teorija in praksa športne (ne le tekaške) in zdrave prehrane - vaše izkušnje, potrebe, vprašanja in nasveti, ...
 MKC
#289404
Torej
ali kdo prakticira način prehranjevanja tako, da zaužije (relativno) malo ogljikovih hidratov in (relativno) veliko maščob? Mišljeno tako, da večina energije iz zaužite hrane izvira iz maščob.
Pri tem pa, da je še redno športno aktiven (aerobni šport).
Uporabniški avatar
 dexi27
#289406
Hmm, ne vem no če je moja prehrana taka kot jo ti opisuješ, ampak vseen...

V glavnem mi smo doma prešaltali na t.i. paleo način. V glavnem to pomeni, da jemo predvsem čim manj predelano hrano in pri tem prevladuje sadje, zelenjavo in meso. OK to je mal preveč splošno ampak vseen je prvi opis v bistvu to kar je prioriteta, poleg tega pa delamo veliko sadno zelenjavnih smootijev z dodatki jogurta, ki ga delamo doma iz domačega mleka, seveda so tu še ribe, pa razni oreščki. Od maščob uporabljamo olivno olje ali pa kokosovo mast, OHji pa so na minimumu. No in vseen ti lahk povem, da poleg tega še treniramo, res je, da smo zdaj bolj na nizkih obratih ampak se da :mrgreen:

Mogoč je samo začetek mal težek, ko telo mal rabi da se navadi na nov režim, pol pa gre :laola
Uporabniški avatar
 dimmu
#289452
Nizek OH in visok M: Mogoče bi šlo, ampak s pravimi maščobami. Nobenega "Zvijezda" olja, margarine, majonez in ostale "svinjarije". Jaz laufam na konopljino, lananeno olje. Mast pa samo kokosova. Kot rečeno: Bistvo je v pravih maščobah.
 Jure18
#289460
To, da je bistvo in da naj bo trud usmerjen v kakovostne oziroma "prave" maščobe, bi se strinjal.
Vendar pa sem sam mnenja, da ni dobro pretirano krajšat OH oziroma katerekoli hrane. OH so v telesu le prvovrstno gorivo, ki pa se pri aerobnih športih in nasplošno v življenju še kako potrebujejo. Torej, sam se držim reka zmernosti, pri vseh zadevah. OH-je le nekoliko zmanjšujem čez dan oziroma nanje pazim(če nisem delal težkega treninga) v večernih urah.
#289509
Da se, podobno kot je že napisal Dexi. Nabsezadnje moraš pogruntat, kaj tvojemu telesu najbolj ustreza in kaj mu morda škodi - to najlaže narediš tako, da se določenim živilom odpoveš za nekaj časa in jih potem spet uvajaš - ter spremljaš odzive.

Jaz sem na paleo več ali manjže dve leti in pol, pa mi čisto ustreza. Sicer ne tečem več toliko kot nekoč, a če bi, bi bržkone pojačal na sadju, pa je. Aja, pa še to: ni ga boljšega kot domača svinjska mast, preverjeno :D

O maščobah sem pa ravno pisal, tule: http://minimalist.si/2012/09/24/zakaj-se-redimo/

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA