teorija in praksa športne (ne le tekaške) in zdrave prehrane - vaše izkušnje, potrebe, vprašanja in nasveti, ...
Uporabniški avatar
 Barb
#16403
Danes je v prilogi Ona na 51 strani prispevek o Opunciji.

Navajam:"Opuncijo imenujemo tudi indijska figa. Do deset centimetrov dolg hruškast sadež se razvije iz čudovitih rumenih cvetov kaktusa :shock: , ki izvira iz Mehike."

Bojda vsebuje velike količine magnezija in kalija, ki sta nepogrešljiva za sproščene mišice, ožilje in živce,...

...kar pa ni slabo za nas športnike, a ne :?: :roll:

Zanima me, ali je tale sadež že kdo poskusil :?:
Kakšen je v resnici okus :?:
A kdo ve, kje se ga da dobiti pri nas :?:
Uporabniški avatar
 Filipid
#16405
Barb napisal/-a:Danes je v prilogi Ona na 51 strani prispevek o Opunciji.

Navajam:"Opuncijo imenujemo tudi indijska figa. Do deset centimetrov dolg hruškast sadež se razvije iz čudovitih rumenih cvetov kaktusa :shock: , ki izvira iz Mehike."

Bojda vsebuje velike količine magnezija in kalija, ki sta nepogrešljiva za sproščene mišice, ožilje in živce,...

...kar pa ni slabo za nas športnike, a ne :?: :roll:

Zanima me, ali je tale sadež že kdo poskusil :?:
Kakšen je v resnici okus :?:
A kdo ve, kje se ga da dobiti pri nas :?:

Drugače pa je največ kalija v bananah.
Uporabniški avatar
 Barb
#16406
To že sicer vem, mi pa dost ne pomaga, ker nimam preveč rada banan in jih tako rekoč sploh ne jem.
Uporabniški avatar
 Staša
#16410
Oooh, kakšen dan! :?

Tole s slikce sem jaz že probala - v Tuniziji. Samo jaz temu rečem kakteja. Se mi zdi, da sem tam slišala, sam od tega je 10 let.

Je dobro, samo nabirat in lupit je težko... ah, saj vidim, da to piše. Pri nas sem videla, samo ni sveže. Če koga poznaš, ki gre v tople kraje na letovanje, naroči.
 Nataša
#16425
oooo, to je pa ta zadeva s kaktusov, zarad katere sem mela lan bodice v prstih in po faci, ko sem se direkt s kolesa zapodila v rabutanje. me je izučilo :D

okus je malo podoben figi. dobr je.
Uporabniški avatar
 tmp
#16427
O, ja sem jaz tudi tole rabutala, pol sem pa tri dni bodice
pulila iz rok, ust..., se zarine vsepolsod, pa je tako drobno,
da sploh ne vidiš.

Verjetno, je tisto, ki kupiš v trgovini malo bolj user frendly. :lol:
Uporabniški avatar
 Barb
#16464
No in kdo gre torej v Turčijo, ali pa Mehiko-če se ne motim dol raste :?: :?:
Uporabniški avatar
 tamy
#16468
Barb napisal/-a:No in kdo gre torej v Turčijo, ali pa Mehiko-če se ne motim dol raste :?: :?:



prepozna za turcijo... :roll: heh,kako nisi mogla malo prej,bi ti stasa ali pa jaz z veseljem prinesla tole...
Uporabniški avatar
 Barb
#16469
Uuuuu, sem sm mal zaj....

ne,ne :nono: Turčijo :bum:
TUNIZIJO :!:
Uporabniški avatar
 Matevz
#16480
V Južni Ameriki majo tut to. V Peruju ji rečejo tuna.
Uporabniški avatar
 anomis
#22725
:lol: mislim, da je bla oni dan v maksiju v eni kištici, tko da,.............ja, ne moreš verjet, sam včasih se tud kaj takega dobi,..
LP :lol:
Uporabniški avatar
 pegaz
#22733
Barb,

Na Hvaru in Braču je bilo teh kaktej na kile, tudi v "rabutanje" verziji. Ti šment, da nisem prej opazil tega posta... bi lahko vsaj nekaj prinesel za TF z dopusta... ;)

LL, Pegaz :)
Uporabniški avatar
 Z*
#22765
Sem jih rabutala v Dubrovniku, zelo okusni so. Tisti drobceni trni so pa od :evil: ; čeprav sem roke ovila v robec, se jih je nekaj prebilo skozi ali mimo - pol pa boleča veselica ... :cry: Tudi pri nas zrastejo - malo manjše, a niso tako okusne. Tiste iz trgovine so že brez bodic.
Uporabniški avatar
 Barb
#22791
Vsi se sladkate z njimi,kdo jih bo pa men prnesu za koštat:cry:

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA