Forum je namenjen objavi razpisov na tekaške prireditve, ki so pred nami.

Moderatorji: ero, AVI, ziga, dragons

#343745
Še Maja sem v Radencih tekel polmaraton 1:35:00 naLM maratonu 1:148:00
sedaj sem še malo slabši kako naj bi tekel da bi tekel pol maraton 1:40
s tem bi bil čisto zadovoljem. Zelo prav bi mi prišel kakšen nasvet.
#343749
Odgovori na tvoja vprašanja so zelo preprosti. Če ti tek ne gre, tečeš počasneje, če želiš preteči mali maraton pod 1:40', tečeš hitreje. Mogoče je to nekoliko zahtevnejše doseči, toda odgovor na to, kako to doseči, je prav tako enostaven: PRAVILNO TRENIRATI!
Kako pravilno trenirati pa mora ugotoviti vsak sam zase. Malo se je potrebno poglobiti v zakonitosti treninga, poskušati različne načine treninga in ugotoviti, kaj ti v danih razmerah najbolj koristi. Razmere pa so seveda vsakič, ko se odpravljaš na trening, različne!
#343757
Ne vem sicer kaka so leta...Ampak takole. Če glava strašno želi teči in dosegati nevemkakšen čas...Telo pa ne sodeluje. Je treba ugotoviti zakaj ne gre. A si skurjen? Krvna slika hemogram+železo+feritin+b12+folat bi lahko pokazali kje so vrednosti. Možnost so hormonska neravnovesja (sploh ščitnica rada ponagaja) in premalo elektrolitov, poškodbe. Ali pa telesu res nisi privoščil zadosti regeneracije.

A si mogoče spreminjal prehrano? Sicer verjamem, da imate dolgoprogaši načeloma res naštudirana kaj, koliko, kdaj...
#343768
Sedajle tudi meni ne gre. Bolijo me noge, zdeha se mi ko norcu, delam zadeve, ki jih pač moram. Ampak migam pa. Pač malo manj ampak saj bo.Ni toliko km kot ponavadi ampak na zrak pa moram ne glede na vreme. Pač greš pa pika.
#343775
Vztrajaj, potrudi se, najdi motivacijo, nategni kite, vtrgaj ketno ... gremo
nikdar se ne predamo, mi smo zmagovalci ... zase, vsak dan je nova zmaga
prvi korak je, da si rečeš: "Tek mi gre, vendar mora iti še boljše"
Vsak dan malo več km ...
vsak dan manj hrane ...
vsak dan bolj srečen ...
vsak dan mi gre tek bolje ...
... potem pa poglej če je to res, ali samo sanjaš :-)
#343781
ZdravkoC napisal/-a:Vztrajaj, potrudi se, najdi motivacijo, nategni kite, vtrgaj ketno ... gremo
nikdar se ne predamo, mi smo zmagovalci ... zase, vsak dan je nova zmaga
prvi korak je, da si rečeš: "Tek mi gre, vendar mora iti še boljše"
Vsak dan malo več km ...
vsak dan manj hrane ...
vsak dan bolj srečen ...
vsak dan mi gre tek bolje ...
... potem pa poglej če je to res, ali samo sanjaš :-)



pozabil sem napisat da sem star 47 let in do zdaj sem pretekel sedem maratonov!
#343784
Glede na to, koliko si že pretekel, je mogoče res kakšna zdravstvena težava ali neravnovesje, kot je omenjala Čara.
Mogoče bo minilo samo od sebe, če boš nekaj časa tekel kar tako, brez časovnih ambicij, samo da se sprostiš in ohraniš kondicijo.

Upam, da kriza čim prej mine.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA