Forum je namenjen objavi razpisov na tekaške prireditve, ki so pred nami.

Moderatorji: ero, AVI, ziga, dragons

#222707
Državno prvenstvo za
veterane in
otvoritvena tekma za Pokal
Slovenije v gorskih tekih
Godešič, 16. maj 2010

Kaj: Vabilo na ˝Gorski tek in pohod na
Osolnik˝, veteransko državno prvenstvo in
otvoritveno tekmo za Pokal Slovenije v gorskih
tekih
Kdaj: 16. maj 2010, prijave od 8:00 do 9:30 (po
tej uri bomo prijavna mesta zaprli) pri domu KS
Godešič za vse kategorije.
Kategorije: po pravilniku AZS – združenje za
gorske teke pokalnih tekem in državnega
prvenstva za veterane; dodatno tekma članov
ŠD Kondor dečkov, deklic, moških in žensk.
Proga in štartni časi:
Proge Dolžina Vzponi Start
ml.deklice, dečki 0.6 km 100 m 9:50
deklice, dečki 1.3 km 210 m 10:00
st. deklice, dečki 1.9 km 290 m 10:15
ostali 4.7 km 525 m 10:30

Start za najmlajše kategorije deklic in dečkov je
ob kmetiji Rožnik v smeri proti Osolniku.
Dostop do starta kratke proge za deklice in
dečke in starejše deklice in dečke je po trasi
dolge proge (1 ura zmerne hoje) ali z avtom do
Gosteč, potem levo do vasi Sora, kjer se zavije
proti Osolniku. Po štirih kilometrih bo označeno
na odcepu za kmetijo Močeradnik parkirišče, od
tam pa se po oznakah peš spustimo do starta (15
minut).
Razglasitev: Na vrhu Osolnika, predviden
pričetek ob 12:30. V primeru slabega vremena
na Godešiču
Nagrade: Najboljšim desetim moškim in petim
ženskam v skupni uvrstitvi ter trem prvo
uvrščenim v posameznih kategorijah bomo
podelili praktične ali denarne nagrade, posebna
nagrada bo za izboljšanje rekorda za moške in
ženske. Višina nagrad bo objavljena teden dni
pred štartom in bo odvisna od odziva
sponzorjev.
Dodatno: Obenem s tekom bo potekal tudi
pohod na Osolnik. Prijave sprejemamo od 7:30
dalje do 9:45. Povabite s seboj tudi svoje znance
in prijatelje, da bo vzdušje prijetnejše.
Info.: http://www.sd-kondor.si; http://www.gorski-teki.info;
Jože Hafner, tel. 04 515 29 69; 031 352 426
ŠD KONDOR



Rekord proge:
moški: Mitja Kosovelj: 24:08, 2007
ženske: Mateja Kosovelj: 28:23, 2007
Nagradi za rekord: 200€.

Kategorije:
Pokal Slovenije:
MOŠKI
Kategorija Roj. leto starost
M1 Ml.dečki 99 – 02 8 – 11
M2 Dečki 97 – 98 12 – 13
M3 St.dečki 95 – 96 14 – 15
M4 Mladinci 91 – 94 16 – 19
M5 Člani 71 – 90 20 – 39
M6 Ml.veterani 61 – 70 40 – 49
M7 St.veterani 60 in prej 50 in več
ŽENSKE
Kategorija Roj. leto starost
Z1 Ml.deklice 99 – 02 8 – 11
Z2 Deklice 97 – 98 12 – 13
Z3 St.deklice 95 – 96 14 – 15
Z4 Mladinke 91 – 94 16 – 19
Z5 Članice 71 – 90 20 – 34
Z6 Ml.veteranke 66 - 75 35 – 44
Z7 St.veteranke 65 in prej 45 in več
Veteransko prvenstvo Slovenije v gorskih
tekih:

Oznaka
kategorije
Rojstno leto starost
VM1, VZ1 66 – 70 40 – 44
VM2, VZ2 61 – 65 45 – 49
VM3, VZ3 56 – 60 50 – 54
VM4, VZ4 51 – 55 55 – 59
VM5, VZ5 46 – 50 60 – 64
VM6, VZ6 45 in st. 65 +
#223510
Ne vem zakaj bodo prijave zaključene ob 9:30, če je start članov in veteranov ob 10:30.
To je celo uro prej! Ponavadi redki pridejo na prizorišče tako zgodaj, saj se najbrž nihče ne bo ogreval za pol urni tek 45'. :o
Upam, da če pridem nekaj minut kasneje ne bom ob možnost sodelovanja na tekmi.
#223517
Danes bili na ogledu proge :( pa je bila proga zelo, zelo žalostno označena praktično nič!
Naj me ne razumejo napak!
Asvaltni del je bil po samih tleh označen.Potem pa ko preideš v gozdni del pa ni bilo niti, niti ene same puščice da bo potekal v nedeljo Tek na Osolnik :( !
Dobro da smo mal vedeli še od prej!Ampak vseeno bi bilo dobro da bi bilo kaj označeno!
Drugače je pa ta tek lepa proga, res lepa!
Tako da vsi ljubitelji teka res vabljeni!Zadnjih 150m ko se klanec postavi pokonci je pa res noro, ko ti teče dol po obrazu da je kaj!
Se vidimo v nedeljo na Osolniku!
#223529
Teka na Osolnik sem se udeležil že večkrat in vem, da bo zelo dobro označeno kot vedno, bi pa imel eno repliko glede teka na Roblek, ki pa je bil res zelo slabo označen saj na razpotjih nisi vedel kam moraš sploh zaviti. Tako da upam da se bodo organizatorji 1 Alpskega pokala pri naslednjih tekih bolj potrudili, ker za 10 Eur startnine pričakuješ, da se dobi tudi kakšna majica in da je proga označena, to vse pa so do sedaj še vedno nudili na teku na Osolnik.
lp na Osolniku
#223532
Roblek je kar se tega tiče res reven. Zgoraj dobiš samo čaj na kuponček in kos kruha z zaseko, spodaj pa niti kapljice pijače. Praktičnih daril ni in celo pri prvih treh uvrščenih v kategoriji dobi darilo (povštrček) samo prvi.
Zaradi slabe označenosti proge pa sem bil ob boljšo uvrstitev, saj je šla proga na nekaj mestih neoznačeno po bližnjici, jaz pa sem šel precej okoli, kakor je vodila glavna pot.

Na Osolniku je na sredini nekaj mest, ki so lahko problematična, toda ne spomnim se, da bi lani imel s tem težave. Odvisno je seveda tudi od tega ali tečeš v skupini oziroma tik za njo ali pa ostaneš sam nekje vmes in ne vidiš kam so šli tisti, ki tečejo pred tabo.
Vseeno pa bi bilo dobro, da bi organizatorji tekov, ki so tradicionalni, proge (vključno z mestom starta in cilja) trajno označili, da bi lahko tekači tudi med letom na njih trenirali in primerjali čase s tistimi, doseženimi na tekmi.
#223543
Osolnik je bil lani izjemno dobro označen. Ne spominjam se da kje (razen morda na SP ali pa Grintovcu) tako detaljno označili progo.

O organizaciji tekme na Roblek imam tudi jaz veliko za povedat. Do zdaj sem se vzrdžal, ampak mislim da je prav da se zadeve razčisti. Za nekoga, ki ni bil na Robleku še nikoli prej, je bilo preslabo označeno. Sam vem, da bi se izgubil, če ne bi imel detaljno naštudirano. Priznam da sem bil tudi jaz, razočaran nad organizacijo. Žal, dejansko ena slabše organiziranih tekem v zadnjem času, sploh ob precej visoki štartnini. Najbolj hecno je bilo tudi to da ni bilo podelitve za prve 3 absolutno.
#223617
Hm ne me narobe razumeti, da ne bo pomote!Res je da na sam dan prireditve nimam nobenih pripomb zaradi same označbe, kako in kaj je označeno!V to sploh ne dvomim resnično!Saj pove že število udeležencev in podobno!Rekel sem samo da ko se gre človek ogledati pa je fajn da ve ko se konča asvalt kje točno gre proga, samo toliko!
Hmmm da ne bo mogoče pomotne razlage o tem seveda!
To sem rekel če se hoče človek ogledati prej progo samo to, še enkrat ponavljam!
Okoli organizacije Teka na Roblek pa ne morem popolnoma nič ukrepati sedaj, ker ni bilo v moji pristojnosti kar se tiče označbe proge.
Ko pa bo tek na Vodiško planino pa se bomo defenitivno potrudili da bo tako kot se šika.In da bo proga vsaj 14 dni prej označena kje poteka in kako poteka!In pa seveda vsakodnevno bomo osveževali, da ne bo kaj res narobe!
Naslednje leto pa se bomo potrudili da bo pokalno tekmovanje dobili boljši zagon seveda!
Za zadnjo tekmo, ki šteje kot 6 pokalna tekma Slovenije v gorskih tekih!
4.Tek na Vodiško planino 2010, 19.09.2010 pa se bomo defenitivno potrudili da bo tako kot se spodobi seveda!
Moram pa priznati da pa organizatorji naredijo pravi špalir, ko tekači prihajajo skozi cilj na dan prireditve to pa seveda kapo dol!
#223648
Po včerajšnjem ogledu proge in glede na vremensko napoved v naslednjih dneh me skrbi, da bodo oznake še najmanjši problem! :?
Posebno so zanimive drsalnice na sredini proge in zadnjem travniku. Ne vem, če ne bi bilo na kritičnih mestih smiselno napeljati vrvi , da se bodo tekmovalci gor vlekli, ker na nožni pogon bodo šli bolj nazaj kot naprej!! :wink:
Spomnim se, da so tako prakso uporabili na Durniku na GM4O, pa se je kar dobro obnesla!

Se vidimo v nedeljo na Osolniku, na srečo bom samo gledalec!!! :wink:
#223749
zz topka napisal/-a:Jej, ma, kej mi, navadni smrtniki, premagamo to zadevo?
Sem imela namen iti, ma zdaj me pa prav plašite, imam samo navadne, zlizane telovadne covate.

Nič plašit,tudi mi navadni smrtniki pridemo gor z navadnimi supergami,sam mal kasneje.
Nč bat!!!!!!
#223760
Bojan Ambrožič napisal/-a:Verejtno imaš v mislih zadnji strmi ciljni vzpon? Ja, tam res s cestnimi copati ne bo šlo. Z Inovkami po asfaltu pa tudi ne gre. Kaj torej obuti?

Bojan gre z inovejtkami po asfaltu brez blema. še kaj dosti jih ne boš znucal, ker ne bo vročine. prav gotovo se bom manj zgubilo z njimi na asfaltu, kot z kakšnimi cestnimi copati v tahudih klancih - tistem v sredini in v ciljni "ravnini". v glavnem že včeraj je bila na teh dveh mestih prava drsalnica, proga pa označena tko kot vedno - vrhunsko

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA