teorija in praksa športne (ne le tekaške) in zdrave prehrane - vaše izkušnje, potrebe, vprašanja in nasveti, ...
Uporabniški avatar
 StaraKost
#284754
Ne da se mi dodatno razlagat, ker očitno sploh nisi prebral, kaj sem napisal :D .

Ne moreš primerjati ekonomijo izrabe energije sam s seboj. Lahko pa primerjaš ali si bolj ekonomičem kot jaz in kdo potrebuje manj energije za opraviti enako delo :D .
Nazadnje spremenil StaraKost, dne 29 Jul 2012, 08:23, skupaj popravljeno 1 krat.
 NUTRICIONIST
#284756
semjul napisal/-a:Seveda lahko, ni nobena skrivnost. Imam občutljivo črevesno sluznico, in preveč sadja ali zelenjave povzroči krče, bolečine, drisko in polna usta zelo bolečih aft.


Potem je pa razumljivo...izbirat moraš le živila z manjšim odstotkom netopnih vlaknin in pri sadju in zelenjavi je potrebno kar gledat. Imaš OK prebavo, krvno sliko?
 abcd
#284768
@nutricionist pa tudi stara kost, če poznata kaj to zadevo?
Kako je z mešanjem hrane, maščob in fruktoze? Nekateri govorijo, da se bolje prebavi in izkoristi če zaužiješ vsako posebej, drugi pa da je vseeno. Pa tudi glede same prebave? Recimo za mešanje suhega sadja in oreščkov.
V naravi pa ne vem če obstaja sadež, ki bi vseboval velik del maščob in fruktoze ali pa vsaj jaz ne vem zanjga.
 NUTRICIONIST
#284896
Če sem čisto iskren, še nisem zasledil nobene pametne študije (študija, ki je verodostojna), katera bi raziskovala to tematiko.

Moje osebno mnenje pa je, da je človeško telo oz prebava za take priložnosti dovolj prilagojena in se ni potrebno dodatno obremenjevat s takimi zadevami. Je pa res, da z današnjo industrijsko prehrano na trg vstopa vse preveč fruktoze (fruktozni sirup ipd.) in s tega vidika je potrebno pazit na vnos le te (ne "naravne" fruktoze, temveč industrijsko predelane).
Uporabniški avatar
 čara
#316134
Tablete my ass. Shujša se z miganjem, miganjem in še enkrat miganjem. 3-5 obrokov zmerne porcije primerne hrane (bohnedaj s kakimi LIGHT izdelki, ki telesu naredijo več škode kot koristi). Če ima kdo res veliko preveč kg, za začetek s hojo, plavanjem, stopnicami, metlo, sesalcem, krpo za tla, okna (ma karkoli, samo da migaš).
Če že kak "trik" je to C vitamin navsezgodaj. Da si privoščiš kivi ali papriko za predzajtrk recimo. C vitamin pospešuje presnovo (če nisem kaj zamutila, je že nekaj časa od mojega zanimanja za "hujšanje").

Razni napitki, tablete so podpiranje lenobe in zapravljanje denarja. Ljudje naj raje spremenijo prehranjevalne in "gibalne" navade.

eh ja, tako me pa pogreje

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA