Forum je namenjen objavi razpisov na tekaške prireditve, ki so pred nami.

Moderatorji: ero, AVI, ziga, dragons

#337863
WOTR je kratica za Wajdušna obstacle trail run – je tek čez ovire v naravi in po mestu – Ajdovščini.

Je približno deset kilometrov dolga preizkušnja, med katero se boste morali spopasti z marsikatero oviro. Te bodo vključevale pregrade, prek katerih boste plezali, cevi, skozi katere se bo potrebno plaziti, mreže, ki vas bodo lovile v svoje zanke, vrvi, po katerih bo treba napredovati, zibajoče se avtomobilske gume, bale sena, blatno »kopel«, tolmune mrzlega Hublja, mokre drsalnice… Včasih boste Tarzani, včasih vojaki. Enkrat bo potrebno ravnotežje, drugič moč, tretjič spretnost. Vedno pa timsko delo in veliko srčnosti. Pretežke ovire lahko zaobidete. Za vse bodo pripravljeni še čudoviti razgledi na Ajdovščino in Vipavsko dolino – mimo teh pa ne boste mogli.

Start teka čez ovire bo v športnem parku Pale v Ajdovščini, od koder se boste prebili po rimski poti na vrh Stare babe, skalne police z razgledno ploščadjo, od tam pa vse do izvira Hublja, kjer vre voda na dan iz lukenj kraškega podzemlja. Po nekaj metrih spusta boste prečkali strugo Hublja in znašli se boste v čudovitem ambientu pol tisočletja starih dimnikov. Ostanki ajdovskih fužin vas bojo za trenutek popeljali v zgodovino in že se boste spuščali skozi gozd nazaj na naravoslovno učno pot, vse do tolmunov. Sledi vzpon na rob Škola, po suhem kraškem travniku , se boste nato spustili proti centru Ajdovščine do rimskega obzidja in se zopet srečali s hudournikom Hubljem. Zatem pa samo še sklepni del, ob navijanju gledalcev in prijateljev boste prišli v cilj, ki je bil tudi izhodišče, športni park Pale.

Tisti, najbolj fizično pripravljeni, lahko progo zajamete z veliko žlico, drugi jo lahko premagate v najbolj izvirnem kostumu, tretji pa se nanjo lahko podate rekreativno.

WOTR ni bitka s časom, ampak s samim seboj. Je preizkus moči, spretnosti in vzdržljivosti, pri čemer bo marsikdaj pomembna pomoč sotekmovalcev. Je aktivno druženje, prijateljstvo in sodelovanje. Je negovanje vrednot, ki jih ob vsakodnevnem hitenju pogosto spregledamo.

Prijave že potekajo na naši int. strani http://www.wotr.si, pridružite se nam tudi na naši fb strani!

Lp, ekipa Wotr
Nazadnje spremenil WOTR, dne 03 Maj 2016, 08:38, skupaj popravljeno 1 krat.
#338347
Pozdravljeni,
Glavni tek se bo pričel ob 15ih. Štart bo v športnem parku Pale kjer bo tudi cilj. Proga bo potekala ob cevi elektrarne na Staro babo proti izviru Hublja in po Školu do Ajdovščine. Nadaljevalo se bo po ulicah in glavnem trgu, grajskem obzidju ter po Vilharjevi ulici do 4 cross proge črnega trna. Vračamo se nazaj na Škol do izvira Hublja ter po učni poti nazaj v cilj.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA