vaše tegobe, vprašanja, nasveti in odgovori - o preventivi in kurativi...

Moderator: Z*

 mojA
#301590
Pozdravljeni,

ali ima kdo izkušnje z odstopom steklovine na očesu? Do odstopa mi sicer še ni prišlo, je pa zadevica malce načeta v kotu enega očesa. Zdravnica mi je svetovala 14 dni počitka v smislu prepovedi dvigovanja večjih bremen in napenjanja (ne bom jedla fižola in čokolade :wink: ).
Malo sem še brskala po netu in našla tudi meni zelo všečen podatek, da tek in kolesarjenje ne napenjata obraznih mišic (med.over.net) :D :clap: :clap: .
Manj mi je všeč naša tema: viewtopic.php?p=184692 :--(
Še najbolj bi bila vesela kakšnega odgovora iz vrst tekačev, ki se jim je kaj podobnega zgodilo.

HVALA vnaprej in dober vid in tek!
 na-zacetku
#302889
Meni so pred časom postavili diagnozo odstop steklovine s še nekaj komplikacijami- ne bi naštevala podrobneje. Skratka, šport s katerim sem se prej ukvarjala, sem opustila, čeprav si brez tega nisem mogla predstavljati življenja. Največjo nevarnost je predstavljal(morebiten) padec in večje obremenitve. Prebrala sem vse kar sem našla, posvetovala sem se z zdravniki. Ker sem tip človeka ki ga mirovanje ubija, sem se resneje lotila hoje in teka. Vem, da ne bom nikoli dosegala hudih rezultatov(pretiran napor prav tako škoduje) na maratonih, ampak za veselje in uživanje v naravi je zaenkrat dovolj. Tako sem se jaz lotila tega in ne nameravam se vdati malodušju. Ne vem v kakšni fazi tekanja si ti, upam pa, da ti izkušnje še nekoga s "tvojo" diagnozo pomagajo in spodbujajo:)
 mojA
#302931
Živjo,
najprej hvala za odgovor. Tudi sama sem človek, ki ne more biti pri miru in od vsega mi nekako res tek najbolj odgovarja. Spadam med zmerne tekače, prav počasen tek mi nekako ne paše, sploh nimam občutka, da se mučim med tekom, tudi po nobenem maratonu mi še ni bilo za umret.. saj stisneš malo zobe ... samo mislim, da to ni tisti napor kot npr. pri dvigovanju uteži ali pa šprintih v klanec.
Ko ti ponagaja zdravje res vidiš, kako neprecenljivo je in kakšno bogastvo je pravzaprav dejstvo, da lahko brez strahu obuješ superge in stečeš v sončen ali pa deževen dan :D .

Baje se da zadevo pozdraviti, meni se manj "bliska" (mislim, da je to predvsem povezano s preutrujenostjo oči zaradi napenjanja ob gledanju v PC, TV ipd). Upam, da si tudi ti v redu.

Srečno!

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA