področje za vaše verbalne izlete. uživajte ...

Moderatorji: pegaz, Staša

Uporabniški avatar
 Bor
#150963
Loni...ticino maš še u 14 kil ajmerju... :lol:
mija....oglas se kdaj, pa dobiš tortico :lol:
nataša :oops:
metkamarjetka....lafala si pa zato za mano, ker si si mislila: a ta tadebudec me bo prehitu...to pa že ne...
:lol: he he
Uporabniški avatar
 Loni
#150965
Bor, rabim je samo dve kili in sem si jo (kao) že zrihtala, naj bi jo dobila v ponedeljek. Bom probala eno torto v obliki gosenice narest.
Hudimana, kaj naj pa s 14imi kilami počnem, saj ne morem samo tort oblačit. Kdo bo pa kukije pekel?
Uporabniški avatar
 Bor
#150966
LoniM napisal/-a:Bor, rabim je samo dve kili in sem si jo (kao) že zrihtala, naj bi jo dobila v ponedeljek. Bom probala eno torto v obliki gosenice narest.
Hudimana, kaj naj pa s 14imi kilami počnem, saj ne morem samo tort oblačit. Kdo bo pa kukije pekel?

2 kile :shock: mater kakšno gusenco pa delaš, 2metersko?
Uporabniški avatar
 Eustahije
#150968
Jaz imam tudi slaščičarsko vprašanje, ki me bega že dalj časa, nisem si pa mislil da bom imel na tekaškem forumu šanso vprašat, ampak kdo sem jaz da sodim kaj kam paše, a ne?

No pa gremo: za tufahije vsepovsod piše "skuhaj jabolka" ampak kako jih skuhaš? recimo "skuhaj krompir" štekam, vržeš v vodo in daš na šporget in krompir NE PLAVA in se zato lepo enakomerno skuha... Poleg tega me zanima ali je nujno nato jabolka še peči v pečici (nimam pečice) in zakaj je tisti šerbet bolj tekoč kot v sarajevu, pa ne glede na to koliko cukra not vsujem. Nimajo v sarajevu menda čist ene druge vode?
Uporabniški avatar
 Bor
#150973
Eustahije napisal/-a:Jaz imam tudi slaščičarsko vprašanje, ki me bega že dalj časa, nisem si pa mislil da bom imel na tekaškem forumu šanso vprašat, ampak kdo sem jaz da sodim kaj kam paše, a ne?

No pa gremo: za tufahije vsepovsod piše "skuhaj jabolka" ampak kako jih skuhaš? recimo "skuhaj krompir" štekam, vržeš v vodo in daš na šporget in krompir NE PLAVA in se zato lepo enakomerno skuha... Poleg tega me zanima ali je nujno nato jabolka še peči v pečici (nimam pečice) in zakaj je tisti šerbet bolj tekoč kot v sarajevu, pa ne glede na to koliko cukra not vsujem. Nimajo v sarajevu menda čist ene druge vode?

no tkole.... bom jih naredu pa ti javim..
tle pa maš enga http://tufahije.blogger.ba/ za prebrat :D
 Nataša
#151029
evo, da se mal pohvalim. Tole torto je Bor naredil in podaril Mihatu in meni za poroko. Ne vem, če jo je dejansko NAREDU, je bil pa sigurno delovodja al kva ...

je bla lepa inu dobra!!

Slika
Uporabniški avatar
 Bajsi
#151046
Helou!
Bor, jebemti, za takole torto se pa splača poročit; če že ne z Lidijo pa vsaj s tabo!
Uporabniški avatar
 Loni
#151047
Bor napisal/-a:
LoniM napisal/-a:Bor, rabim je samo dve kili in sem si jo (kao) že zrihtala, naj bi jo dobila v ponedeljek. Bom probala eno torto v obliki gosenice narest.
Hudimana, kaj naj pa s 14imi kilami počnem, saj ne morem samo tort oblačit. Kdo bo pa kukije pekel?

2 kile :shock: mater kakšno gusenco pa delaš, 2metersko?


Rabim malo rezerve, ker tle pa nisem ravno profi - mislim v oblačenju tort s ticino.
Uporabniški avatar
 Bor
#151048
LoniM napisal/-a:
Bor napisal/-a:
LoniM napisal/-a:Bor, rabim je samo dve kili in sem si jo (kao) že zrihtala, naj bi jo dobila v ponedeljek. Bom probala eno torto v obliki gosenice narest.
Hudimana, kaj naj pa s 14imi kilami počnem, saj ne morem samo tort oblačit. Kdo bo pa kukije pekel?

2 kile :shock: mater kakšno gusenco pa delaš, 2metersko?


Rabim malo rezerve, ker tle pa nisem ravno profi - mislim v oblačenju tort s ticino.

najprej ga fejst pregnet 8) , pol pa čist natanko zvalaj, uporabljaj sladkor v prahu....pa torto pej obmaži z masleno kremo.... :wink:
Uporabniški avatar
 Loni
#151049
Slika

Tako je zgledala od kolegice umetnina. In pa razmerje med maščobo in cukrom pri masleni kremi je??? Malo me skrbi vse skup.
Uporabniški avatar
 Bor
#151060
vzemi 25 dag margarine in pol toliko sladkorja v prahu in zelo penasto umešaj.....za obmaz bo to v redu....pri nas delamo malo bolj komplicirano kremo , kjer se sladkor kuha do nitke...bla bla bla....skratka za doma prekomplicirano....iz česa pa boš delala člene gosenice ? :lol:

ps: Nataša :oops: ( dej nehi no.... :oops: )
Uporabniški avatar
 Bor
#151063
evo ene specialitete, ki je na žalost zeeelo zapostavljena :lol:
šmorn
2 deci mleka
3 jajca
sol
moka
vanili sladkor
5 dek kristal sladkorja
sladkor v prahu
u mleko zmešamo sol, moko, vanili sladkor, rumenjake, polovico sladkorja in vse dobro premešamo, nato počivamo 10 min.....ko se spočijemo primešamo sneg , ki smo ga naredili iz preostale polovice sladkorja in beljakov( ti so zraven rumenjaka v lupini jajčka :wink: )in narahlo zmešamo.
V segreto maščobo vlijemo testo, pokrijemo z pokrovom, da se testo dvigne. Svetlorumeno zapečemo, razrežemo in še malo popražimo na maslu.....lahko dodamo sadje, rozine....in pa cukr v prahu....
dober tek... :roll:
Uporabniški avatar
 Bor
#151067
nataša čestitke za 1 1 1
:cmok:

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA