teorija in praksa športne (ne le tekaške) in zdrave prehrane - vaše izkušnje, potrebe, vprašanja in nasveti, ...
Uporabniški avatar
 milkec
#97553
baaaaaaaaaaaaaaaaaajsi.....
Pa ravno včeraj smo ob slastnih mojčinihZ mufinih razmišljali, da bi bila zrela za svoj kulinarični kotiček obenem pa razglabljali kje se velemastnost skriva! No očitno v kuhinja tuhta o novih dobrotah!
Uporabniški avatar
 PoLyCOM
#97565
Mene pa zanima, kaj jutranji tekači po treningu radi jeste za zajtrk? Zadnjič sem si zmešala eno miksungo, ki se mi je prav prikupila. Je prava zdrava energijska bomba in še okusna po vrhu. Ampak kalorična seveda!

Poly's breakfast:
- sadje (banane, kivi, jabolka itd.)
- skuta light in jogurt (za beljakovine)
- sezamovo seme, laneno seme, laneno olje (vir omega3)
- žlička medu
- rozine
- Nestle fitness polnozrnati kosmiči (ali polnozrnati museli Špar)
Uporabniški avatar
 bobr
#97574
Uff to je za dva zajtrka :lol:.
Jaz običajno vsako jutro (tudi pred tekom) pojem skodelico mešanih kosmičev ki imajo tudi rozine z malo mleka in vodo. In seveda nadomestki omega3 ter vitamin C. Po treningu običajno 30g proteinov in nato obrok ki ustreza delu dneva, ali je to dopoldanska malica ali pa večerja. Za dopoldansko malico mi najbolj sedejo Misura Soia krekerji z 2-3dcl Ego jogurta.
Uporabniški avatar
 PoLyCOM
#97592
Jst sem bolj drobne sorte, pa si lahko malce več privoščim. :P Seveda na vsake toliko časa, ne vsak dan in vsakega po malo v mešanico, pa je. Drugače pa tudi sama že kak dober mesec pijem proteine Whey po teku, samo mi sploh ni všeč tisti umeten okus čokolade. Eni si ga tudi zamešajo v hrano, samo meni bi to še tisto kar je dobrega pokvarilo. :?
Uporabniški avatar
 Bajsi
#117010
Helou!
Evo nekaj za nas, predvsem pa za Tinija!

Slika
Uporabniški avatar
 Bajsi
#117111
Helou!
Upam, da je zdej slika vidna!?!
Uporabniški avatar
 pegaz
#117231
he he
a maš tud šopsko solato? One cuker, jasno!

LL Pegaz :)
Uporabniški avatar
 Bajsi
#159133
Helou!
U, jebenti, pa ta tema še živi.
Bajsi je izčrpal vse svoje recepte, zato dodajte še vi kakšnega.
Uporabniški avatar
 Cormi
#159676
Svetovano mi je bilo, da recept za kukije, ki so se talali včeraj na busu iz Palmanove, prilepim kar v Bajsijev kotiček. Torej:

PIŠKOTI Z WISKIJEM

Sestavine: 35 dag rozin
1,25dl wiskija
10 dag orehov
10 dag mandeljnov
6 dag masla
10 dag rjavega sladkorja
2 jajci
18dag moke
1 Pecilni prašek
2 žlički cimeta
ščepec muškata
pol žličke mletih klinčkov
5 dag neslanih pistacij

Rozine preko noči namočimo v wiskiju. Orehe in mandeljne narežemo. Umešamo maslo, sladkor in jajca. Dodamo moko s pecilnim, cimet, muškat in klinčke ter na koncu še orehe, mandeljne in namočene rozine. Z žlico oblikujemo majhne kupčke, v vsakega zapičimo še pistacijo in pečemo pri 200 stopinj približno 10 minut.

Dober tek :D
Uporabniški avatar
 BO-JAN
#159679
PIŠKOTI Z WISKIJEM tale zadeva je bila včeraj preverjena :wink:

Nimam besed, mislm da bi lahko celo škatlo pomalcal, saj Cormi, škatlo bi definitivno vrnu, če ne zaradi druzga zato da bi bilo kaj okusnega naslednjič not :shock:

Priporočam preverjeno in HVALA

LP Bojan :wink:
Uporabniški avatar
 Loni
#159728
Glede na to, da sem jaz stegovala jezik pred Cormi in ji namignila, naj hitro izpolnim še svoj del obljube:

Čokoladno ingverjevo pecivo 3. Golade

125 g masla ali margarine
200 g sladkorja
1 vanilijev sladkor
2 žlički mletega ingverja
4 jajca
250 g moke
1 ravna žlička pecilnega praška
250 g nastrgane čokolade (seveda je temna nartaboljša)
200 g rozin

Najprej gladko zmešamo maščobo, dodamo sladkor, vanilijev sladkor in ingver, zaporedoma dodamo jajca. V drugi posodi skupaj zmešamo moko in pecilni prašek in menjaje s čokolado primešamo mokrim sestavinam. Rozine na koncu vmešamo s kuhalnico, če so velike, jih razrežemo. Pečemo v namaščenemu pravokotnemu pekaču na 180°C od 20 do 25 minut. Ohlajeno pecivo narežemo na koščke in prelijemo s stopljeno jedilno oziroma z nartaboljšo temno čokolado, seveda stopljeno, dodamo pa še kako žlico maščobe. In če glazura ne zgleda kot ogledalo, po rhu lahko še kaj potresemo (jaz mam rada čokoladne mrvice).

Recept je tako od oka copy paste od strička Oetkerja.
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA