prostor za debato o (ne le tekaški) športni opremi. obleka, obutev, pripomočki ... vprašanja, predlogi, nasveti, uporaba, ...
#88876
No, piše že v naslovu - je nujno? Včeraj sem kupila nove tekaške pajkice in v navodilih piše, da naj se perejo brez mehčalca. Zdaj se mi medlo dozdeva, da sem to že nekje slišala, namreč da bi se naj zadeve, ki odvajajo vlago, prale brez, ker da sicer uničiš to njihovo lastnost. Do zdaj na to nisem bila pozorna, pa me zanima, če je razlika res opazna? Kakšne izkušnje?

Saj ne, da bi bil kak ekstra problem prati brez, ampak kolikor se poznam, bom že pri naslednjem pranju na to pozabila :roll: .
 PPoce
#88877
Ja v principu se vse tekaške oz. športne stvari perejo brez mehčalca (Windstopperji, flisi, tehnično perilo ..)-
No .. tudi jaz tako delam = brez mehčalca.
LD
Uporabniški avatar
 Jančika
#88879
OK, hvala, torej od zdaj naprej bom prala brez. Saj zdaj razmišljam, da je mehčalec pri meni samo neka navada, ker večino cot sušim v sušilcu in tako mehčalca sploh ne bi rabila.
Uporabniški avatar
 NANIKA
#88882
OJLA!

Mislim, da je to razvada z mehčalcem. Jest perem vedno brez in je OK in ne morš falit.

Lp s Primorske
Uporabniški avatar
 tek_v_snegu
#88894
Od tako kriticnih tekaskih zadev nosim polartec majice ( notranja.plast ) ter druga plast za teke pozimi in kolo ( podlozen polartec sflisom )...

Vse na 30oC ali kar na roko, brez praska brez mehcalca samo sredstvo za mehcanje vode...

zadeve niso poceni skoda jih je...
Uporabniški avatar
 SimonS
#88927
Obvezno brez mehčalca in seveda naravno posušit, ne v sušilnem stroju !
Uporabniški avatar
 Jančika
#88930
Hvala vsem. Softijev prispevek si bom skopirala, ker bom ziher pozabila, kaj zdaj z in kaj brez...uh :oops: .
Uporabniški avatar
 SimonS
#88938
Sem prebral softijev post. Nekaj mi ne štima,
ws pa goretex sušiti v sušilnem ?
Je zadaj na etiketi znak, da se ne sme sušiti v sušilnem stroju.
Uporabniški avatar
 softi
#88947
ja takle mamo :roll: , sestavek sem delno prepisala iz Planinskega vestnika. A sušilc ja al ne al mogoče ti ne vem povedat, pa še doma ga ne uporabljam tko da....Nekak se mi pa zdi ,da je razne delikatne cunjice (goreteks,...) še vedno najbolj ziher sušit na štriku.


Sončka velik
:D
Uporabniški avatar
 Jančika
#88986
Moja mama ima neko hudo goretex planinsko jakno in v navodilih piše, da se jo vsake toliko na novo impregnira tako, da jo daš v sušilec skupaj z neko tekočino, ki je namenjena prav za to. Oz. menda najprej opereš z eno posebno tekočino in nato sušiš z drugo, se ne spomnim več točno.

Drugče pa takih stvari ne sušim v sušilcu, ker se itak zelo hitro posušijo na zraku.
Uporabniški avatar
 SimonS
#89096
Jančika, š čim pa čistiš šipe na očalih k se tko svetijo ?

:lol:
Uporabniški avatar
 Jančika
#89098
Hehehe, to je moj tekaški dah - pihnem not in zglancam do sijaja :lol: .

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA