teorija in praksa športne (ne le tekaške) in zdrave prehrane - vaše izkušnje, potrebe, vprašanja in nasveti, ...
Uporabniški avatar
 majcha72
#138903
Pri te zgodbi z mlekom je podobno kot pri katerikoli prehranjevalni zgodbi. Vedno se najdejo vrhunski strokovnjaki, ki zagovarjajo eno in prav tako vrhunski strokovnjaki, ki zagovarjajo drugo stran. Nam, navadnim smrtnikom, preostaneta samo dve možnosti. Ali verjamemo enim od strokovnjakov (izbira po želji - falit ne moreš, saj so vendarle strokovnjaki, ane) ali pa si rečeš klinc pa strokovnjaki, naj se kregajo med sabo in narediš po svoje.
Jaz sem izbrala lastno pamet, če se že vrhunske ne znajo zmenit, pa čisto v redu shajam. Še vedno sem mnenja, da škodljive hrane ni - če seveda ne pretiravamo.
 klopotec
#138921
Mogoče ena zanimivost. Naša mačka se trgovinskega mleka ne dotakne, Ko pa me vidi, da prihajam s kanglico svežega melka domov, se mi vedno dobrika in pričakuje, da ji ga malo nalijem. Seveda ji ga nalijem in ga vsa zadovoljna zmaže.
 klopotec
#138923
Zgornjemu postu sem pozabil dodati recept.

V skuto iz polnomastnega surovega mleka zamešamo na soncu sušene rozine in javorjev sirup. Ne pozabimo si polizati prstov, ker to je tako dobro, da vedno razmišljam a ni morda tudi škodljivo, hi, hi.
Lahko pa tudi suhe fihe namočimo in nato narežemo na koščke in jih zamešamo namesto rozin. Kar močan obrok.
Uporabniški avatar
 Eustahije
#138925
klopotec napisal/-a:Ne pozabimo si polizati prstov, ker to je tako dobro


:D:D
Uporabniški avatar
 Classix
#138928
Sam se še vedno bojujem z viškom kilogramov, zato po treningih uro ali dve ne jem. Šlo naj bi za proces ''podaljšanja zgorevanja'' ali nekaj podobnega in mislim da deluje. Po omenjenem času, zaužijem sadje ali zelenjavo. Pri tem nisem izbirčen izogibam se le banan. Pač nisem njihov ljubitelj. Beljakovine...navadni probiotični jogurti (znamka ni pomembna, ponavadi dva lončka dnevno), mleko z 1.5% mm cca. liter na dan. Pri ostali prehrani pazim predvsem na raznovrstnost, tako da tudi kakšen pošten ''šnicl'' na teden ne izostane...+ voda...veliko vode...iz pipe. Ko zapišem veliko imam v mislih vsaj 2.5 do 3 litre dnevno.

Prijeten in uspešen dan vam želim!

LP
Matjaž
 klopotec
#138931
Pa ti to vodo piješ, ker si žejen, ali zato, ker misliš, da je moraš v sebe spraviti najmanj toliko? Resno vprašanje.
Uporabniški avatar
 lenči
#138946
No, ker jaz tudi nisem ljubitelj mleka izpod kravce, paše toliko bolj kislo mleko iz domačega mleka, vanj pa zamešaš in dodaš vse, kar ti pade na pamet, oz. ste že napisali. Pa priznam, da je smetana na tem kislem mleku res njam in jo tudi poberem dol in namažem na kruh :oops: .
 klopotec
#138949
To Lenči. Takšno kislo mleko je tudi v redu. Lahko si pa iz njega narediš še izvrstno skuto. Mleko pustiš skisati (domače surovo mleko seveda), nato ga precediš skozi gosto cedilko. Pustiš v cedilki, da se fajn odcedi in spodaj ti nateče izvrstna sirotka. Izvrstne beljakovine kar skačejo iz nje. Zgoraj pa ostane super skuta, polnovredna, da š jo v hladilnik, zvečer pa not rozine in tako naprej......in javorov sirup. Uf, da te kap.
Uporabniški avatar
 Loni
#138954
Jaz sem usekana poleg tega pa še na kefir, drugače pa ni boljšega kot čompe in skuta, ko sem v Bovcu, bi lahko to jedla en teden skupaj, greš še kam v hribe po ovčjo skuto.
Uporabniški avatar
 natasa
#138955
Jst bom pa kr iz kupljenega posnetega mleka 1.6 mm poskusla nardit skuto - hahahahahahaha mal se hecam :wink: :lol:

Ja domače kislo mleko pa tekne tud men, tud skutka, če je dobr narejena.
Sem zadnjič v hribih jedla kislo mleko, ki pa ni bilo najboljše.
Uporabniški avatar
 Loni
#138956
So mene tudi prepričevali, da iz kupljenega, še posebej pa kakega 0,5% mleka nič ne rata. Mi je ratalo narest probiotični, navadni jogurt in kefir. Ne morem glih rečt domač, ko pa je mleko iz tetrapaka. V Lj kake kravce glih nimam v bližini, da bi pa skakala do tržnice samo po pol litra mleka, se mi pa tudi ne splača oziroma da.
Uporabniški avatar
 Classix
#138965
klopotec napisal/-a:Pa ti to vodo piješ, ker si žejen, ali zato, ker misliš, da je moraš v sebe spraviti najmanj toliko? Resno vprašanje.


Žejen...resno. Polliterska plastenka je moja redna spremljevalka. S tem, koliko vode naj bi spravil v sebe se nikoli nisem obremenjeval.

LP
Matjaž
 klopotec
#138994
LoniM napisal/-a:So mene tudi prepričevali, da iz kupljenega, še posebej pa kakega 0,5% mleka nič ne rata. Mi je ratalo narest probiotični, navadni jogurt in kefir. Ne morem glih rečt domač, ko pa je mleko iz tetrapaka. V Lj kake kravce glih nimam v bližini, da bi pa skakala do tržnice samo po pol litra mleka, se mi pa tudi ne splača oziroma da.


Motiš se, splača se. Pa saj mi tekači radi skačemo. pa tečemo, pa kolesarimo. In na Lj tržnici se marsikaj dobrega dobi, včasih več kot lahko dobim jaz na deželi.
Uporabniški avatar
 Loni
#138997
Klopotec, zame se samo po mleko ne splača, kar verjemi mi, glede na to, da imam še blažjo intoleranco na laktozo, naj bi se mu izogibala na celi črti plus ostalim mlečnim izdelkom. Z ne splača pa sem mislila bolj na to, da bi se mi tudi pol litra mleka pokvarilo pri moji porabi. Ravno rikote pa ne delam sama, okus kislega mleka pa mi ni ravno najbolj všeč, če ga delam iz tako male količine mleka, skuta mi je dobra pa tista, ki se cmari na štedilniku na drva. Najboljše, da se preselim nazaj na kmete. Presneta služba v kapitali.

Drugače pa sem praktično skoraj vsak delovni dan na tržnici (med malico), sem prav priročno blizu v službi. Še največkrat sem ravno pri mlečnih izdelkih, ker doma imamo po novem samo še koze (sir za dol past), pa v žitaricah, kruh rada pečem sama oziroma ga teta v kmečki peči na zalogo.

Da o mamcah s svežo zelenjavo niti ne govorim, čeprav to pa resnično imamo večinoma kar doma. Sadje pa - letos ena velika žalost, že češenj ni bilo, nekaj jabolk je videti, edino kivijeva drevesa so polna. No, pa raznorazenga jagodičja je bilo tudi dovolj.

kar se pa ljubljanske tržnice tiče, je resnično zakon. Še dobro, da hodim s kolesom v službo, ne morem veliko odtovoriti domov.

Pa če imaš tržnico pred nosom, je še registriraš ne, dokler sem hodila v Lj samo vsake toliko, je bilo obvezno it tudi na trg. Zdaj pa vidim, da če stanuješ malo ven iz centra in nimaš ravno opravkov v mestu, razen v soboto dop., ravno ne letiš na tržnico po en paradižnik in pol litra mleka.
Uporabniški avatar
 lenči
#139042
Rekla bom hvala za vse ideje z recepti, jih bom skušala preveriti. Mogoče celo jaz kakšnega spacam skupaj :oops: :wink:. Tržnice so pa drugače zakon !
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA