področje za vaše verbalne izlete. uživajte ...

Moderatorji: pegaz, Staša

 Nataša
#8701
podobno vprašanje kot za muzko...kaj berete, katere zvrsti, kere knjige so vas spremenile in zakaj oz. zakaj ne in če ne berete, zakaj ne? :D
Uporabniški avatar
 mojcej77
#8702
Fotrovi posti. :clap:

m
Uporabniški avatar
 Filipid
#8704
Tvoje prispevke Nataša. Drugače pa bolj strokovno literaturo s področja tehnike in astronomije.

_________________________
Treniraj trdo, zmaguj z lahkoto
Uporabniški avatar
 ales
#8706
Uf knjige-druga aktivnost, ki mi vzame največ časa. Zadnje mesce popotna literatura: Boll-Irski dnevnik, Hesse-Popotovanje, Kapuscinski-Ebenovina; poslovna: Jensen-Viharjenje srca; študijska:Thagard-Mind
Uporabniški avatar
 vanja
#8707
To, knjige!!!

Brez knjig sploh ne morem.
Sem ze v sosednji temi omenila, da obozujem Dostojevskega, pa Sartre mi je ljub, pa Knut Hamsun, pa se miljavznt drugih. Za Douglasa Adamsa pa smo ze tako ugotovili, da je legenda. Zadnje case pa sem bolj pri alpinisticni literaturi. Zaplotnikova Pot je itak marsikomu biblija, pa Humarjeva Ni nemogocih poti je zakon, pa Veliki dnevi od Sraufa, pa....
Sej se sploh ne morem ustavt.

Dejte se drugi kaj o knjigah napisat!
Uporabniški avatar
 mare
#8714
Jaz sedaj na veliko berem Karla Maya, ker je v eni drugi temi pisalo, da je tam vse živo o teku.
 dpop
#8716
"kupujem samo stručnu literaturu....
za malu nočnu fizkulturu" :wink:

Berm pa bolj malo... se tako kot Jonas Ž. učim internet na pamet...

Vcasih kej napisem... ampak zelo poredko :evil: :evil:

LP Darko

P.S. quiz... od kje je zgornji citat? nagrada je glasbena želja po izbiri :wink:
Uporabniški avatar
 mojcej77
#8718
Jaz vem!!!! Ampak se ne spomnm...
A vseen dobim nagrado???

m
Uporabniški avatar
 primus
#8721
dpop napisal/-a:"kupujem samo stručnu literaturu....
za malu nočnu fizkulturu" :wink:

:wink:


Riblja Čorba !

primus
Uporabniški avatar
 Fotr
#8722
Knjig mi je pa toliko všeč, da bi težko vse naštel. Vseeno mi je najbolj ostal v spominu Grassov Pločevinasti boben, pa Steinbeckov Vzhodno od raja, Jonesov Od tod do večnosti, Bulgakovov Mojster in Margareta pa tudi Dumasov Grof Monte Christo in vsa njegova nadaljevanja, Karla Maya sem bral po cele noči v otroških letih, od slovenskih pa Pavleta Zidarja, ki je bil skoraj moj sosed, pa saj se zdaj sploh ne morem spomniti vseh. Sčasoma se bom spomnil. Ruske klasike sem tudi bral, Cankar mi ni bil preveč všeč, Levstik je bil klasa itd. Danes sem nalašč kupil Delo, da še enkrat preberem Kafkov Proces, sedaj sem se spomnil, da sem Orwella 1984 prebral večkrat itd...itd..
 dpop
#8728
primus napisal/-a:
dpop napisal/-a:"kupujem samo stručnu literaturu....
za malu nočnu fizkulturu" :wink:

:wink:


Riblja Čorba !

primus


Naslov pesmi, Album, leto izdaje, avtor besedil??? :lol: :lol:

LP Darko

P.S. ampak za zacetek je dobro! :wink:
Uporabniški avatar
 runner
#8732
Bora Corba
Uporabniški avatar
 vanja
#8734
Zdej sem se spomnila! Ste brali Svilo Alessandra Barricca (upam, da sem prav napisala)? Prvic sem jo na dusek prebrala, pol pa nemudoma se enkrat, pol se je pa zunaj ze dan naredil... pa so pticki cisto drugace peli kot ponavadi. Noro, res.
Uporabniški avatar
 runner
#8735
uh sem pa zamudil za Corbo ... dpop kaj pa sarajevska scena?
Uporabniški avatar
 oranzni_slon
#8751
Pozdrav!

Nataša napisal/-a:podobno vprašanje kot za muzko...kaj berete, katere zvrsti, kere knjige so vas spremenile in zakaj oz. zakaj ne in če ne berete, zakaj ne? :D


8) He, he, Adams je zagotovo najbolj vplival name v zadnjih letih. Sem si vzel cas in ga predihal vesga, kar ga je v slovenscini. V rosnejsih letih mi je dal vetra Mali princ, pa kaksen Hesse, do o medvedu Pu-ju ne govorim. :-) Sedaj imam pa v obdelavi zbirko XX. stoletje in kar nekaj domace pisarije ala Mazzini, Mederendorfer, Maja Novak, Ivan Volaric Feo.
Na sreco skrbim za zdravje s tekom, tako da se bom lahko pregrizel skozi vecino knjig lokalne knjiznice ravno do konca zivljenja. :rol:

lp, oranzni slon (hmm, crv morda?) :twisted:

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA