teorija in praksa športne (ne le tekaške) in zdrave prehrane - vaše izkušnje, potrebe, vprašanja in nasveti, ...
 bobsaap
#121590
Pozdravljeni,

Zanima me, če ima še kdo takšen problem kot jaz, da me kar pogosto ponoči prime lakota in grem jest. Vem da takšno prehranjevanje ni zdravo, ampak me zgrabi takšna lakota da ne morem vec spat in v tistem momentu, ko sem še rahlo omotičen ponavadi kaj pojem,...!

Dajte mi povedat, kako premagati takšno težavo in kaj bi recimo bilo čim majn škodljivo, da bi se v takih trenutkih ponoči pojedlo.

Lep pozdrav.
Uporabniški avatar
 AVI
#121592
....ha...zanimivo....sem že mislu da sem edini.... :D :D ....to se pravi, da obstajajo tudi še taki....

...včasih...no tudi še sedaj kdaj pa kdaj, sem v večini primerov pojedel kaj sladkega....ampak potem je bilo zjutraj bolj slabo počutje :bum: ....tako, da sedaj, si npr. že zvečer pripravim ovsene kosmiče z mlekom, za zajtrk.....če pa me ponoči popade kakšna čudna stvar, kot je npr. lakota se lotim pač ovsenih kosmičev....

....druga varianta, ki jo tudi včasih prakticiram, je da se enostavno napijem :drink vode oz. radenske....pa se da prav tako zdržat do jutra....hahaha...:D :D

....LP.... :D :D
 bobsaap
#121596
Ja voda je ena rešitev ja, ampak si potem še vedno lačen,...

Ovseni kosmiči sredi noči pa tud mislim, da niso glih pametna stvar, glede na to, da jih je en kup Oh-jev.

Verjetno bi ble boljše kakšne beljakovine,...oz najboljše pojesti NIČ! :(
Uporabniški avatar
 pelvis
#121598
Vsekakor težave nimata ponoči. Rešita prehranjevanje čez dan pa bosta dlje spala :)
Saj vesta, spanc je bolš k žganc.
Uporabniški avatar
 ZdravkoC
#121601
bobsaap napisal/-a: Zanima me, če ima še kdo takšen problem kot jaz, da me kar pogosto ponoči prime lakota in grem jest...

Jaz nimam takšnega problema, čeprav me vsak dan prime lakota pred spanjem. Ravnokar sem zmazal dva sendviča (sir, malo mortadele, kumarice :D ). Me pravzaprav ne zanima, kaj bi mi kdo predlagal in sem srečen, da rad kaj pojem. Apetit je največje bogastvo. Ko bom zgubil apetit, sem praktično mrtev - saj vse je v glavi :D
Obvladljivost je človeška lastnost. Zmernost je modrost :idea:
 aleksander
#121602
To se meni dogaja že od kar pomnim,da malo popravim,če zvečer grem lačen spat,se ponoči sigurno zbudim.Potem pa kakšen velik kos kruha,pa kaj na njemu seveda in pol litra soka,zraven pa še kaj preberem....in potem brez problema nazaj zaspim. :wink:

LP Aleksander
Uporabniški avatar
 AVI
#121605
pelvis napisal/-a:Vsekakor težave nimata ponoči. Rešita prehranjevanje čez dan pa bosta dlje spala :)
Saj vesta, spanc je bolš k žganc.


....čez dan imam prehrano že poštimano....ampak, včasih mi ponoči vseeno zapaše kakšen prigrizek..... :D

ZravkoC napisal/-a:Jaz nimam takšnega problema, čeprav me vsak dan prime lakota pred spanjem. Ravnokar sem zmazal dva sendviča (sir, malo mortadele, kumarice Very Happy ). Me pravzaprav ne zanima, kaj bi mi kdo predlagal in sem srečen, da rad kaj pojem. Apetit je največje bogastvo. Ko bom zgubil apetit, sem praktično mrtev - saj vse je v glavi Very Happy
Obvladljivost je človeška lastnost. Zmernost je modrost Idea


....ravno to je to....jaz pa namesto, da bi zmazal sedvič pred spanjem :D , ga med spanjem :D .......
 bobsaap
#121725
Točno to je to,...

Če se pred spanjem napokam (kar pa ni zdravo) potem se ponoči ne zbudim,...

Če pa grem spat tako, da sem za večerjo pojedel kakšno tuno, ali skuto, ali kaj podobnega lahkega, pa čez noč postanem lačen in se ponoči zbudim,...

Huh, vidim, da nas je kr nekaj takšnih, ki nas tarejo te tezave! :D
Uporabniški avatar
 pelvis
#121728
Človeku je dana noč za počitek in ne za prehranjevanje, niti za prežvekovanje ;). Če se zbujamo ponoči lačni, podnevi nismo dobro poskrbeli zase. To velja neglede na naš življenski stil in navade. Ker pa je človek prilagodljiva žival, se posledice nepravilnega ali nenaravnega vedenja pokažejo šele po dolgem času - tu mislim prav na prehranjevalne navade.

No pa vseeno, dober tek :P
 prinZ
#121915
uff mam srečo da se ne zbujam ponoči pa čeprav grem kdaj pa kdaj lačen spat :lol: sem tudi vesel za to ker pol zjutraj ko tekam porabim odvečno maščobo in ne del hrane ki se ne porabla čez noč .... potem po teku pa vnesem vase potrebno hrano :twisted:
Uporabniški avatar
 areh
#121932
Noč je za spanje. Večer pa...če je Liga prvakov, rokomet ali hokej....potem sta pivo in čips obvezna pri meni. Nezdrava prehrana gor ali dol.
lPA
Uporabniški avatar
 MBrando
#287576
hjoo, pa ne morem verjeti, da ste še drugi takšni.
Mene včasih prav zagrabi, ampak ne ono LAKOTA da bi trgal pante ven, taka ena potreba po žlici domače skute od katere sem odvisen. In ko grem na wc, se mimogrede zavijem do hladilnika, zajamem 1čž skutice in uživam kot sam kralj v tem okusu, nato pa nazaj spat.
Zgleda da telo hrepeni po B, katerih ne vnesem dovolj čez dan...

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA