teorija in praksa športne (ne le tekaške) in zdrave prehrane - vaše izkušnje, potrebe, vprašanja in nasveti, ...
#284323
Sprašujem zato, ker poznam tekače, ki mislijo, da rabijo gele za vsak desetkilometrski (ali celo krajši) tek, pa take, ki ne pretečejo nobenega maratona brez treh ali štirih itd.
Jaz npr. jih na maratonu še ne uporabljam, na tekih daljših od 4 ure pa včasih že, a moram reči, da še nikoli nisem imel pravega filinga, da so mi dali kako hudo energijo za nadaljevanje.
Včasih imam občutek, da nekateri vrednost gelov precenjujejo, poleg tega pa jih uporabljajo tudi pogosto, ko za to še ne bi bilo nobene potrebe (na kratkih razdaljah...), pa me zanimajo izkušnje drugih...

LP, vencelj
#284509
vencelj napisal/-a:Včasih imam občutek, da nekateri vrednost gelov precenjujejo, poleg tega pa jih uporabljajo tudi pogosto, ko za to še ne bi bilo nobene potrebe (na kratkih razdaljah...)


Vsako telo je drugačno in podobno kot pri vodi, je tudi pri hrani/energiji. Vsekakor pa velik del odigra tudi navada telesa.

Je pa tako kot pri vseh prehranskih dopolnilih (ali tudi hrani), da je uporaba pri nekaterih že malo groteskna.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA