teorija in praksa športne (ne le tekaške) in zdrave prehrane - vaše izkušnje, potrebe, vprašanja in nasveti, ...
 alpek
#60568
olson napisal/-a:žIVJO :lol:
Zelo dober in obširn jedilnik Marko M,ampak,kje in kdaj naj to zaužijem,ko pa sem več kot poldneva v službi.
Samo z praški in energetskimi ploščicami to ne gre.



" :laola


Vse se da, samo če je volja. Izgovori, da nimam časa, sem zaposlen, imam celo dopoldne predavanja, pomenijo, da iščeš predvsem načine, kako nečesa ne bi naredil, ne pa kako bi nekaj naredil. Ko sam pri sebi zamenjaš program v glavi potem tudi najdeš način.
Recimo moj primer. Domov nikoli ne pridem pred 17h, trikrat na teden po 20h. Kar pomeni, da moram imeti toliko obrokov s seboj. Se pravi, da si prešnji večer, pa četudi ob 22h, pripravim 4-5 obrokov za naslednji dan. Zaužijem jih pribl. na 3 ure. Pa imam družino, službo, popoldanske aktivnosti in treninge. Vse se da.
Zadnjič je na nekem drugem forumu ob podobnih pritožbah nekdo od trenerjev dal tudi primer ženske samohranilke z dvemi ali tremi otroki, ki je ravno tako zasedena pa si vzame čas.
To, je to.
Ne bi želel preveč pametovati (sem že preveč), vendar želim, da se zavedamo, da je pri športnih dosežkih motivacija ena najpomembnejših stvari.

p.s. Pa brez zamere olson. Ne leti samo nate, ampak, ker si ravno sprožil debato v tej dolgi temi. :wink:
 Marko M
#60971
V bistvu je to priporočilo za športnike. Ker se ukvarjam bolj z profesionalci, sem vam posredoval kako naj izgleda prehrana za športnika.
lp m
Uporabniški avatar
 tek_v_snegu
#61750
Tedy napisal/-a:Zanima me-konkretno katera hrana-je priporoèljiva za tekaèa, ki se pripravlja na tek na 21 km. Mi lahko kdo predpiše jedilnik za cel teden, ali vsaj, kaj naj jem po treningu?hvala :P


Joj to pa bi bilo res najboljse da se sam igras s temi zadevami in sprobas...

Ce bos poskusal druge recepte bos vecno poskusal in menjaval in bos tezko se konsolidiral in aktiviral svoj sonde...

Jasno je da gre za cikel praznenja glikogena in cikel polnenja glikogena...
Pa nekaj malega mascobnih rezerv ( 21km se ne potrebuje veliko prakticno preteces vse z glikogneksimi rezervami )...

Bodi pozoren da v dopoldnaskem casu spijes veliko tekocine ali pojes sadja z minerali, okoli 14.ure beljakovinski obrok zvecer hidratni obrok in hrano tako planiraj da ne miksas hidrate in beljakovin in hdrate ter sadje ali napitke...

Tako bo manj vrenja v prebavilih in bo boljsi izkoristej presnove in manj
odpada.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA