vaše tegobe, vprašanja, nasveti in odgovori - o preventivi in kurativi...

Moderator: Z*

 pele
#12904
Kaj mislite na tek pri temperaturah nad 35 stopinj. Ali je dovolj bolj pozorno opazovat merilec srcnega utripa? Hvala in lp
Uporabniški avatar
 milkec
#12910
po moje je mnogo bolj pomembna hidracija kot utrip
Uporabniški avatar
 primus
#12916
še bolj pametno je tečt zjutraj ali zvečer...

primus
 drej
#12936
po moje je tak tek čist mim, upravičljiv je edino, če moraš trenirat za kakšen ironman (kjer bo vročina), drugega razumnega razloga za tak tek pa ni...
Uporabniški avatar
 vidkul
#12951
Raje opazuj vročino iz senčke in v eni roki limonada z velik ledu v drugi pa kakšna knjiga :D :D
 dpop
#12965
Osebno najbolj uživam ko so temperature okrog 30-32 stopinj...
pač... stvar navade... sem pa tekel lani ko je bilo v Ljubljani
35-36 stopinj... samo treba je poznat svoje telo... pa izogibat
se sončni pripeki (Gozdovi šumijo PRESS)...
bi pa (IMHO) odsvetoval tek po taki vročini začetnikom...
pa tudi pretiravati ne kaže... urco... orco dvejste največ...

LP Darko

P.S. se pa zgleda letos ni za bati takih razmer, kakor vreme kaže
:twisted: :wink:
Uporabniški avatar
 tomaz.zupancic
#13167
LEP POZDRAV!
Ja stvar je glede tega takole, če se pripravljaš na kako tekmo, kjer veš da bodo temperature sorazmerno visoke ali pa da so zadnja leta temperature tam višje kot pa tu kjer treniraš.Potem je dobro, da tečeš v takih temperaturah, ampak ne pretiravat, ker te to lahko pokoplje v tem smislu, da vročinsko pregoriš.Dobro je predvsem zato, da se aklimatiziraš na podobne razmere in da te visoke temperature ne morejo presenetiti in si pripravljen na vse.Nekdo je navajen trenirati pri taki temperaturi ali ima rad samo take razmere.Drugače je pa najboljše, če imaš možnost da treniraš vsak dan kolikortoliko ob istem času.S tem se ti telo tudi navadi na spremenjeni ritem temperatur v tvojem okolju ali v podobnem, kjer boš tudi tekmoval.Na takem VROČINSKEM TRENINGU imej s seboj zadosti tekočine, da ne dehidriraš saj je bolje da si prepit kot pa da bi ti jezik visel po domače rečeno do tal.Skratka, ko boš tekel moraš predvsem vedeti zakaj bi rad treniral v takih razmerah.
Želim ti veliko tekaških in nasploh užitkov v naravi v kateri tečeš.
LEP TEKAŠKI POZDRAV!
 Vrtnica
#15757
ummm jz ce je ze cez 26°C ce tecem najmanj 30 min skup padem tko da....
Uporabniški avatar
 Matevz
#15763
Jaz sem lani celo poletje treniral najpogosteje med 11. in 15. uro in nisem imel nobenih problemov z vročino. Letos pa sem ene dvakrat laufal na nekaj čez 30, pa me je skoraj pobralo.

Aklimatizacija je ključna. Pa seveda hidracija!!!!
Lani smo se kar nekaj časa privajali na visoke temperature, letos pa stalno skače 30-20-15-20-30 in se je težko privadit. Telo se namreč navadi, da mora drugače izločati pot in je bolj ekonomičen s solmi (se mi zdi - nobenih znanstvenih razprav na to temo nisem prebral)
Uporabniški avatar
 tamy
#15781
Vrtnica napisal/-a:ummm jz ce je ze cez 26°C ce tecem najmanj 30 min skup padem tko da....


heh...kriza 8) no ja,jaz sem se navadila zaradi treningov...sicer pa...ce je ful sonca,pac mopras malo bolj pazit.
Uporabniški avatar
 mihaperme
#15797
Meni sicer ne dela vročina večjih težav, ker vedno nosim pri sebi vodo, da poskrbib za hidracijo. Drugač pa najraje tečem tam od 18 h dalje. Ko sonce ne pripeka tako močno. Če grem pa grem opoldne teč pa najraje zavijem kam v gozd kjer je senca.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA