področje za vaše verbalne izlete. uživajte ...

Moderatorji: pegaz, Staša

Uporabniški avatar
 thinkblue
#294175
Samo tako v vednost, ker je danes pač svetovni dan pozdrava
:wink: :wink: :wink:
Pa lep pozdrav
Uporabniški avatar
 vencelj
#294183
Dober večer!
Danes sem bil službeno v Ljubljani (Preglov trg) okrog 16. ure, ko so starši oz. stari starši (skratka skrbniki) hodili po svoje otroke v bližnji vrtec. Takrat še nisem vedel, da je danes svetovni dan pozdrava, a sem povsem slučajno slišal mimoidočo babico, ko je razlagala vnuku, da "če srečamo kakega znanca, ga pozdravimo" in takoj so mi misli ušle v čase, ko so nas učili, da pozdravljamo vsakega, ne le znance. Takrat smo bili v šoli nagrajeni za storjena "dobra dela", mednje je sodilo tudi pozdravljanje mimoidočih.
OK., časi so drugačni, ob množici ljudi, ki se vsakodnevno srečujejo, bi bilo to praktično komaj izvedljivo, pa tudi velika razlika je med velikimi mesti in podeželjem...

LP
Uporabniški avatar
 Misho76
#294206
Nekaj casa nazaj sem delal mali poizkus :arrow: med tekom v LJ in bliznji okolici sem pozdravljal tekace, pa cetudi jih nisem poznal. Rezultat je bil prej zalosten oz. porazen, saj jih je nazaj odzdravilo priblizno samo 20% :!: Da ne govorim o pogledih, ki sem jih bil delezen - kot, da sem padel z Lune :? Zdaj ne pozdravljam vec, ce pa kdo pozdravi, pa seveda odzdravim nazaj. Po bontonu, se ve. Jbg, takle mamo, ni pa fajn. Folk je zgubu obcutek za osnovno kulturo. Vcasih samo pozdrav in nasmesek nekomu polepsa dan.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA