teorija in praksa športne (ne le tekaške) in zdrave prehrane - vaše izkušnje, potrebe, vprašanja in nasveti, ...
 TekaTeka
#223307
Zdravo Tekači!
Zadnjič sem poslušal reklamo na radiu, ko Tomaž Kovač, Ironman, govori o PANACEO Sport - da ga uporablja že nekaj let, da ga ščiti in mu da energijo... Sem šel v akcijo in povprašal - zadeva je na trgu kot medicinski pripomoček, kar mi daje upanje, da res pomaga (v poplavi vseh prehrambenih dodatkov). Imajo tudi spletno stran: http://www.panaceo-sport.si

Zanima me, če zadevo kdo pozna, imate kako izkušnjo - kako mnenje preden nabavim?
Nazadnje spremenil TekaTeka, dne 10 Maj 2010, 23:44, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
 teoo
#223309
Zdravo,

ker si verjetno uvoznik/prodajalec, si ga lahko prodaš z lepim popustom :D



lpm

pa brez zamer, a že na daleč diši po reklami :laola
 TekaTeka
#223322
zdravo nazaj.
zadeva je zanimiva veš - reklame in to, ko pa prideš v lekarno, ga nimajo in ne vedo kaj dosti. Nimam poslovnih namenov - sem le oseba, ki ob športu naleti na probleme. Največkrat me po naporih pobere angina; ko pa človek 3x na leto je težke antibiotike, se začneš zanimat povsod. Delovanje antioksidantov in šport, pa prosti radikali - malo ljudi poda razumljiv in argumnetiran odgovor ... Verjamem, da zgleda reklama, vendar navajam spletno stran in koncept reklame, ker želim specifične odgovore. Saj veš - jasno vprašanje, jasen odgovor, po drugi strani pa neumno vprašanje, ... Le tega se držim. Torej, če kaj veš na to temo, bom zelo vesel. Lep pozdrav.
 žabc
#223329
Pozdravljen!
Sam uporabljam kar nekaj takšnih ali drugačnih dodatkov, ki imajo namen v zaščiti organizma. Izpostavil bi dve: Lyprinol sport edition in Panaceo. O Lyprinolu si lahko več prebereš na njihovi spletni strani...da ne bo zgledal, da ga js zdej prekomerno hvalim (so namreč tudi moj sponsor)...deluje pa 100%. Panaceo uporabljam sedaj en teden in sem ga poskusil prav preko Tomaža. O učinkih je prezgodaj za govorit. Je pa Tomaž farmacevt in športnik, ki mu jaz popolnoma zaupam...in zatorej ni razloga da stvar ne bi bila kvalitetna. So pa to uporabljali tudi Stanovnik, Robič,...

Toliko iz moje strani. Morda ti dam kakšne konkretne odgovore čez nekaj časa...sedaj še niso objektivni.

LP
 TekaTeka
#223432
Ni panike, saj te razumem in hvala za opravičilo. Danes sem se pogovarjal še z eno farmacevtko v lekarni, kjer pa imajo Panaceo, pa mi je povedala par stvari. Ker se mi zdi zadeva zanimiva, posredujem bistvo mojega pogovora:

Se mi zdi da nekako razumem princip: treniraš - nastane več prostih radikalov, kisik se veže nanje, zato ga zmanjka za izgorevanje laktata - laktat se naloži, nastopijo bolečine in poškodbe ...
Če pa vzameš panaceo, se zgodba obrne - panaceo pobere proste radikale (zmanjša oksidativni stres), kisik gre v izgorevanje, laktat se kuri in ne nalaga, kar podaljša aerobno fazo oz. dvigne laktatni prag. Tako nekako, poenostavljeno.

Ve kdo kaj več?
 Andraž
#223460
V športni placebo kontrolirani, dvojno slepi študiji, kjer je sodelovalo 24 športnikov atletov, sta dr. Christian Knappitsch in prof. dr. sc.Siegfried Schmölzer dokazala izjemno pozitiven učinek zeolita v izdelku PANACEO Sport. Skupina 12 športnikov, ki je 14 dni jemala Panaceo Sport, je imela v primerjavi s kontrolno skupino drugih 12 športnikov povprečno za 13,98% boljšo učinkovitost, maksimalno pa kar 26% na nivoju 2 mmol/l laktata. Tak dvig sposobnosti je strokovnjake presenetil, saj je za tak dvig potrebnih več tednov trdega treniranja.
Nazadnje spremenil Andraž, dne 13 Maj 2010, 16:41, skupaj popravljeno 1 krat.
 TekaTeka
#223472
Vse kar želim je pridobit informacije o produktu na trgu. Zakaj povdarjam status medicinskega pripomočka? Zato, ker se tudi sam spoznam na te zadeve, pa tudi na regulativo. Zato, ker lahko na zobno pasto napišeš, da pomaga tekačem, pa bo vse ok! Stroka veliko pomeni in vemo, da je pogoj, da ima nek produkt status medicinskega pripomočka opravljena znanstvena študija.
Verjetno je najboljše, da ne rabiš kupovat nič, da lahko športaš, sam pa sem primoran iskat zadevem ki pripomorejo k zdravju, in ščitijo - kot reče Kovač v reklami. Če je dober in če s tem delam reklamo za Panaceo, pa naj bo!
Nazadnje spremenil TekaTeka, dne 15 Maj 2010, 20:17, skupaj popravljeno 1 krat.
 žabc
#223479
Dragi strokovnjaki, podajte mi prosim še vaše mnenje o Lyprinol sport edition-u. Jaz ga sedaj že kar nekaj časa redno uporabljam...so pa tudi moji sponzorji. Jaz ga ne reklamiram, rad bi samo še kakšno mnenje nekoga, ki se morda na te stvari spozna. Včeraj sem bil na predavanju (kot eden izmed uporabnikov) za Lekarne Ljubljana in sem izvedel kar nekaj zadev, ki jih nisem vedel...pozitivnih seveda. Predavanje je imel kardiolog dr, Mijič, ki je poleg vsega dokazal, da zadeva ni placeba, saj ga je preizkusil tudi na svojem psu. Na koncu sta svoje izkušnje podala še Marko Mrak (legenda športnega treniranja; trener Mankoča, Srake,...) in Miran Stanovnik.

Rad bi vaše objektivno mnenje...kakršnokoli že je!

P.S. aja, gre pa za izvlečke iz mesa novozelandske zelenoustne školjke
 Andraž
#223484
Lyprinol preslabo poznam, da bi karkoli rekel o njem. Lahko pa povem, da zaupam dr. Miliču in če on pravi, da je ok bi mu jaz verjel. Je pa tukaj še en aspekt, ki ga mi ne poznamo, namreč v farmaciji se termin izobraževanje enači z reklamo. To pomeni, da so lahko vsi strokovnjaki lepo plačani, da govorijo lepe besede. Pa še nekaj, kako na splošno deluje farmacevtski lobij. Odkriti je potrebno snov, KI NI ŠKODLJIVA. Vse ostalo je stvar trženja.
 JFK007
#233058
Glede Panacea

tudi mene zanima dejanski učinek (ker so te stvari relativno drage): ali je stvar bolj primerna za aerobne ali za anaerobne športe?

Zanima me koliko teh prostih radikalov se sprosti ob športni aktivnosti in koliko jih lahko to zdravilo pobere (zapečati)? Ali gre mogoče pri teh stvareh vse bolj na približno? hmm...

p.s. ne vem ali dobavitelj ponuja cenejšo varianto ampak zaenkrat sem najdu najceneje na http://www.lekarna-springer.si/p-1333-panaceo-sport-180-kapsul.aspx, 180 kapsul 38,5€ edino dostavo je pol treba plačat skor 3€, tko da vprašanje.

Ampak osnovno vprašanje še vedno ostaja: ali to res opazno učinkuje ali to le lahko učinkuje v teoriji? In če to res opazno učinkuje, kako da to potem ni prepovedana ali doping substanca? Mislil sem da stvar ne rabi bit škodljiva da je doping?

hmmm. Anybody with answers welcome.

lp
 roby
#233174
Preizkušeno....zelo dobra zadeva....
Prvič uporabil 25. junija na kolesarjenju Hodoš-Piran, 358 km, nobenega muskelfibra....od takrat uporabljam redno (treningi teka in kolesarjenja).

Glede škodljivosti za jetra pa ti žal nemorem povedat nič, saj nisem strokovnjak na tem področju....še diham in treniram :D :D .....sicer na škatli piše NATURPRODUCT....

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA