teorija in praksa športne (ne le tekaške) in zdrave prehrane - vaše izkušnje, potrebe, vprašanja in nasveti, ...
Uporabniški avatar
 boohoo
#38087
Ali kdo ve kje se da kupit laneno olje! Tega za uzivat!
Hvala m
 BRINA
#38091
Če bo kaj v pomoč:

laneno olje sem vedno lahko kupila v trgovinah Spar , v delu trgovine kjer imajo dietno prehrano, semena ipd.....
 bojanm
#38092
Maxsimarket pasaža,mislim pa da tud v vseh trgovinah z zdravo prehrano
Uporabniški avatar
 boohoo
#38093
hvala vse. Sem ga iskala, pa ga nisem našla, vedno samo semena!
bom se še trudila
lp m
Uporabniški avatar
 gorazd
#38130
boohoo napisal/-a:hvala vse. Sem ga iskala, pa ga nisem našla, vedno samo semena!
bom se še trudila
lp m


Jast jem semena, samo zmleti jih je potrebno. Je bolje kot olje, ker jih melješ po potrebi in je tako bolj obstojno. Laneno olje namreč hitro postane žarko.

Jast jih nato zmešam s čokolešnikom za okus, pa tudi s skuto sem jih jedel.

Sicer pa kot nenasičeno maščobo priporočam tudi lecitin (lekarna).
 Ninocka
#38136
Laneno olje hranim v hladilniku, pa mi odprto zdrži kar nekaj časa. Sem se tako navadila okusa (no, prva "uživanja" so bila polna pristnega spakovanja), da z njim zabelim solato, ga pokapljam po testeninah, vmešam s skuto, itd.

Kupujem ga v Intersparu; v BTC City-u so police z "zdravo in naravno prehrano" ćisto na desni strani (gledajoč iz centra trgovine proti blagajni :wink: ).

Kot vir omega-3 maščobnih kislin pa so super tudi ribice (losos, sardele, skuša) in/ ali ribje olje (fuj) in /ali kapsule omega3 (drago).
 snezni_tekac
#39239
boohoo napisal/-a:hvala vse. Sem ga iskala, pa ga nisem našla, vedno samo semena!
bom se še trudila
lp m


Ce semena namocis se zasluzijo in efekt uzivanja je popolnoma ekvivalenten oz de boljsi zaradi ciscenja debelega crevesa.
Zmiskas malo jabolj in si naredis čežano...in to parkrat cez dan in si lepo zalozen z omega -3 in elektroliti.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA