vaše tegobe, vprašanja, nasveti in odgovori - o preventivi in kurativi...

Moderator: Z*

Uporabniški avatar
 MihaPR
#52392
@katka: newer mind, men so se reebok zamerle in pac ne bom več kupu pa tud če boš ti zarad njih laufala pod eno uro polmaraton :roll: :roll: :roll:
u'r missing d pojnt
 jez
#52589
Alpek
Oglašam se, da bi mogoče tvoje razmišljanje preusmeril v drugo stran. Imam 48 let, 178cm, 83 kg. Malo bolj aktivno tečem 5 let, dvakrat letno preizkus kondicije na teku trojk-28km in lj-maratonu 21km.
Obrabo stopala imam točno tako kot ti.
Imel sem že: Mizuno-trdi na prstih, Reebok, široki, udobni; Nike-mogoče preozki, New -balance, čeprav imam občutek da pri moji teži vsak od njih zelo hitro izgubi svoje blaženej se je pri NB to zgodilo najhitreje.
Sedaj pa težave.
Bolečine v peti leve noge(malo nad peto, še ne tetiva) sem prvič občutil pred tremi leti na celodnevnih turnih smukah.
Potem se mi je občasno manša bolečina pojavila po daljšem teku več kot 10km, naslednji dan.
Od pomladi naprej pa je stanje že kar kritično. Po 4-5 dnevnem premoru je bolečina taka, da lahko pričnem s tekom, med tekom se zmanjšuje. Naslednji dan bi pa rabil palico za opiranje.
Šel sem k zdravniku, diagnoza:
-lahko gre za nabiranje kristalov kalcija med prameni tetive-kalcinacija,
-lahko za natrgnine na narstišču tetive.
Trenutno imam terapijo z ultrazvokom, ki naj bi mehčala tkiva in omogočala, da se tkivi prilagodi zarastlinam in kristalom in potem naj nebi bolelo. Rezultatov rentgenske slike še ne vem.
Nasvet ortopeda je raztegovanje na stopnicah in copati ki ne dražijo mesta bolečine. To pa je problem ugotoviti, saj nimam občutka, da bi me katerekoli copati tiščali.
 alpek
#52644
jez napisal/-a:Alpek
Oglašam se, da bi mogoče tvoje razmišljanje preusmeril v drugo stran. Imam 48 let, 178cm, 83 kg. Malo bolj aktivno tečem 5 let, dvakrat letno preizkus kondicije na teku trojk-28km in lj-maratonu 21km.
Obrabo stopala imam točno tako kot ti.
Bolečine v peti leve noge(malo nad peto, še ne tetiva) sem prvič občutil pred tremi leti na celodnevnih turnih smukah.
Potem se mi je občasno manša bolečina pojavila po daljšem teku več kot 10km, naslednji dan.
Od pomladi naprej pa je stanje že kar kritično.


Mene boli prav podplat na peti, lahko bi skoraj rekel točkovno na sredini pete. Bolečina v najhujših obdobjih privede skoraj do tega, da nisem mogel hoditi. Tudi sam z NB nisem imel dobrih izkušenj. Občutek sem imel, da mi peta nabija v neko trdo podlago popolnoma brez blaženja.
Ne, vem. Zaenkrat še ni kritično.

Za foro sem čez vikend za trening na easy odtekel 15km v starih Mizuno rider, ki so sicer že kar konkretno izrabljeni in zanimivo nisem imel nobenih problemov.
Naročil sem se pri tistem otropedu, ki izdeluje vložke, da dobim še eno mnenje, potem pa bomo videli.

Hvala vam za vaše nasvete.
#311424
jz mam tudi eno vprašanje...pa če mi lahko kdo to mal pojasni.... kupila sem si čevlje z visokim lokom ( ne da bi to vedela) pa sem doma ugotovila s testom (stopila na moker papir) da bi naj imela normalno stopalo.... tečem pa tko, zase, za hobby, nobeni težki maratoni niso predvideni :) zanima me torej, ali lahko u maojmu primeru pride do kakšnih poškodb zaradi napačne izbire copata??? resnično bi prosila, če mi lahko kdo priskoči na pomoč, ker se sama ne spoznam preveč .... vzela sem pa te, ker so kr lahki in dobro podloženi .... znamka nike.
Uporabniški avatar
 Wega
#311455
alpek napisal/-a:Naročil sem se pri tistem , da dobim še eno mnenje, potem pa bomo videli.


Katerem otropedu, ki izdeluje vložke?

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA