Točno takšno vprašanje sem imel jaz, imelo me je da bi ga tu zapisal, pa sem med brskanjem po internetu odkril različne informacije. Kajti tudi mene je zanimalo kako je s tem, v navodilih namreč jasno piše, ker je ura vodoodpornosti 30m, da "prenaša" le bolj pljuske vode in kakšno nedolžno potopitev pod gladino vode (mogoče umivalnika). Ko pa sem pregledal razne strani, sem ugotovil, da kjer monitor izbiramo po vrsti športne aktivnosti, najdemo S625x tako pod tekom kot tudi triatlonom, se pravi je ura temu namenjena in tudi na sami strani proizvajalca obstaja stran z naslovom "How to use S625X / S725X for triathlon", kar da jasno vedeti, da ima proizvajalec med tekom in kolesarjenjem verjetno v mislih tudi plavanje. Jaz osebno ga pri plavanju še nisem preizkusil imam pa namen. Tako da izkušenj iz prve roke nimam, menim pa če je temu namenjen in ga uporabljajo tudi nekateri slovenski Ironman-i, sklepam da ni težav, razen če imajo vsako tekmo novega

. Je pa res da gre verjetno več pozornosti posvečati temu, kar je tudi rečeno v navodilih, da "pod" vodo ne pritiskaš nobenih gumbov, torej če pravilno razumem vklopiš snemanje preden skočiš v vodo in nato izklopiš, ko končaš, kar pa je po mojem mnenju pri triatlonu smiselno, vsaj na tekmah ne gre kaj posebej pritiskati, drugače je na treningih, kjer so shranjevanja posameznih krogov (lap) v vodi z upoštevanjem navodil s tem izključena. Mislim da pri običajnem plavanju ne bi smelo biti težav, verjetno bi se pri kakršnem koli potapljanju pojavile.
Me pa zanima, ko si že ravno poizkusil: kako se obnese prenos srčnega utripa v vodi, nekje namreč piše da se uri "zmeša" od klora, v bazenih, malce manj od soli v morju. Res je da je voda kar prevodna, me pa zanima ali vzpostavi tudi kakšen "kratek" stik na tem oddajniku saj praktično "poveže" vse + in -. Ali se morda pri plavanju kdaj izgubi povezava med uro in oddajnikom, na račun oddaljevanja rok od telesa pri plavalnih zaveslajih?
Lp, ZigaS
