teorija in praksa športne (ne le tekaške) in zdrave prehrane - vaše izkušnje, potrebe, vprašanja in nasveti, ...
#291534
ozelot napisal/-a:Za koliko časa pa je 1 kg? Npr. če se pripravi enkrat na dan.

To si lahko sam izračunaš. Če je merica 20g potem je 1kg za 50 dni, če jemlješ pol merice -> 100 dni, če jemlješ dve merici ->25dni :).

Se pa tile SunWarrior presni ne morejo primerjati z whejem - no whey se ne more z njimi :P. So res zelo pohvaljeni, temu primerna pa je cena - v tujini je sicer nekje 15€ nižja a še vedno visoka. Priznam meni je bila previsoka. Sem pa pred enim letom nabavil tole dvoje:

Slika
in
Slika

Plačal sem pa takrat nekje 17-20€/kom z dostavo iz Amerike (vitacost). Sedaj 330 dni kasneje sta obe skoraj prazni. Vzamem le kadar mi ni za pit vode ali delat kakega šejka (pa še to mogoč do pol merice pa liter vode). Bo zdržalo še kak mesec torej moja poraba 1kg/365dni=~3g dnevno ali desetino merice (vadba 6x/tedensko).

Da sem jih vzel mi ni žal. Moti me pa, da vedno ko bereš teme o beljakovinskih praških je 90% o okusu - folk dajmo raje mal več o tem kaj je notri ne pa okus. Itak potem proizvajalci nafilajo te praške z umetnimi sladili, da bi jih ljudje bolj kupovali, mi pa to sranje potem pijemo in se dobr počutimo kolk je fajn okus ... not pa sama kemija. Ko mi teh zmanjka bom sigurno nabavil nove veganske, sun warrior verjetno ne (so predragi - škoda) ampak katere druge (se zna narediti da kar iste kot dosedaj).
#291538
Vseeno za tiste, ki jim je okus najpomembnejši ;). Sadna mešanica je zelo okusna, medtem ko zelenjavna ni tako. Če bi moral zbirati bi jaz sicer naročil zelenjavno (sadja pojem dovolj - zelenjave pa sigurno premalo).

Če bo kdo naročeval prek Vitacosta (www.vitacost.com - ko sem jaz naročeval so imeli tu najceneje - sedaj ne vem kakšno je stanje), potem svetujem, da se registrira preko mojega linka: https://www.vitacostrewards.com/8r2ukDB. Pri prvem naročilu bo dobil 10$ popusta - v bistvu bo poštnina zastonj (so jo podražali iz 6$ na 10$ od lani vidim :? ). Prav tako bom tudi jaz dobil 10$ za naslednji nakup (sicer nič kaj ne naročujem - bom pa mogoče ravno te beljakovine naročil - če vas bo pa več, ki se boste registrirali prek linka, boste pa mogoče še kakega mojega kolega osrečili za kako stvar).

Cena za omenjeno sadno in zelenjavno mešanico se giblje okrog 20$ (pri nas 25-30€), za Sun Warrior pa okrog 45$, pri nas 55€.
#291543
ozelot napisal/-a:SunWarrior je sicer enkratvečja embalaža kot LifeTime, tako da tudi ti potem niso tako poceni. Trenutno uporabljam SunWarrior, iščem pa kakšno cenejšo variano.

Imaš prav - to sem pa spregledal :oops: .
#291550
[quote="štenga"]Če bo kdo naročeval prek Vitacosta (http://www.vitacost.com - ko sem jaz naročeval so imeli tu najceneje - sedaj ne vem kakšno je stanje), potem svetujem, da se registrira preko mojega linka: https://www.vitacostrewards.com/8r2ukDB. Pri prvem naročilu bo dobil 10$ popusta - v bistvu bo poštnina zastonj (so jo podražali iz 6$ na 10$ od lani vidim :? ). quote]
žal ne dela ta možnost, hvala pa za link , so cene res ugodnejše
#291599
lenči napisal/-a:
štenga napisal/-a:Če bo kdo naročeval prek Vitacosta (http://www.vitacost.com - ko sem jaz naročeval so imeli tu najceneje - sedaj ne vem kakšno je stanje), potem svetujem, da se registrira preko mojega linka: https://www.vitacostrewards.com/8r2ukDB. Pri prvem naročilu bo dobil 10$ popusta - v bistvu bo poštnina zastonj (so jo podražali iz 6$ na 10$ od lani vidim :? ).

žal ne dela ta možnost, hvala pa za link , so cene res ugodnejše

Čudno da ne dela - če klikneš nanj in potem na gumb "unlock your offer" - potem se pa odpre obrazec za registracijo (ime, priimek, email). Je še kdo drug poskusil?
ozelot napisal/-a:Kako je pa kaj z dostavo iz Amerike? Koliko časa traja in kako plačujete - ali se da plačati s SecureCard?

Koliko se spomnim je pri vitacostu trajalo 2 tedna - samo to je menda bolj izjemoma - kolega je čakal 3 tedne. Jaz vedno plačujem prek Paypala - če te opcije ni potem si moram stvar res zelo močno želeti, da začnem razmišljati o alternativnih možnostih plačila. Je pa pri naročilu izven EU do 22€ brez problema - višje zneske se pa carini (razen če imaš srečo in spregledajo).
#291631
ozelot napisal/-a:Koliko se spomnim je pri vitacostu trajalo 2 tedna - samo to je menda bolj izjemoma - kolega je čakal 3 tedne. Jaz vedno plačujem prek Paypala - če te opcije ni potem si moram stvar res zelo močno želeti, da začnem razmišljati o alternativnih možnostih plačila. Je pa pri naročilu izven EU do 22€ brez problema - višje zneske se pa carini (razen če imaš srečo in spregledajo).


Mogoče veš koliko znese carina in kako se potem plača?
#291635
ozelot napisal/-a:
ozelot napisal/-a:Koliko se spomnim je pri vitacostu trajalo 2 tedna - samo to je menda bolj izjemoma - kolega je čakal 3 tedne. Jaz vedno plačujem prek Paypala - če te opcije ni potem si moram stvar res zelo močno želeti, da začnem razmišljati o alternativnih možnostih plačila. Je pa pri naročilu izven EU do 22€ brez problema - višje zneske se pa carini (razen če imaš srečo in spregledajo).


Mogoče veš koliko znese carina in kako se potem plača?

Zdi se mi da je carine zelo malo - recimo 2-5%, zraven pa pride še DDV - ki je 20%, pa menda še carinikov pregled, recimo 5€. Drugače pa poišči po netu je ogromno tem glede naročanja izven EU. Dobiš pa verjetno položnico.
#291693
Mi lahko kdo pove Evropske firme teh zadevščin (proteini). Oz. če so kakšne novejše. Kvalitetnih virov OH imam zadosti v špajzu....beljakovine me pa "tepejo", ker si premalo pripravljam dobre kombinacije.

Ameriki ne zaupam in se vsem prehranskim izdelkom s poreklom ZDA izognem.
#292602
En zelo dober članek o po-vadbenem napitku. Zanimivo, da vsi priporočajo prave sestavine in le občasno dodajanje beljakovinskih napitkov - kar je tudi moje načelo (pa se navadno nihče nikjer ne strinja).

Torej če koga zanima si naj prebere: http://www.builtlean.com/2012/10/29/best-protein-shake/

Glede wheya pa: "Most companies use low grade whey from grain-fed cows and are loaded with fillers, chemicals and artificial sweeteners. For a society that is aiming for improved health and wellness this is really a step in the wrong direction if you ask me."

Glede na naslov se strinjam - če že proteine potem je najbolje presne, absolutno brez soje in sirotke, zraven bi pa dodal še, da obvezno brez aspartama - če že mora biti noter sladilo -> potem naj bo to stevia. Bi pa sam najraje videl brez vseh sladil, saj raje sam dodam kak datelj, banane ali borovnice za sladkobo. Pa dostikrat dodam še konopljina semena.
#293396
ozelot napisal/-a:SunWarrior je sicer enkratvečja embalaža kot LifeTime, tako da tudi ti potem niso tako poceni. Trenutno uporabljam SunWarrior, iščem pa kakšno cenejšo variano.

Zdravo, si našel kaj ugodnega? Razmišljam, da bi za drugo leto naročil kar SunWarrior. Kolikor zgleda mi je po porabi ravno 1kg/leto (pa še to včas tut moja pije) - tako da gre skozi. Torej s kje naročiš?
#293422
lenči napisal/-a:Sunwarrior naročila preko vitacost, prišlo v dobrih 3 tednih, so zaračunali 3 eure za carinjenje in 6.5% DDVja.

Kakšen je bil potem skupni strošek?
#293423
štenga napisal/-a:
lenči napisal/-a:Sunwarrior naročila preko vitacost, prišlo v dobrih 3 tednih, so zaračunali 3 eure za carinjenje in 6.5% DDVja.

Kakšen je bil potem skupni strošek?

Odvisno kaj vse naročiš (jaz sem imela 4 izdelke ne samo Sunwarrior), jaz sem imela naročila za 87 $, 18 $ poštnine, skupaj 105, DDV je bil na osnovo 87 $.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA