teorija in praksa športne (ne le tekaške) in zdrave prehrane - vaše izkušnje, potrebe, vprašanja in nasveti, ...
 zaraa
#22860

Granola Bars
4 1/2 skodelic ovsenih kosmicev
1 skodelica moke
1 zlicka sode
1 zlicka vanilijevega ekstrakta
160 g masla
1/2 skodelice medu
1/3 skodelice rjavega sladkorja
2 skodelici cokoladnih kosckov
Segrej pecico na 165 C, namasti 22x33 cm pekac. V vecji posodi zmesaj vse sestavine, namesto cokolade lahko das tudi kako drugo sadje ali orescke. Rahko pritisni mesanico v pekac in peci 18-22 minut ali do zlato rjave barve. Hladi 10 minut nato razrezi na rezine. Pusti da se popolnoma ohladijo v pekacu predno jih vzames ven.
Skodelica = 240-250 mL


Muesli ploscice
115 g masla
75 g rjavega sladkorja
45 ml medu
150 g ovsenih kosmicev
25 g kokosove moke
50 g sezamovih semen
Pecico segrej na 175C, namasti pekac (20x25 cm). V kozici raztopi maslo, sladkor in med, dodaj vse sestavine in dobro premesaj. Stresi v pekac in enakomerno potlaci. Peci 15-18 minut ali do zlato rjave barve. Ohladi v pekacu in narezi na rezine (20 kosov).
Naj vam teknejo (ce se boste lotili prpiprave) :D
Uporabniški avatar
 primus
#22867
Od daleč zgleda v redu....
Preden peč zakurmo, pa ob priliki prines mal za probat !

:D :D :D :D

primus

p.s.: čestitke za prvi post :!: :wink:
 zaraa
#22877
Zmenjeno,
sicer sem premierno bila na Rokovem teku,na zalost ne kot tekacica,ker sem mela obveze s startninami in garderobo,ampak vtis je bil definitivno pozitiven. Vem,da ne sodi v to rubriko,ampak MORAM povedat,da so vsi sportmiki-sportnice pustili tak dober vtis;namrec se nikol nisem srecala toliko srecnih,nasmejanih,pozitivnih....skratka LJUDI(z veliko zacetnico),ki se jim ze od delec vidi da zivijo zivljenje. Upam,da bom kmalu v taksni formi,da se vam pridruzim...sicer pa planiram letos Varazdin-Novogodisnju trku.
Do takrat pa KEEP LIVING=KEEP RUNNING

Btw..ploscice so odlicne,itak jih naslednjic prnesem s sabo (ce bo kdo v Vrazdinu jih dobi za Dedka Mraza) :D
 Lučko
#22904
Hoj zaraa, dobrodošla :lol:
Ti pa tole kej zadene, tko mislm v žilo če kej zadene. :shock: Mal me čud ker so nekatere količine v manjšini kot je čokočokočokolada :cast: , pa smetanca, pa putrčka je tud mal...veš jz nebi nč hujšu. Mi je moj dr. reku: Lučko ne ga srat, de mi neb slučajen kej shujšu, da mi daš cuker vsak dan direkt v žilo :lol: Ja tko me je nadrl. :oops: :wink:
PS
A je tale post že Bajsi vidu :?: :roll: Kva bo spt tulu :twisted: ...copy paste pa takoj v Bajsijev kul....... :--
Uporabniški avatar
 Bajsi
#22941
Lučko napisal/-a:A je tale post že Bajsi vidu :?: :roll: Kva bo spt tulu :twisted: ...copy paste pa takoj v Bajsijev kul....... :--


Helou!
Sem ga vidu, pa sm biu koj mal jezn! Ampak sm pogoutnu. Ampak zdej k sme pa špiknu, sm pa prou besn.
Zakaj skupaj ne ustvarimo najbolj bran prispevek na TF in potem preimenjujemo TF v PF (=PREŽIRALNIŠKI FORUM)!!
Uporabniški avatar
 Manika
#22947
Lučko napisal/-a:copy paste pa takoj v Bajsijev kul....... :--


Kaj pa če noben ne upa tja pisat, ker je pač Bajsijev kotiček :?: Mogoče bi ga pa lahko preimenovali samo v Kulinarični kotiček al pa kaj podobnega.
 Nataša
#22949
Manika napisal/-a:
Lučko napisal/-a:copy paste pa takoj v Bajsijev kul....... :--


Kaj pa če noben ne upa tja pisat, ker je pač Bajsijev kotiček :?: Mogoče bi ga pa lahko preimenovali samo v Kulinarični kotiček al pa kaj podobnega.


uuuuu, ne klič hudiča, POL bo šele znoru!!! :shock: :shock: :shock:
 Lučko
#22950
Manika napisal/-a:Kaj pa če noben ne upa tja pisat, ker je pač Bajsijev kotiček

To sem mu že jz zadnč povedu, da tele "dumač kmečk recepti" ne pašejo med KULINARIKO-ČNI KOTIČEK. :roll: Pa ni verjel, je reku da tud on ni "mestna srajca", s hribu duma, pa zele, pa repo je omenju...Kva pa vem, folk ma pred KULINARIKO predsodke. :lol:
PS
Ne bo znoru, je pa žalosten nš Bajsi :cry: :wink: Dejte neki v njegov kotiček napisat :roll: :lol:
 Lučko
#22956
Š neki sm puzabu: glede na to, da grem jutri v NIKE-šoping ter glede na to, da smo šele 15 v mesecu, mi prosim forumci v Bajsijev kulinarični kotiček napišite, čim več receptov za jedi iz zelja, repe, svinjskega korenja, blitve, brstičnega ohrovta, pora...če je možno vse brez mesa. :roll: :cry: :cry: :cry:
Uporabniški avatar
 Bajsi
#22957
Helou!
Ček diz aut:

[url=http://www.sportosplet.net/viewtopic.php?t=516&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=]Bajsijev vsesplošni prehranjevalno - kulinarični kotiček
[/url]


A bo zdej manj strašljiv?
A boste zdej kaj več vanjga pripeval?

Če bi več in kvalitetneje brali, bi prebrali tudi tole:
Bajsi napisal/-a:Zatorej te/vas pozivam, da tudi ti/vi prispevaš/te karkoli, kar se navezuje na to temo. Lahko je tudi pravljica, pesmica, anekdota,....


in pa tole:

Bajsi napisal/-a:Helou!
Aja, v uvodnem nagovoru sem pozabil omeniti, da ste s svojim prispevki dobrodošli prav vsi, tudi "ptičjefutrovci" in ne samo "pravoverni" jedci.
Zatorej, če imate kakršnekoli recepte, poezijo, prozo,... iz vegetarjanske, makrobiotske, dietetične,...kuhinje - dobrodošli.
Nazadnje spremenil Bajsi, dne 18 Okt 2004, 11:08, skupaj popravljeno 3 krat.
 Nataša
#22960
Lučko napisal/-a:Š neki sm puzabu: glede na to, da grem jutri v NIKE-šoping ter glede na to, da smo šele 15 v mesecu, mi prosim forumci v Bajsijev kulinarični kotiček napišite, čim več receptov za jedi iz zelja, repe, svinjskega korenja, blitve, brstičnega ohrovta, pora...če je možno vse brez mesa. :roll: :cry: :cry: :cry:


Lučko, tola bo za tebe - star kruh namočiš v jajc in popečeš :wink: kruh nafehtaš pri sosedih, kuro ukradeš na ta najbližji farmi.

a bo do konc mesca? sam a veš boš pa kul - v novih najki cuncah boš peku tole dobroto!!! vse se bo svetl in Tjaša ne bo vedla al je to njen mož al je fata vse spucala s harpik redi brašam!! :wink:
Uporabniški avatar
 bigfrik
#22992
Manika napisal/-a:
Lučko napisal/-a:copy paste pa takoj v Bajsijev kul....... :--


Kaj pa če noben ne upa tja pisat, ker je pač Bajsijev kotiček :?: Mogoče bi ga pa lahko preimenovali samo v Kulinarični kotiček al pa kaj podobnega.
Helou,ej!!!Ce je Bajsijev je pac njegov,to pa res ne mormo narest!Kako bi pa zgledal,ce bi mel vsak svoj koticek,.....,ceprav...... :shock:

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA