teorija in praksa športne (ne le tekaške) in zdrave prehrane - vaše izkušnje, potrebe, vprašanja in nasveti, ...
 cresh
#282660
Ja sam mišična masa je težja od maščobe :wink: . Tko, da če sedaj več tečeš, več pridobivaš mišic.
Jst sem bil na podobnem, ko sem v 40dneh shujšal 15kg. Itak, tipično s izpuščanjem obrokov in dobesednim stradanjem. In itak največ minusa naredil v mišicah.

Sedaj sem na zdravi prehrani, čim manj maščob, zdravi OH,... in sem v 2 mesecih izgubil še 7kg in precej pridobil na mišični masi.

Tko da kot so že nekateri prej rekli, potrebna je res zdrava prehrana, uravnotežena, vsaj 5 obrokov na dan in seveda rekreacija. In bo šlo samo dol. Verjemi :wink:
Uporabniški avatar
 StaraKost
#282685
masaja napisal/-a:A se lahko malo vtaknem v to temo..

A naj ne bi bilo tako, da če pridobiš več mišic, mišice ˝pokurijo˝več in posledično lahko več poješ in se ne zrediš.. Po tej logiki bi moral, če poješ enako ali manj, vseeno malo shujšat.

Res je več mišic več "pokuri". Vseeno telo je najsrečnejše, če ne mora ne hujšat, ne pridobivat na teži in skuša ujeti neki balans na katerem bi ostalo za dalj časa ....
masaja napisal/-a:Saj mi ni bistvo shujšat, ampak vseeno se mi pa včasih kar ˝za malo zdi˝, ko se zvagam in mi vaga kaže še raje pol kg več kot prej.. Saj si rečem, ok, mišice :) , ampak lahko bi vsaj ostala na istem in bi se mi maščoba zamenjala z mišicami.. :?

To, da se upadanje teže ustavilo je dobro. Telo je našlo neki novi balans in gradi novo stabilno platformo, na nižji teži. Mogoče so tvoje želje za nadaljnje zdravo zmanjševanje teže nerealne in moramo upadanje teže za določen čas ustaviti.
...maščoba se ne more in se nikoli ne spremeni v mišice. Maščobo moramo porabiti kot energijo, mišice pa na novo zgraditi :D .
 masaja
#282749
Hvala za odgovore.

Se mi zdi, da bo nekaj na tem, da so moje želje po izgubi teže nerealne in se jim telo upira. Je pa pri meni tako, da imam zadnjih 15 let (če izvzamem dve nosečnosti) iste kile plus minus 3kg. In so to ene take moje naravne kile, bi rekla, ki se jih telo oklepa.

Če sem pametna, naj si torej za cilj izberem manj maščobe in več mišic ne glede na kile a ne :D

Še nekaj sem opazila: Še nekaj časa (ur, tudi dni) po nekem večjem telesnem naporu sem vedno težja in imam občutek, da mi telo zadržuje vodo - npr. tudi po prstanih in čevljih vidim, da sem vsa otečena. A kdo ve, če je to normalno?

LP
Uporabniški avatar
 vencelj
#282770
masaja napisal/-a:
Se mi zdi, da bo nekaj na tem, da so moje želje po izgubi teže nerealne in se jim telo upira. Je pa pri meni tako, da imam zadnjih 15 let (če izvzamem dve nosečnosti) iste kile plus minus 3kg. In so to ene take moje naravne kile, bi rekla, ki se jih telo oklepa.

Še nekaj sem opazila: Še nekaj časa (ur, tudi dni) po nekem večjem telesnem naporu sem vedno težja in imam občutek, da mi telo zadržuje vodo - npr. tudi po prstanih in čevljih vidim, da sem vsa otečena. A kdo ve, če je to normalno?

LP


:arrow: 1. odstavek: popolnoma isto, leta in leta ista kilaža z malenkostnimi nihanji, nekaj kil (5-10) nad zaželjeno, a "nobena žavba ne pomaga več" :mrgreen:...menda je bolj mišična masa ;
:arrow: 2. odstavek: opažam popolnoma isto: več dni po daljših naporih (maratoni itd.) imam par kil več, nato se mi spet počasi spusti na običajno;

LP
 masaja
#282792
:D

vencelj, sem prav vesela tvojega odgovora :wink: zanimivo slišat, da se takemu resnemu športniku dogaja isto..

LP
Uporabniški avatar
 boginja39
#283469
no, da se spet mal javim in povem moj uspeh.
težo mi je v enem mesecu supelo zmanjšat še za 2 kg :D , tak da sem zadovoljna.
sem pa povečala svojo razdaljo in izboljšala čas , jupiii.
no da povem še to, za tiste, ki ste bili mal hudi name.
imela sem operacijo hrbtenice, 2 x sem že shodla, tak da moj napredek me full veseli, trudim se , da živim normalno, no saj sedaj sem normalna, sem p'a rabila 18 let, da sme postala to kar sem danes. kg so pač pa tko k so..sedaj sem zmagala. :D :D :D
lepo nedeljo, preživite jo v senčki.
 Jola
#283478
VSEKAKOR ZASLUŽIŠ ČESTITKE IN ŠE ENKRAT ČESTITKE ! Ne obremenjuj se s kilami ampak z zdravjem. Čisto sama kmečka logika ve tole, da je špeh lažji od mišic in ko treniraš, se ti pač delajo mišice špeh pa topi in zato ti je sama teža na tehtnici obstala. Preveč seciranja okoli hujšanja ti lahko samo škodi ! Popazi na hrbtenico in nadaljuj v duhu užitka in sproščenega rekreiranja - za dobro voljo, zdravje in užitek - potem bodo tudi maratoni, verjemi in na ciljni črti neizmerna SREČA !!!!
Uporabniški avatar
 boginja39
#283479
jola, hvala za tvoje spodbudne besede, ne treniram glih za nek maraton, na ene 5 bom pa šla :lol: , tok da sebi in drugim dokažem, da se da..enim ne uspe veš :( , men pa jeee :--
 Jola
#283565
Ej, tudi jaz nisem trenirala za maraton, še pomislila nisem, pa sem ga po devetih letih bila sposobna narediti. Ni se mi mudilo in nisem stremela za nobenim rezultatom, samo želja se mi je porodila, ko sem vedela da to zmorem, pa sem šla - tiste ciljne črte ne bom nikoli pozabila ! In čisto enostavno, srečna sem, da lahko tečem ! Tu niso važna ne xxl leta, ne xxl kilogrami, samo volja in vztrajnost, verjemi ! Veliko lepih trenutkov in uživanja v teku ti še želim !
Uporabniški avatar
 boginja39
#283606
jola, verjamem, da si bila srečna, vse kar se doseže s trudom in potrpljenjem šteje. tisto kar nam pade v naročje, pa ne znamo cenit a ne??
ljudje smo si različni, jaz sem med tistimi, ki so zadovoljni s tem, kar dosežejo in ustvarijo sami :) potem je življenje popolno a ne :lol:
lep dan :D
 passi
#285576
boginja39 napisal/-a:jola, verjamem, da si bila srečna, vse kar se doseže s trudom in potrpljenjem šteje. tisto kar nam pade v naročje, pa ne znamo cenit a ne??
ljudje smo si različni, jaz sem med tistimi, ki so zadovoljni s tem, kar dosežejo in ustvarijo sami :) potem je življenje popolno a ne :lol:
lep dan :D


ja, tu se pa popolnoma strinjam. Jemljem dodatke, pred časom je bila tudi http://www.pas.si/misicna-masa ustvarjena bolj z dodatki kot pa naravno. Ampak je zdaj brez dodatkov in je vse skupaj težje,zato pa rezultate tudi toliko bolj cenim.
Nazadnje spremenil passi, dne 29 Okt 2014, 18:36, skupaj popravljeno 1 krat.
 Debela Noga
#286951
Jaz sem tekač in se mi zdi popolno normalno da teža obstane kajti če pojše kalorij manj kot si porabil na treningu je to potem mučenje,zdi se mi normalno da človek ki se okvarja z športom ali se samo rekreira mora težo pridobivati in ne izgubljati.! :D

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA