teorija in praksa športne (ne le tekaške) in zdrave prehrane - vaše izkušnje, potrebe, vprašanja in nasveti, ...
Uporabniški avatar
 tulček
#212381
tulček napisal/-a:Zakaj? Več sveže zelenjave pomeni več energije, boljše počutje, optimistično razpoloženje, lepšo kožo, vitkejšo postavo...
Meni se zdi zelo pomembno, da poslušaš svoje telo in nič ne delaš na silo iz glave.

tek_v_snegu napisal/-a: Tukaj bi ti dodal.

Več zelenjave ne pomeni lepše kože ..nasprotno...gršo kožo...ker če si natančen se vse kar se ni doro presnovilo in ostanki odmrlh mikroorganizmov sproti čistijo preko vranice in sten črevesja ter limfe. In telo ne uspeva tega počistiti po legalnih poteh in vključi še kožo.


Ja to se verjetno zgodi, če delaš stvari iz glave in prehrano drastično spremeniš iz danes na jutri.

Glede poslušanja pa sem imela v mislih, da ješ hrano, ki telesu prija in po kateri se dobro počutiš, pa če tudi je to krožnik testenin z amako. :wink:
Uporabniški avatar
 Urška Sonček
#212383
tulček napisal/-a:... vitkejšo postavo...

:oops:
Ni sprememb oz. trenutno 2 kg več kot dan preden sem šla na presno. Je pa res, da je to menda dokaj redko. :D
Uporabniški avatar
 tulček
#212385
Hej Urška :D
Koliko je meni znano, se pri zdravem človeku, ki se stvari loti pravilno, teža uravnovesi. Torej predebel :arrow: shujša, presuh :arrow: pa se zredi. :D

@tek_na_snegu to ni glorificiranje, to so dejstva.

Res je, tudi tvoje raziskave z mikotoksini so dejstva ampak, če bi naredil raziskavo McDonaldovega hamburgerja, bi zagotovo planil na surovo zelenjavo.
Meni se zdi res škoda, da zaradi takšnih ostrih pikolovskih kritik, ljudje ki se jim stvar sprva zdi zanimiva, zamehnejo z roko in rečejo itak je vse strupeno.

Sem za to, da se pogovarjamo, opozorimo na morebitne probleme, razrešimo nejasnosti, svetujemo... ampak, dajmo to storit brez negativnega naboja.
Nazadnje spremenil tulček, dne 11 Jan 2010, 17:27, skupaj popravljeno 2 krat.
Uporabniški avatar
 ROSI64
#212387
Urška Sonček napisal/-a:
tulček napisal/-a:... vitkejšo postavo...

:oops:
Ni sprememb oz. trenutno 2 kg več kot dan preden sem šla na presno. Je pa res, da je to menda dokaj redko. :D

To je verjetno tehnica pokazala. Mogoče si pa pridobila s treningom misično maso, ki je težja od maščob. Po konfekciji se pa mogoče pozna "vitkejša postava".
Po lastnih izkušnjah vem, da sem šel pri konfekciji za dve št. dol, tehnica je pa kazala enako kg.
Uporabniški avatar
 Uroš Sobočan
#212391
Urška Sonček napisal/-a:
tulček napisal/-a:... vitkejšo postavo...

:oops:
Ni sprememb oz. trenutno 2 kg več kot dan preden sem šla na presno. Je pa res, da je to menda dokaj redko. :D


a) več mišic večja absorbcija vode = več kil
b) preveri kot je Rosi rekel konfekcijsko pa pol se deri :!:
c) sicer pa številke ali količina smeha, počutja in dobre volje?
d) zdj ko maš garmina se rajš s tistimi številkami igraj :--
 klopotec
#212392
Naši kllimatski pogoji za presnojedstvo res niso idealni, kljub temu pa mislim, da se da normalno preživeti tudi z tu pridelano zelenjavo in sadjem. Za sadje sploh ni problem, gomoljna zelenjava absolutno ni problem, ob milih zimah pa je tudi listnata zelenjava vedno dostopna. Tisti čas v hudih zimah ko je ni pa se že prebrodi. Problem je v tem, da ljudje več ne obvladujejo skladiščenja in ker izginjajo ustrezme kleti. Marsikaj se da rešiti z zasipnicami.

Presnojedstvo, lepša, grša koža. Po izkušnjah moje najbližje je koža presnojedca obsolutno lepša. Živa hrana, živa koža, živahnejši človek.

Će bi pomisleki, ki jih navaja tek v snegu držali v celoti, potem bi popolnoma negirali Normana Walkerja. Seveda je potreben pravilen pristop in na nekatere stvari je re4s treba paziti, v celoti gledano pa se mi zdi njegov pogled neupravičeno pesimističen. Pravzaprav se mi zdi nejasen, ker bi, pa spet ne bi, pa spet bi.
 klopotec
#212402
Zaenkrat še ne, vendar vedno več.
Se pa da kupiti veliko v Sloveniji pridelanega. In kvalitetnega. Spomladi pa mnogo tega najdeš v naravi. Koprive in regrad, to je klasika. Zdaj pa lahko nabereš ščavje. Ščavja ne jem presnega, ampak ga vržem v krop in takoj odstavim. Začinjeno s česnom je odlično in midva sva ga pred snegom jedla skora vsak dan. Mislim da ščavje, le kratkotrajno toplotno obdelano, še vedno ohrani precej živega v sebi. Vsekakor boljše od kakšne uvožene solate. Ne vem, jaz tiste solate pač ne maram.
Podobno zadnje čase pripravljam juhe. Zelenjavo ki jo imam zrežem na velike kose, srednje velik krompir recimo na štiri kose, in zavrem. Takoj ko zavre odstavim in ohladim na temperaturo, ko lahko to jem. Vse je še zelo hrustljavo, trdo, praktično je to le rahlo blanširano. Potem vse skupaj v mikser in dobim kremno juho. Mislim da je tudi to še precej živa hrana. Po juhi polijem še malo oljčnega olja. Pa solim seveda.
 klopotec
#212408
Sem pogledal in so tudi koprive zraven. Kopriv pa nikoli toplotno ne obdelam. Uporabljam jih izključno za sok v kombinaciji s korenčkom.
Če boš poskusila ščavje res pazi da bo v vreli vodi samo za trenutek. Potem pa v ponvi segreješ na primer kokosovo maščobo, odstaviš, vržeš gor ščavje in veliko česna. Pa je.
Uporabniški avatar
 ZdravkoC
#212413
tulček napisal/-a:...kakšen smoothy naredim...

Čuj, kaj te je to kaj delaš? Kak se te temu reče po naše? Mogoče kaša ali kasha :shock:

@tulček, tokratna tema prekasha španske nadaljevanjke :D
Najbolj uživam, ker je ravno Ivek protiutež, ki se že tako dolgo ni razpisal na forumu. :cast:
Brez začimbe tudi presna hrana ni dobra :D (dopuščam, da se motim)
Najboljše rešitve so se vedno dogajale med vojno, ravno zato preberem sleherno črko.
Ker sem nepristranski in se me tema osebno ne dotakne, ne razberem negativne energije. Bombardiranje z dejstvi je pozitivno, saj daje možnost obrambe in protinapada spet z dejstvi.

Smo nekje na vrhu, verjetno in se bomo počasi spustili v zaključni del. Verjamem, da bo na koncu najbolj pasal stavek "Vse je v glavi, čuj" :lol:

Ne narobe razumet, tema je odlična (stališča) in jo res rad preberem.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 17

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA