim tekaske copate. Nekaj o tem sem brala na forumu, znancev ki bi mi svetovali nimam. Brala sem o tem, koliko znanja imajo prodajalci te opreme (z nekaj svetlih izjem), pa sem se odlocila, da vas povprasam.

V novem prospektu Hervisa (3.3. - 8.3.) sem opazila MIZUNO WAWE CANDENCE , ki je klasificiran kot "Tekaski copat leta" in je znizan iz 19.990 na 14.990 ter MIZUNO WAWE READHAWK , kjer pise da so primerni tudi za nordijsko hojo (o tem sem ze brala na vasem forumu:) in imajo VS1 blazenje;cena znizana iz 24.990 na 16.990.

Vprasala bi vas za mnenje glede cene, primernosti in kvalitete.
Vsakega nasveta se bom razveselila!

Lep pozdrav,

Ursa
Uporabniški avatar
 matjaz
#2795
:D :D :D ursa, za katerekoli, tadva modela ki ju nastevas, se bos odlocila ne bos nic falila. Vendar pa je vazen obcutek ko ju bos probala. Takoj se mora dobro prilegat, in ti dati dober obcutek. Pa prave nogavice obuj, ko bos pomerjala superge. Veliko uzitkov.
 superga
#2802
Urša, lep pozdrav;
Dober pripomoček kakšno obutev potrebuješ lahko najdeš na strani:
http://www.newbalance.co.uk/Site%202002 ... nation.htm
Tu so razloženi osnovni tipi stopal glede na PRONACIJO. To je zelo pomembno pri izboru tekaškega copata. Ker večinoma "proniramo" (to pomeni, da pri teku zvračamo nogo navznoter) je pomebno, da v tem primeru izbiramo med modeli z povečano stabilnostjo na notranji strani (ponavadi se uporabijo tam bolj trdi nastavki-enostavno to opazimo, da je notranji del pete bolj temne barve).
Če imamo "normalno" stopalo, potem lahko izbiramo med vsemi modeli. Večja težava je SUPINACIJA (zvračanje noge navzven), ker teh modelov ni veliko , k sreči pa tudi tekačev z temi problemi ni dosti. Dobro se lahko ta težava kompenzira z zelo mehkimi copati.
Ko dobiš to osnovno informacijo o nogi, potem pa se odpravi iskat primerne copate. Ti pa svetujem, da cena ni glavni argument pri nakupu. Tudi nasveti drugih tekačev niso vedno najboljši, saj ni nujno, da bo model, ki nekomu popolnoma ustreza primeren tudi zate.
Tu se strinjam z Matjažem, ki pravi, da je potrebno preizkusiti več modelov in tudi glede nogavic ima prav.
Sicer pa bomo takoj, ko se razmere za tek malo popravijo za vse "forumovce2 naredili tudi test novih modelov, ki jih boste lahko preizkusili na teku.
Lep pozdrav;
 Ursa
#2841
Hvala za odgovore, sicer ne vem tocno kaj smeskoti pri Matjazu pomenijo, mislim pa si, da sem zadevo mal prevec zakomplicirala :)

Torej, kupila sem Mizuno wawe redhawk in ze odtekla eno rundo na tekacu. Zaenkrat se mi zdijo super, zdel se mi je, da mi je v kolena malo manj nabijalo kot ponavadi... al pa je to sam psiha:)

Imam pa spet eno vprasanje: kako naj sedaj te copate vzdrzujem? Kar zal mi jih je mazat zunaj po blatu (sicer jih nameravam prav kmalu pelat ven), se posebej ker v navodilih pise, da ne smejo v pralni stroj????

Hvala se enkrat:)

Lp, Ursa
Uporabniški avatar
 matjaz
#2850
:D :D :D ursa, smeskoti ne pomenijo nic slabega, ampak tako sem vedno vesel, ko govorim o teku, sploh pa sem vesel vsakega novinca ali zacetnika, ki vidi v teku nekaj lepega. Lani je v Poletu lepo napisala Nada dr. Rotovnik Kozjek zakaj je tek lep. Eden od argumentov, ki mi je zares lep je bil - Spoznala sem veliko dobrih ljudi! LEP TEK.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA