teorija in praksa športne (ne le tekaške) in zdrave prehrane - vaše izkušnje, potrebe, vprašanja in nasveti, ...
Uporabniški avatar
 MBrando
#271213
MMMM, samo dobri in kvalitetni zajtrki. Hvala za ideje!

Vprašanje: Jeste vse to tudi v primeru, da ni aktivnega dneva? Zaradi kakršnihkoli razlogov pač.
Recimo, jaz sem danes sila cousy in zaležan. Takšen dan pač. Sicer grem jutri garat na plezalno steno, ali ipak. Ker ljubim sport, se, če ne delam nic, pocutim cudno in imam slabo vest, zato pol poskusam nekak priredit jedilnik, ker vem da ne bom pokuril zadev.
Danes sem poleg opisanega zajtrka imel za kosilo 50g ajdovih zgancev in pol litra bele kave.
Je to vredu, glede na easy sunday? :D
Vem, da marsikaj delam še narobe, ampak saj, s časom bom sporihtal ;)
Uporabniški avatar
 samojed20
#271219
Doma pečen kruh, bio namazi, pusta skuta s pasiranim sadjem, kosmiči, PALAČINKE (te bi vsak dan :?: )... V tej smeri, samo ne vse naenkrat :D
Tehtanje na grame za sestavo zdravega in uravnoteženega obroka ni potrebno in je iz stališča psihologije že skoraj škodljivo, ker dajemo preveliko miselne energije v detajle...
Ni potrebno, da je vsak dan energetski vnos vnos popolnoma enak energetski porabi. Ker so vsepovsod v življenju prisotne fluktuacije, je enako tudi pri telesu, v smislu če je danes, jutri malo več presežka, bo pa pojutrišnjem malo manjka... Dnevna nihanja pač :)
Uporabniški avatar
 Miroslav
#271232
Ko sem doma:
- črni ali doma pečeni kruh, margarina in med in velika šalica zelenega čaja
Po takšnem zajtrku lahko grem takoj tečt.
Ko sem pa v službi:
- velika šalica zelenega čaja in kaj pač imam pri roki, lahko napolitanke, sendvič, banana...
Uporabniški avatar
 MBrando
#271429
Danes: Hruška,mala rdeča pomaranča, mali boskopski kosmač, kivi, 70g ovsenih kosmičev, popražena mala pest sončničnih semen, arašidov, sezama, pistacij,mandljev, dodan 1 oreh, žlica pa pol lanenih semen, prelito z gostim jogurtom brez maščob.
Pa dober tek tudi v prihodnje!
 Obala
#271436
Za zajtrk največkrat mešano sadje in musli z kefirjem in medom, ovseni kosmiči malenkost zavreti na mleku, oreščki preko dneva, zmiksana skuta z banano in malo ,ja spet kefirja in medu, lahko kruh z medom in putrom,mmmm pa sadni čaj zraven.
Jabolka,kruh in orehi za malico..karkoli naštetega nikoli pred tekom..obvezno preden grem od doma,ali hribe ali kaj drugega..
Rogljiči..uni mehki iz listnatega testa z marmelado ene 2x na mesec..ko lenarim
dober tek ,če je še kdo pri zajtrku..
Uporabniški avatar
 MBrando
#271438
Obala: "...lahko kruh z medom in putrom,mmmm pa sadni čaj zraven."

Mmmmm kaka nostalgija!!! To kar si napisal/a Obala, to je vse pod zajtrkom, al čez celotno zadevo pišeš kaj čez dan ješ? Si bolj na presno in lepo brez komplikacij. Ker ideja je dobra, bere pa se tudi okusno. Keep it simple...

Dober tek tudi tebi! :clap:
 Obala
#271439
To je zajtrk, lahko bolj pozen tudi..je bila pa že tudi večerja ,če me je melo "sladko".
Presno jem tudi včasih,imam kdaj sadni dan,zelenjavni tudi.."kompliciram" pa tudi,novi recepti,raznovrstna hrana..novo, staro, zelo staro :lol: hrana mi je hobi,ok narobe povedano,kuhanje mi je hobi..
:clap:
lp
Uporabniški avatar
 MBrando
#271497
Danes: Mala granny smith (mmm obožujem trdo strukturo in kislost), ena mala rdčea pomaranča, kivi, narezan kos mangota, mešanica ovsenih in projinih kosmičev (namočil včeraj), različni oreščki,semena, cimet in jogurt
 Obala
#271499
Polenta in jogurut(navaden,tekoč) Banana malo kasneje..tek pa je malo off,prehlad,
burja..sploh nevem kdaj sem nazadnje imela 10 dni pauze :roll:
Uporabniški avatar
 MBrando
#271639
Charly,obala: PERFEKTNO!!

Danes sem imel: 20g ovsenih,20g pirinih, nekaj malega ostankov od včerajšne after trening malce (polnozrnat gris z dodatkom presnega kakava, banane, rozin), kivi, jabolka, oreščki/semena, jogurt...
Uporabniški avatar
 MBrando
#271928
NOM NOM, danes sem spet užival. Kot vedno, ko si vzamem 1 uro za sebe in moj način meditacije.


Prvo ob 5.00 en kamiličen čaj, pa časopis zraven


Nato ob 5.30 priprave zajtrka, katere mi vzamejo dobrih 20min.

Zlomim 2 oreha, cajno žličko sezamovih semen, žlica sončničnih semen, narežem en brazilski orešček, en cashew. To lepo v segreto ponev, da malo prepražim. KAKO TO POL DIŠIIIIIII.


Preblisk:Joj, joj, kar cmok dobim v grlu. Ni lepšega, kot topel varen dom, prijetna meditativna glasba, zdrava hrana, ter zasneženo mesto, katero se tiho in nežno prebuja v nov dan. Ceste prazne, le redko zmoti tišino kakšen avtomobil, klepet ljudi, ali pa lajež. Ne vem...idila, ali preveč sanjam?

Se opravičujem, včasih me zanese. A vedno z ljubeznijo...


Ko se je to delalo sem narezal sadje. 1 sočno pomarančo (kak imam rad sezono pomaranč in jih čez zimo pojem kot jabolk. NA KILE :D), 1 trdo hruško (joj kak bi bilo fajn, če bi lahko delal ozimnico z njimi!!), četrt še ne čisto zrelega mangota (meso mora biti, TRDO. To mi je takooo dobro)


Med rezanjem sadja pristavim mešanico (60g) ovsenih ter prosenih kosmičev (en dan tak, drugi dan drugače; Pira,ajda,kus kus...) in jih na vodi skuham.


Ko je to vse končano, sem v mojo naj skledo dal kosmiče, čez to popečena semena/oreščke, dodal cimet, zmleto laneno seme, par bučnih semen, ter toplo sojino mleko.


Za mizo, pred mano časopis in dobrih 40min čistega uživanja v "prežvekovanju" :D


Ojeje, upam da me ne linčate, glede na to, koliko sem napisal :>
 matrica
#271938
- 2 jajci na oko
- 2 kosa rženega kruha
- skodelica zelenega čaja
- vitaminski napitek

Fotkat sem pa pozabil, ker sem bil preveč lačen :)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 20

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA