teorija in praksa športne (ne le tekaške) in zdrave prehrane - vaše izkušnje, potrebe, vprašanja in nasveti, ...
Uporabniški avatar
 tomaz.zupancic
#49953
INOT napisal/-a:Pride lahko do t.i. porumenelosti koze.
http://www.vitalita.cz/produkt/super-mega

Ja INOT pol bomo pa imeli enega ta ponarejenga rumenokožca :lol: :wink: :wink: pol se ne bo začudit, ko bodo dejali da prihajajo Japonci k nam :lol: :wink: .
Ja imaš prav INOT, ko si dejal da odvečni vitamini, ki jih človekovo telo dobi v telo ta tudi izloči.Na tak ali drugačen način tudi skozi ri........ :oops: .
Razen če pa človek kljub temu pretirava pa dobi takoimenovano hipervitaminozo to je pa hudič!
ČAO!
Uporabniški avatar
 INOT
#49955
tomaz.zupancic napisal/-a:
INOT napisal/-a:Pride lahko do t.i. porumenelosti koze.
http://www.vitalita.cz/produkt/super-mega

Ja INOT pol bomo pa imeli enega ta ponarejenga rumenokožca :lol: :wink: :wink: pol se ne bo začudit, ko bodo dejali da prihajajo Japonci k nam :lol: :wink: .
Ja imaš prav INOT, ko si dejal da odvečni vitamini, ki jih človekovo telo dobi v telo ta tudi izloči.Na tak ali drugačen način tudi skozi ri........ :oops: .
Razen če pa človek kljub temu pretirava pa dobi takoimenovano hipervitaminozo to je pa hudič!
ČAO!

Hipervitaminozo?Praktično skoraj nemogoče.Razen,da kupiš močne vitaminske tablete,pa začmeš nenadzorovano goltat.
Ne da se mi sedaj po forumu pisat,ampak toksične doze so tako visoke,da jih tudi z najmočnejšimi multivitaminskimi tabletami,če jih jemlješ po navodilih ne moreš preseči.
 guc
#50617
ko smo ravno pri šumečih tabletah. jz dnevno pojem 1 tableto kalcija (tistga od novartisa/krke), 1 tableto magnezija (tistga belga k lahk kupiš v vsaki trgovini), pa 1 kozarec cedevite (multivitamniske), ter 1-2 limone (ta je taprava:D). Odkar jem to mi je velik bolš (sploh koža ter kolena). Zanima me kako je z daljšim jemanjem Kalcija in magnezija? mnda se ne predoziram? gibljem se od 1 do 2 ure na dan, urin mam normalen...
pa se vprasanje glede sadja (bom vprašu magar ne sodi v to temo): alergičen sem na večino domačega sadja (jabolka, hruške, marelice, slive, češnje...koščičarje v glavnem), tko da tega ne morem jest... zanimivo pa je da nism nič alergičen na mediteransko in tropsko sadje... (v glavnem je sadje, ki ga jem pomaranče, mandarine, lubenica, grozdje (izjema pr domačem sadju:D), banane....) vem da jem premalo sadja, me pa zanima katero tropsko ali mediteransko sadje mi priporočate, da bi vsebovalo čim več vitaminov?
LP
Uporabniški avatar
 katka
#50630
cedevita je pa dober joke, moj bog... upam, da nisi resno mislil, da z njo zadovoljiš kakršno koli potrebo po vitaminih, heh?!
tisti pesek od šumenk kar proč zabriši, pa si raje kupi orng multivit-min. tablete s POSTOPNIM SPROŠČANJEM. če že posebej ca-mg, potem edino v kombinaciji 2:1 v korist kalcija, in pri nas je najbolj dosegljiva tista od natural wealth v kombinaciji s cinkom, dobiš v vsaki lekarni/sanolaborju za 2.700 sitnih.
pa ne boj se overdoze - almost impossible!
jemlji vedno po hrani, najbolje zjutraj, pa računaj, da se določeni vitamini topijo v maščobah (ergo spij recimo z mlekom).
Uporabniški avatar
 Tatjana
#50669
Z vodotopnimi vitamini se ne moreš predozirati, ker kar jih poješ preveč jih pač gre v WC tako, da je lahko bojiš edino metanja denarja vstran :lol: Bolj problematični so v maščobi topni vitamini (A, D, E, K), ampak ti so tako dragi, da je megadoze paktično nemogoče zaužiti.
Glede sadja in zelenjave ter njihove vsebnosti vitaminov, pa je bolj :roll: Dlje časa stojijo v trgovini, hladilniku, .... več vitaminov zgubijo. Če pa vzameš v obzir še pesticide, pa so tablete definitivno boljše.
jaz osebno prisegam na Super Complete, ki pa se jih nažalost pri nas ne da dobiti, iz ZDA pa brez problema pa še za majhen denar.
Uporabniški avatar
 tek_v_snegu
#50685
__Maja__ napisal/-a:Z vodotopnimi vitamini se ne moreš predozirati, ker kar jih poješ preveè jih paè gre v WC tako, da je lahko bojiš edino metanja denarja vstran :lol: Bolj problematièni so v mašèobi topni vitamini (A, D, E, K), ampak ti so tako dragi, da je megadoze paktièno nemogoèe zaužiti.
Glede sadja in zelenjave ter njihove vsebnosti vitaminov, pa je bolj :roll: Dlje èasa stojijo v trgovini, hladilniku, .... veè vitaminov zgubijo. Èe pa vzameš v obzir še pesticide, pa so tablete definitivno boljše.
jaz osebno prisegam na Super Complete, ki pa se jih nažalost pri nas ne da dobiti, iz ZDA pa brez problema pa še za majhen denar.


Ja to drzi z vitamini topnimi v mascobah pa se to samo takrat ko jih uzivas v obliki ekstraktov praskov skratka ko uzivas vitamine ne zaradi hrane ampak zaradi necesa kar ni osnovna funkcija.

S sadjem je pa tako.
Trgovina ni nujno edini vir sadja.
Ce pa stoji v trgovini oz. to ni taksen problem kot je zorenje zelenega sadja v skladiscih oz. na poti in prevlecenje sadja s konzervansi ali sredstvi za konzerviranje in pocasno zorenje ( citrusi , banane ...).

Je pac treba malo razsiriti obzorje in dati se priloznost drugim da zasluzijo kot pa vele-centrom.

Strupi v sadju so pa tudi tako...odvisno kako si pripravis to sadje za uzivanje. PEsticidi in prsila se namrec vezejo na vlaknine ( kjer pac prodrejo v notranjost ).

Definitvno pa s pravilnim uzivanjem "fases" manj dolgorocnih posledic.

Pri praskih namrec ne potrebujes prebavil niti crevesnih encimov niti koristnih bakterij ( celo nasprotno scasoma jih skurijo ). Skratka potem je najboljse da se priklopis na zilo ker itak absorbljivost koncetratov z leti uzivanja pada.
Uporabniški avatar
 tek_v_snegu
#50686
__Maja__ napisal/-a:Z vodotopnimi vitamini se ne moreš predozirati, ker kar jih poješ preveè jih paè gre v WC tako, da je lahko bojiš edino metanja denarja vstran :lol: Bolj problematièni so v mašèobi topni vitamini (A, D, E, K), ampak ti so tako dragi, da je megadoze paktièno nemogoèe zaužiti.
Glede sadja in zelenjave ter njihove vsebnosti vitaminov, pa je bolj :roll: Dlje èasa stojijo v trgovini, hladilniku, .... veè vitaminov zgubijo. Èe pa vzameš v obzir še pesticide, pa so tablete definitivno boljše.
jaz osebno prisegam na Super Complete, ki pa se jih nažalost pri nas ne da dobiti, iz ZDA pa brez problema pa še za majhen denar.


Ja to drzi z vitamini topnimi v mascobah pa se to samo takrat ko jih uzivas v obliki ekstraktov praskov skratka ko uzivas vitamine ne zaradi hrane ampak zaradi necesa kar ni osnovna funkcija.

S sadjem je pa tako.
Trgovina ni nujno edini vir sadja.
Ce pa stoji v trgovini oz. to ni taksen problem kot je zorenje zelenega sadja v skladiscih oz. na poti in prevlecenje sadja s konzervansi ali sredstvi za konzerviranje in pocasno zorenje ( citrusi , banane ...).

Je pac treba malo razsiriti obzorje in dati se priloznost drugim da zasluzijo kot pa vele-centrom.

Strupi v sadju so pa tudi tako...odvisno kako si pripravis to sadje za uzivanje. PEsticidi in prsila se namrec vezejo na vlaknine ( kjer pac prodrejo v notranjost ).

Definitvno pa s pravilnim uzivanjem "fases" manj dolgorocnih posledic.

Pri praskih namrec ne potrebujes prebavil niti crevesnih encimov niti koristnih bakterij ( celo nasprotno scasoma jih skurijo ). Skratka potem je najboljse da se priklopis na zilo ker itak absorbljivost koncetratov z leti uzivanja pada.
Uporabniški avatar
 AndrejaS
#51829
Pozdravljeni.

Sem bolj nova na Forumu a ker me poleg ostalega že nekaj let zanima prehrana sem pogledala kaj se dogaja na tem področju.
Naj povem da sem prišla na Tekaški forum zato ker sem iskala plan treningov za maraton oz. nekaj, da bi lahko začela trenirat (sama, ker nimam partnerja za tek, urnik pa imam bolj ali manj nestalen :( ) in da bi lahko preizkusila ali še lahko tekmujem in izboljšam rezultate (očitno sem tekmovalen tip človeka :) ter kako lahko te rezultate izboljšam s pravilno prehrano. Dobri dve leti ze jem prehrano Herbalife in mi je zakon, ker veliko stvari ne jem - pravzaprav je v njej vse kar se da "združit iz različnih knjig o prehrani" - vsota zadnjih dosežekov znanosti o prehrani in najmodernejše tehnologije - uravnoteženo ter lahko prebavljivo. Pred 14 dnevi sem zacela dokaj redno :D hodit v fitnes (tek, vaje za mišino moč, Tae Bo) in jem po program za sportnike
http://www.herbalvitality.info/sports-nutrition.htm ... skoraj nič bolečin v mišicah, brez utrujenosti... energija pa kar traja glede na vse ostale, ko okrog pogledam :wink:
Na zgornji povezavi je tudi napisano kako, kdaj in zakaj naj bi kaj vnašal v telo.
Sem si sprintala program Pripravljamo se za mali maraton... imate kakšno idejo kako se stvari lotiti... (včasih sem trenirala atletiko, rokomet in met kopja, pravzaprav so mi kar vsi sporti blizu a mislim da sem ze prestara za ponovni začetek. V čem lahko še tekmuješ ... začneš trenirati pri skoraj tridesetih :? maraton?

LP
A
Uporabniški avatar
 INOT
#51840
AndrejaS napisal/-a:imate kakšno idejo kako se stvari lotiti... (včasih sem trenirala atletiko, rokomet in met kopja, pravzaprav so mi kar vsi sporti blizu a mislim da sem ze prestara za ponovni začetek. V čem lahko še tekmuješ ... začneš trenirati pri skoraj tridesetih :? maraton?

LP
A


Aja ti se že pri tridesetih počutiš prestaro?Se pravi,da jaz pri 37-ih že dišim po cipresah :?: :evil: :D
Za tek ni nikoli prepozno!!!Bistveno je samo to,da si kolikor tolikor zdrava kar se tiče sklepov,kosti oz.gibalnega sistema na splošno.Pa lahko začneš.Pa se drugo leto vidimo na kakšnem maratonu.Če ne prej na Ljubljanskem.Pa ne mi zdaj zopet tisto kao jaz tega ne zmorem. :wink: V letu dni si sposobna v najslabšem primeru preteči vsaj 21 km brez kakršnihkoli težav.
Greva stavit?
(samo jaz ne izgubljam stav :twisted: )
Uporabniški avatar
 Vlajko
#51857
INOT napisal/-a:....Aja ti se že pri tridesetih počutiš prestaro?Se pravi,da jaz pri 37-ih že dišim po cipresah...

... in jaz v 51-tem že malo po zemlji .... :twisted: :wink:
Uporabniški avatar
 AndrejaS
#51861
Sem mislila glede tekmovanj v kaksni drugi disciplini :? za maraton pa sprejmem izziv, pravzaprav potrebujem nekoga, da me malo izziva :D V kakšnem času pa je za nekoga, ki šele pričenja s treningi, okviren čas za preteči 21 km? Da vidim, če imam tolikio časa :D

LP
A
Uporabniški avatar
 INOT
#51863
O kakšnem času pa govoriš?Saj veš kaj pravi relativnostna teorija...
Dovolj ga imaš,preveč.Spomladi prideš v Mb na trening pa greš z nami NAJMANJ 21 km.Rešeno,velja?
Uporabniški avatar
 AndrejaS
#51883
INOT napisal/-a:O kakšnem času pa govoriš?Saj veš kaj pravi relativnostna teorija...
Dovolj ga imaš,preveč.Spomladi prideš v Mb na trening pa greš z nami NAJMANJ 21 km.Rešeno,velja?


NAJMANJ 21km? :?
OK

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA