prostor za debato o (ne le tekaški) športni opremi. obleka, obutev, pripomočki ... vprašanja, predlogi, nasveti, uporaba, ...
#90508
Pozdravljeni...

mene pa zanima ali morda kdo ve, kakšne so glavne razlike med Nike Zoom Elite 3 ter Nike AIR SPAN 4 in kateri bi bil primernejši zame?

Sem blažji pronator, teža 80 kg in imam malo ožje stopalo št. 45...pretečem okrog 80 km/mesec..... rabil bi copat za trening po asfaltu ter makadamu....ni mi tako pomembno, da je copat hiter, bolj mi je pomembno blaženje...

Če ima kdo kakšne izkušnje z navedenima modelom, se priporočam za nasvet oziroma oceno copata....

Že vnaprej hvala:)

Lp, S
Uporabniški avatar
 Laufer
#90529
Jaz sem lahek tekač in imam AIR ZOOM ELITE 3. Lahko samo pohvalim. Preiskusil sem ga na asfaltu in makadamu, se zelo dobro obnese in ima dobro blaženje in sem zelo zadovoljen.
http://www.superge.si/html/svn/2641181-AA.shtml

Glede na tvojo težo bi verjetno bolj prišel v poštev drug model, ki pa ga na žalost ne poznam ali pa če pogledaš test v poletu AIR STRUCTURE TRIAX, ki je primeren tudi za vse težje tekače.

http://www.superge.si/html/svn/2634806-AA.shtml

Še veliko užitka v teku.
 superga
#90535
Lep pozdrav,

Omenjena modela sta iz različnih skupin in sicer je ZOOM ELITE bolj tekmovalen model, za lažje in hitre tekače. Tudi razmerje med debelino podplata spredaj in zadaj je takšno, da je model spredaj nižji kot SPAN.
To je dobrodošlo pri hitrem teku saj tako dobimo dodaten pospešek pri prenosu teže na prste (katapult).
Span je nekakšna kombinacija med PEGASUS-om (močno blaženje) in STRUCTURE TRIAXOM (močnejše uravnavanje pronacije). Glede na te lastnosti je primeren za lažje do zmerne pronatorje, ki vseeno potrebujejo dobro blaženje.
Glede na opis vaših potreb je prav SPAN primeren model. Seveda pa je treba model še obuti, da ugotovite še , če vam odgovarja tudi oblika modela.
l.p.
superga
 PPoce
#90657
Se strinjam, teoretično je Span bolj primeren.
Jest imam Zoom Elite več ali manj le za tekme (78kg, do 350km na mesec, blagi pronator).
Zoom Elite pa lahko preiskusiš na Nike testu (poglej kak post na tej temi, ker nočem ravno v vsak odgovor dati reklame za nas).
LD
 Tomys
#90700
Morda bi moral poiskusiti Brooks Radius 6. Jaz sem z njim zelo zelo zadovoljen. Najdeš ga na www.brooksrunning.com

LP
 ZigaS
#95917
Sedaj ko sem po slučaju zasledil temo, kjer se nahajajo tudi moje zveste spremljevalke (air structure triax), pred meseci sem jih kupil v TS na Čopovi in sicer natančneje model Air structure triax 9 GTX izvedbo, prijazni prodajalec mi pred temi ponudil še Rebook-ove Trinity KFS in Adidas Nevemtočno (dokaj razširjen model,obstajal je v belo-rdeči oz. orančni barvi, normalna cena pa je znašala bivših 35-36k sit). U glavnem, preizkušal sem vse te modele, prodajalec me je po hoji ocenil kot pronatorja, zato mi je vse to predlagal, na koncu pa me je vprašal če tečem tudi v slabih vremenskih razmerah in mi ponudil omenjen triax, rekel je, da je slaba lastnost le to da manj diha, kar je neugodnost za vroče dni, sicer ni razlik. ta model mi je zelo ustrezal, zato sem v zadnjih dneh nabavil triax 10+, sicer ipod kombinacije ne uporabljam, menim pa da to ne vpliva na tek). pregledoval sem razne modele, seveda sem se držal Triax-a ker vem da mi ustreza. V neki drugi trgovini so mi priporočili tudi Nike Equalon, občutek je bil sicer dober, vendar ne vem za kakšno nogo je primeren, zato bi prosil če mi lahko kdo tako "na hitro" opiše bistvene razlike med NIKE: Triax-om, Equalon-om, zoom elite, max moto, span. Rad bi si namreč "razširil" izbor copat primernih za svojo nogo, ne bi pa rad kupil nefunkcionalnih.

Ker berem ta forum, opažam, da se tudi pronacija deli na blažjo, zmerno,...morda kdo ve povedati za kakšno pronacijo gre pri meni, glede na predlagane model (KFS, Adidas, triax), vidim namreč da so tudi modeli ki so na meji, npr. nevtralna do blažja pronacija....

P.S. Kaj naredite s supergami, ki odslužijo "svojih" 600-800 km, upam, da ni nič narobe če jih uporabljam, za hojo, kakšen hobi,....le da jih ne obremenjujem kot pri teku, saj naj bi jim blaženje in ostalo počasi odpovedalo?

Lp, ZigaS :D :D :D
 damjan10
#95918
Jaz s supergami, ki so dale 700 - 800km, v pralni stroj (da so kot nove) potem jih imam za hojo, kolo, ...

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA