prostor za debato o (ne le tekaški) športni opremi. obleka, obutev, pripomočki ... vprašanja, predlogi, nasveti, uporaba, ...
 PPoce
#124003
Zdravo,
Tudi letos nadaljujemo tradicijo brezplačnega testiranja Nike tekaških copat.
Vsak torek, med 16:30 in 19:30 na PST pri Koseškem bajerju v Ljubljani.
Na voljo so moški in ženski modeli:
• Skylon
• Zoom Elite
• Pegasus
• Structure Triax
• Vomero

V glavnem vse moške številke med 41 in 47 ter ženske med 36,5 in 42.
Vabljeni.
Lep dan še naprej
 superga
#205013
Bistvena razlika med njima je, da je GTX NEPREMOČLJIV, ESCAPE pa ima vodoodbojno obdelavo in čez določen čas premoči.
Druga večja razlika je v notranjme delu. Model z GTX membrano ima celoten notranji del dodatno obšit z zaščito GTX membrane in je zato malo manj prožen. Model ESCAPE pa tega nima in je notranjost enaka kot pri klasičnih modelih Nike brez GTX membrane.
Tehnično sta modela identična (blaženje, pronacija ipd.).
Če je pogoj nepremočljivost potem je seveda boljši GORE TEX.
L.P.
Superga
 luzr
#205144
To meni deluje kot pohodno sprehajalni copat. Nekaj podobnega je bil pred leti model Teocalli.
Poskusi jih in jih primerjaj z modelom Pegasus Gtx, ki je eden izmed slabših "najkovih" šlap.
Odvisno od namembnosti in teže uporabnika so lahko oboji pogojno uporabni ...
Sicer pa dobiš za 70 do 120€, po mojem mnenju, dosti boljše copate z Gtx membrano...
 ALEŠŠ
#205153
luzr napisal/-a:To meni deluje kot pohodno sprehajalni copat. Nekaj podobnega je bil pred leti model Teocalli.
Poskusi jih in jih primerjaj z modelom Pegasus Gtx, ki je eden izmed slabših "najkovih" šlap.
Odvisno od namembnosti in teže uporabnika so lahko oboji pogojno uporabni ...
Sicer pa dobiš za 70 do 120€, po mojem mnenju, dosti boljše copate z Gtx membrano...


Očitno imaš nekej proti Najkovim copatom zakaj pa res ne vem razen če nisi malo pristranski :?:
 luzr
#205163
Ker je Alešš radoveden :? bom napisal še nekaj o tekaških copatih brez membrane, ker pač nisem pristranski... :wink:

Nekaj imam proti zračni blazini, čeprav v nekaterih modelih zelo lepo blaži. A o temv kaki drugi temi... Lahko te potolažim, blaženje pri nikeju funkcionira, če ne spustijo duše...

Dobro blažijo in lepo delajo novi copati. Primer meni ljubega zoom elite model pomlad 2009, tršega structure, in specialnega equalona. Tudi pri tankem skylonu ter celo pri vomeru dobro dela zračno blaženje. Dokler dela.

Vseh naštetih modelov nimam doma, ker se sponzoriram sam in jih ne porabim vseh.
Butasti vložek za čip v copatu pa si lahko nekam vtaknejo. Zato tudi nisem kupil ne-zračno blaženega, zanimivega Lunarja.

Sem pa vse preizkusil... Zato si pač upam kaj trditi. Tudi kaj takega, kar uporabnikom "pegasusov" ni všeč.
Model Nike Teocalli (model z Gtx membrano, letnik 2006) pa mi je razpadel po manj kot 20 kilometrih in je bil tudi tako trd, da je bil uporaben zgolj kot pohodni čevelj.

Za 70 do 120 € je na spletni strani "supergesi" možno dobiti ravno boljše copate "najkove" znamke. :) Torej, Alešš kdo je pristranski? ;)

:-- Ob priliki bom obdelal še druge mite, legende in izmišljotine uporabnikov in trgovcev. :mrgreen:
 bendro
#205175
luzr napisal/-a:Ker je Alešš radoveden :? bom napisal še nekaj o tekaških copatih brez membrane, ker pač nisem pristranski... :wink:

Nekaj imam proti zračni blazini, čeprav v nekaterih modelih zelo lepo blaži. A o temv kaki drugi temi... Lahko te potolažim, blaženje pri nikeju funkcionira, če ne spustijo duše...

Dobro blažijo in lepo delajo novi copati. Primer meni ljubega zoom elite model pomlad 2009, tršega structure, in specialnega equalona. Tudi pri tankem skylonu ter celo pri vomeru dobro dela zračno blaženje. Dokler dela.

Vseh naštetih modelov nimam doma, ker se sponzoriram sam in jih ne porabim vseh.
Butasti vložek za čip v copatu pa si lahko nekam vtaknejo. Zato tudi nisem kupil ne-zračno blaženega, zanimivega Lunarja.

Sem pa vse preizkusil... Zato si pač upam kaj trditi. Tudi kaj takega, kar uporabnikom "pegasusov" ni všeč.
Model Nike Teocalli (model z Gtx membrano, letnik 2006) pa mi je razpadel po manj kot 20 kilometrih in je bil tudi tako trd, da je bil uporaben zgolj kot pohodni čevelj.

Za 70 do 120 € je na spletni strani "supergesi" možno dobiti ravno boljše copate "najkove" znamke. :) Torej, Alešš kdo je pristranski? ;)

:-- Ob priliki bom obdelal še druge mite, legende in izmišljotine uporabnikov in trgovcev. :mrgreen:


Glede tvoje izjave "najkijevih šlap" pa sledeče:
letos sem pretekel nekaj čez 1400 km z dvema paroma Nike Air Pegasus Plus 25, in sem zelo zadovoljen uporabnik le-teh. Sedaj pa tekam na Nike Lunarglide, pa sem prav tako zadovoljen. :laola
Je pa res da tekam, skoraj samo po asfaltu in da sem neutraln tekač višine178 in 69 kg.
Morda si pa pretežak, ali pa si ne izbereš tekaškega copata (samo ugibam). :oops:
 ALEŠŠ
#205190
luzr napisal/-a:Ker je Alešš radoveden :? bom napisal še nekaj o tekaških copatih brez membrane, ker pač nisem pristranski... :wink:

Nekaj imam proti zračni blazini, čeprav v nekaterih modelih zelo lepo blaži. A o temv kaki drugi temi... Lahko te potolažim, blaženje pri nikeju funkcionira, če ne spustijo duše...

Dobro blažijo in lepo delajo novi copati. Primer meni ljubega zoom elite model pomlad 2009, tršega structure, in specialnega equalona. Tudi pri tankem skylonu ter celo pri vomeru dobro dela zračno blaženje. Dokler dela.

Vseh naštetih modelov nimam doma, ker se sponzoriram sam in jih ne porabim vseh.
Butasti vložek za čip v copatu pa si lahko nekam vtaknejo. Zato tudi nisem kupil ne-zračno blaženega, zanimivega Lunarja.

Sem pa vse preizkusil... Zato si pač upam kaj trditi. Tudi kaj takega, kar uporabnikom "pegasusov" ni všeč.
Model Nike Teocalli (model z Gtx membrano, letnik 2006) pa mi je razpadel po manj kot 20 kilometrih in je bil tudi tako trd, da je bil uporaben zgolj kot pohodni čevelj.

Za 70 do 120 € je na spletni strani "supergesi" možno dobiti ravno boljše copate "najkove" znamke. :) Torej, Alešš kdo je pristranski? ;)

:-- Ob priliki bom obdelal še druge mite, legende in izmišljotine uporabnikov in trgovcev. :mrgreen:




No ja vsak copat ne gre na vsako nogo jaz sem z pegasusom gtx zelo zadovoljen oporabljam ga pozimi za tek na vseh terenih alsfalt, teren, sneg in lahko rečem, da je eden najbolj univerzalnih modelov kar jih je na trgu tako da po lastnih izkušnjah pa primejavi testa v Poletu ,ki si ga v neki drugi temi že omenil pa "nekakšnem" tvojem testu ugotovim da mi je test iz Poleta precej bližji kot tvoj test pa da ne bo pomote tudi jaz nisem pristranski.
 spela*
#205194
ALEŠŠ napisal/-a:pa da ne bo pomote tudi jaz nisem pristranski.


No, jaz si tovrstnih utvar ne bi delala - vsi smo pristranski. :wink:

Meni osebno Nike Pegasus GTX za tek SPLOH ne ustrezajo. So mi pretrdi. Pa sem jih lani pred zimo kupila ravno zato, ker sem zadovoljna z drugim modelom Nike superg (plus zato, ker so bili v akciji).
Model Nike Skylon mi je, po drugi strani, super.

Ni vsak model za vsakogar, enim ustreza to, drugim ono. Vsak govori na podlagi svojih izkušenj, zato smo vsi pristranski. Ampak ni s tem nič narobe. :wink:
 ALEŠŠ
#205268
luzr napisal/-a:
Pina napisal/-a:Kaj pa če naprimer primerjamo Salomonove http://www.superge.si/html/svn/5461624-AA.shtml in nike http://www.superge.si/html/svn/6253549-AA.shtml

Katere bi meni priporočali, nekok bolj robustne se mi zdijo salomonke :)

Bo kdo odgovoril Pini? Da ne bom samo jaz "pristranski"...



Naj gre v trgovino in naj preizkusi oba modela odloči pa naj se po "filingu" ki ga čuti pri preizkusu obeh modelov jaz ji ne morem svetovati ,ker sigurno nimam take noge kot ona :-- :-- :--

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA