teorija in praksa športne (ne le tekaške) in zdrave prehrane - vaše izkušnje, potrebe, vprašanja in nasveti, ...
 Marko M
#59408
G-spot mi boš poslal gradivo, ki si ga študiral glede kretina???? Bi bil vesel, drugače pa glede kreatina... sam veš, če študiraš medicino, da se sam kreatin v tem obliki nahaja v govejem mesu (tam ga je največ) se pravi smo vsi potencialno ogroženi... al ne????
Pa spet mešate športno prehrano in actimel za katerega se itak ve, da je navaden kefir in posplošujete zadeve.
Kreatin se uporablja od leta 1990 vsa testiranja, ki so bila izvedena govorijo o veliki vlogi kreatina pri anaerobnih športin, kjer je glavini dejavnik generirati visoko mišično silo. skladišči se v skeletnih mišicah kot v formi kreatin fosfata, ki sedeluje v navezi obnove ATPja, kaj je tukaj problem...???

Na posplošujte zadev... povej točno, katere študije govorijo, da je kreatin zelo škodljiv... če govorimo o škodljivosti potem lahko zatrdim, da je tek v Ljubljani bolj škodljiv kot tek na Rogli al pa, da je alkohol itak škodljiv za regeneracijo, jetra za okolico, ker povzroča agresivno vedenje... al pa kava, ki zelo negativno vpliva na srce, ožilje in živčevje...
S takimi posploševanji in debatami ne bomo prišli daleč, tisti, ki bi rad poskusil creatin naj poskusi, jaz sam osebno sem imel odlične rezultate z njim, recimo moja varovanca (Mankoč, Medvešek) malce slabše.
Že več let se ukvarjam z vrhunskimi športniki v Sloveniji in jim pomagam pri treningu, nikoli jim nebi svetoval nečesa s čimer bi jim napravil škodo, nikoli substanc, ki jih Olimpijski komite prepoveduje. Nočem pa si zatiskat oči in reči to ni ok, to je prašek... in ne posplošujte zadev.
Predlog, najprej se prepričajte o "praških" da so čist ok, da izboljšajo regeneracijo (to je ključ uspeha) nato pa apriori nekaj zanikat. Napišite konkretno... imel sem slabo izkušnjo, ni delovalo... al pa odlično je, več lahko treniram... priznam vse povsod stoji indistrija ampak, da bi industrija obvladovala 99% študij to pa je smešno!

Sicer pa obsojajte svoje kolege na efedrinu, Epu in ostalem sranju, creatin pa zaenkrat pustite pri miru, saj ga dobiš v vsaki športni trgovini in ga Olimpijski komite ne prepoveduje, kaj je pa najbolj pomembno!!! Mar ne, trenirajmo v duhu Olimpijcev, kot nam jih je ponudil novodobni olimpijc Coberten.
Uporabniški avatar
 INOT
#59416
Nesmiselno je še dalje polemizirat o kreatinu.Vsak ima pač svoje pogled na to tadevo.Se je pa treba dejansko vprašat kaj je bolj zdravo:žlička kvalitetnega kreatina ali kilogram umetno vzojenega govejega mesa.jaz se bom raje odločil za prvo!
Uporabniški avatar
 MihaPR
#59424
Kr pište, upam, da se bo vsak po svoje odločil :) nikoli pa ni premalo informacij :)
Uporabniški avatar
 mirko1
#59425
moje izkušnje so edino slabe.najprej sem se na hitro zredil za 4 kg-v glavnem v mišice,kar pa mi pri hitrosti teka ni nič pomagalo.si mislim da je kreatin še najbolj uporaben za bodybuilderje.
inot,brez zamere,zame bi bilo bolj smiseleno vprašanje :Se je pa treba dejansko vprašat kaj je bolj ŠKODLJIVO:žlička kvalitetnega kreatina ali kilogram umetno vzojenega govejega mesa.
še markotu en odgovor na njegov stavek:sam veš, če študiraš medicino, da se sam kreatin v tem obliki nahaja v govejem mesu (tam ga je največ) se pravi smo vsi potencialno ogroženi... al ne????
NE!
lp,mirko
 G-spot
#59437
Marko, trenutno teh člankov nimam, sem pa že stopil v kontakt z dotično profesorico, od koder izvirajo moji podatki. Upam, da mi jih bo čimprej posredovala in takrat jih boš tudi dobil.

pozdrav!
Uporabniški avatar
 mojcej77
#59440
Mene zanima, kakšen bi bil na splošno vrhunski šport, če ne bi bilo nobenih praškov. Pa nč dnarja za nagrade. Samo venček okol glave.


lp,

m
Uporabniški avatar
 INOT
#59441
mojcej77 napisal/-a:Mene zanima, kakšen bi bil na splošno vrhunski šport, če ne bi bilo nobenih praškov. Pa nč dnarja za nagrade. Samo venček okol glave.


lp,

m


Vrhunski šport brez praškov žal ne obstaja.Pri tem je kreatina ena izmed najbolj nedolžnih zadev...
Sicer pa kaj je danes še sploh zdravo??? Umetna zelenjava iz trgovine?
Lahko živiš še nevem kako zdravo in paziš na prehrano in ostale zadeve pa boš zbolel...Ni tu garancije za nič.
Uporabniški avatar
 INOT
#59442
mirko1 napisal/-a:moje izkušnje so edino slabe.najprej sem se na hitro zredil za 4 kg-v glavnem v mišice,kar pa mi pri hitrosti teka ni nič pomagalo.si mislim da je kreatin še najbolj uporaben za bodybuilderje.

lp,mirko

Tu se strinjam s teboj.Toda odvisno je kakšne količine si jemal.Ve se,da je za tekače čisto dovolj recimo 3g pred treningom oz podobna količina po njem za regeneracijo.
Jaz sem ga letos kar redno užival predvsem pred gorskimi treningi in imam samo pozitivne izkušnje.Zaradi par gramov,ki sem jih vzel pred treningom se niti slučajno ne moreš zrediti.
 Marko M
#59462
Ste se pa razpisali, no zadeva je sledeča, da počas zaključimo s tem. Upam da bo G-Spot dobil podatke o škodljivosti kreatina in da jih objavimo tu.
Moje pisanje izhaja predvsem zaradi tega, ker mi je nedpustno, da se tukaj piše lajično in apriori nekaj kar obsodi in piše kozlarije.
Vsekakor ima vsak pravico do izbire... nič ne vsiljujem in nikoli mi niti na pamet ne pride, da bi favoriziral športno prehrano. Vsaj se pač odloči po svojih prepričanjih.

Jaz vidim FORUM, kot nekaj, kjer bi tekač dobil konkretno informacijo. No priznam ljudje smo si različni in eden ne mara tega, drugi drugega... pa vendar moramo dopustiti in pisati objektivno, da bodo tisti, ki ne sodelujejo dobili objektivno mnenje.
Recimo, da se pri uporabi kreatina poveča teža... SUPER, kaj ni to konkretna neposredna informacija, ma da bi kdo v Sloveniji ali svetu umru zaradi kreatina, tega pa ne vem.... da bi komu v sloveniji odpovedala ledvica zaradi kreatina... tudi tega ne vem, vem pa, da moji plavalci (Mankoč, Medvešek) ne marajo kreatina, ker povzroča trde mišice... plavalci morajo biti pa mehki, voljni..., da ga je pred tekmami bolje ne jemati (plavalci), da lahko povzroči dehidracijo, če so vnešene velike količine (25 in več gramova na dan)...

To sem mi zdi pravi pristop, naj bralci, obiskovalci... odnesejo KONKRETNE informacije.
Če bi pa bi radi kaj več izvedeli na strokovni ravni, potem se lahko zmenimo tudi za kakšno kavico.

Edini cilj tu, mi je bil... ne pisati kozlarij, če se na to ne spoznate, tako boste prihranili trud meni in drugim.
Drugače pa obstaja veliko študij, ki govorijo v prid in proti uporabi kretaina pri aerobnih športnikih (tekačih, kolesarjih) in če bi se mi dalo pisat vam bi prevedel ta del knjige, reference, subjekte in leto študije, pa se mi ne da. Lahko pa ob priliki poskeniram teh par strani... ampak ker je informacij veliko... ne sam ta knjiga.... se mi zdi da zpet ne bom zadel čist bistva...

Tako, mislim, da sem bil jasen... objektivno pisanje je dobro za vse nas in preden nekaj zanikamo, raztržemo..se moramo vprašati, kakšno sporočilo posredujemo naprej... navsezadnje vsaka beseda nekaj velja... naj tukaj tekači dobijo prave in objektivne informacije!
Lep pozdrav in lep dan

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA