teorija in praksa športne (ne le tekaške) in zdrave prehrane - vaše izkušnje, potrebe, vprašanja in nasveti, ...
 Čebelko
#219483
miha.tekač napisal/-a:tale voda je brez veze. tisti h ioni ki naj bi bili zdravi itak takoj grejo ven iz flaše ko odpreš zamašek. tak da folk pijte čimbolj naravno vodo pa je to to. narava nam daje to kar rabimo za življenje in čista izvirska voda je to kar rabimo.


Kako gredo ioni iz flaše pa res ne vem, a je to kak nov čudež? Kar vem voda izpareva pri 100C pri običajnem zračnem tlaku, na Mount Everestu tudi ne bomo tekali, a ne?
Sublimacija pa je zanemarljiva. Res me zanima kako gredo ioni ven? OH-? ki se vežejo na minerale. Dobri so ti zajci, da skačejo iz flaše heee
 Čebelko
#219484
miha.tekač napisal/-a:tale voda je brez veze. tisti h ioni ki naj bi bili zdravi itak takoj grejo ven iz flaše ko odpreš zamašek. tak da folk pijte čimbolj naravno vodo pa je to to. narava nam daje to kar rabimo za življenje in čista izvirska voda je to kar rabimo.


Pozabljaš, da Slovenija skoraj nima globinskih izvirov, torej ni izvirskih vod, tudi ker ni dolomitov, z ustreznimi koloidi, ki omogočajo nastanek zelo močne hidracijske vode.

To je isto kot trditi, da v bloku je lahko čisti gozdni zrak...

Voda, ki ima 200-300mV plusa, ne more biti izvirska. Vzemi merilec oksidacijsko, reedukcijskega potenciala in potem odgovori kje so prosti elektroni v taki vodi, ki določajo živost vode... Lepo je govoriti kar tako počez...

Voda, ki nima potenciala ni hidracijska, žal... Lahko pa greš v pogorja starih gorstev v Azijo, Južno Ameriko, treking bo dobrodošel, vključno z vodo
Uporabniški avatar
 shash
#219513
Čebelko napisal/-a:
miha.tekač napisal/-a:tale voda je brez veze. tisti h ioni ki naj bi bili zdravi itak takoj grejo ven iz flaše ko odpreš zamašek. tak da folk pijte čimbolj naravno vodo pa je to to. narava nam daje to kar rabimo za življenje in čista izvirska voda je to kar rabimo.


Kako gredo ioni iz flaše pa res ne vem, a je to kak nov čudež? Kar vem voda izpareva pri 100C pri običajnem zračnem tlaku, na Mount Everestu tudi ne bomo tekali, a ne?
Sublimacija pa je zanemarljiva. Res me zanima kako gredo ioni ven? OH-? ki se vežejo na minerale. Dobri so ti zajci, da skačejo iz flaše heee


SUBLIMACIJA = PREHOD IZ TRDNEGA V PLINASTO STANJE.

Kaj ma pa to tukaj zveze?????

Verjetno je mišljeno IZHLAPEVANJE.

LP
 Čebelko
#219541
shash napisal/-a:
Čebelko napisal/-a:
miha.tekač napisal/-a:tale voda je brez veze. tisti h ioni ki naj bi bili zdravi itak takoj grejo ven iz flaše ko odpreš zamašek. tak da folk pijte čimbolj naravno vodo pa je to to. narava nam daje to kar rabimo za življenje in čista izvirska voda je to kar rabimo.


Kako gredo ioni iz flaše pa res ne vem, a je to kak nov čudež? Kar vem voda izpareva pri 100C pri običajnem zračnem tlaku, na Mount Everestu tudi ne bomo tekali, a ne?
Sublimacija pa je zanemarljiva. Res me zanima kako gredo ioni ven? OH-? ki se vežejo na minerale. Dobri so ti zajci, da skačejo iz flaše heee


SUBLIMACIJA = PREHOD IZ TRDNEGA V PLINASTO STANJE.

Kaj ma pa to tukaj zveze?????

Verjetno je mišljeno IZHLAPEVANJE.

LP

Kako pa sem hotel malo drugače napisati, da bo človek razumel, da bazični ioni ne skačejo ven? Ja sublimacija je izhlapevanje direkt iz trdnega v plinasto stanje.
Iz vode izhaja samo v vodi raztopljen vodik, ki je najboljši hidrator, ter antioksidant. Ker zlahka oddaja elektrone, jih podtakne reaktivnemu kisiku. Pri večjih športnih aktivnostih pa se koncentracija reaktivnega kisika še poveča in nujno potrebujemo več atomarnega vodika, drugače ga proizvaja telo samo, toda potrebuje energijo.
Bazično vodo, ki jo pustimo na prostem izgubi vodik, OH- pa določen čas ostane, hkrati ima taka voda manjše molekularne gruče. Zelo dober hidrator so buče, lubenice, brokoli itd... zato tudi se čistimo, lulamo po domače...

Andrej
 Antioksidant
#317139
Pozdravljeni! Tole je pa zelo dolga debata glede uporabe alkalne ionizirane vode pri športnih aktivnostih. Tudi sam uporabljam ionizator vode, ki je priključen na pipo. Le ta vodo prečisti in loči na alkalno in kislo ionizirano vodo. Postopek se imenuje elektroliza z diafragmo, pri čemer se na katodi tvori aktivni vodik, na anodi pa aktivni kisik. Aktivni vodik (atomarni vodik) ima tendenco, da si najde par in združi v molekulo vodika H2, ki nima več reduktivnega (antioksidativnega) delovanja. Zato ORP alkalne ionizirane vode sčasoma narašča. Zaradi tega se priporoča pitje sveže vode, v kateri je še ogromno aktivnega vodika.
Tudi meni ni všeč v 3 dni govorenje o stvareh, ki jih ni možno izmeriti s standardiziranimi metodami. Merjenje ORP in pH pa sta standardizirani metodi in pravi dokaz za vsebnost aktivnega vodika, ki je močan naravni antioksidant. To še posebej polagam na srce tistim, ki nasedajo t.i. "zdravilcem", ki z ne vem kakšno bioenergijo zdravijo (beri praznijo) denarnice ubogim bolnikom.
Uporabniški avatar
 lonely
#317144
"Zaradi tega se priporoča pitje sveže vode, v kateri je še ogromno aktivnega vodika."

OK...zdaj definirajte termin "sveža voda"...Radenska to vsekakor ni,zaradi vsebine benzoatov in vpliva gnojil na podtalnico.
Vaša determinanta naj bo adekvatna in tendecija le-te naj bo vertirana v percepcijo globalne populacije.
Npr ,enako..če bi jaz priporočal konzumacijo banan...po vseh raziskavah so hudo škodljive zaradi radioaktivnega kalija v strukturi..posledično smrtno nevarne.

Npr...enako ..če bi jaz priporočal uporabo fancy ur....baker v le-teh povzroča omejitev življenjsko pomembnih segmentov...le kolonoskopija preko Svita..pokaže svojo razsežnost.

Pa še....mleko itak,zaradi izgube enzima za razkroj laktaze...ah,ah,...mladi ste.
Uporabniški avatar
 tek_v_snegu
#317239
mdebelak napisal/-a:
spela* napisal/-a:
mdebelak napisal/-a:Pijte vodo iz domačega vodnjaka
Verjemte ni boljše vode.
Pa še dost mineralov je v njej.


Joj, upam, da tega ne počneš.
Prekmurska voda je žal daleč od "dobre". :(
http://www2.zf.uni-lj.si/ri/publikacije/dan2009/13.pdf

Še dobro, da zraven našega vodnjaka črpajo radensko



Verjetno je v zgornjem napotku mišljeno, da je voda iz vodnjaka mehkejša. Tudi veliko bolj izpostavljena pretočnosti. Ideja enega Nemškega znanstvenika, ki je deloval v času Hitlerjeve Nemčije in je izhajal v svojih pristopov iz konceptov dogajanja v gozdovih je bil obrniti koncept.Torej jaz ne pijem vode, da se intenzivira pretočnost snovi, tokovi, intenziriranje električnega polja električni naboj ...Ampak da voda sprejema mene. Torej grem k temu, da sem plavan v tekočini...In kaj moram storiti za to pri omejenem viru, logistiki mojega telesa.

Človek bi rekel, da imate Prekmurci veliko rezerv pri uporabi svojih vodnih virov.Čeprav gre za občutljivo podtalnico in ekonomija pritiska na vaše okolje.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA