vaše tegobe, vprašanja, nasveti in odgovori - o preventivi in kurativi...

Moderator: Z*

 mojA
#672
Kaksne so kaj vase izkusnje s prehladi, virozami in gripami v takem casu, tik pred maratonom ? Lansko leto sem lepo odtekla lepo turo s polnim nosom in bila pozdravljena. Letos pa ne deluje ! Kaj nardit ?! ZŽe tako nimam ne vem koliko treningov čez 30 km, sedaj pa še to ' Lansko leto mi je odpadel maraton zaradi poškodbe, pa vas prosim za opmoč - kaj nardit, da mi letos ne bo zaradi preklemanskega nosa in virozce spet sel maraton po gobe? :cry:
Uporabniški avatar
 Z*
#673
Žal nimam pametnega nasveta. Samo moliš lahko, da bo minilo. Se je zgodilo tudi meni. Po komaj pozdravljeni predolgi pavzi zaradi poškodbe mi je dolge teke preprečila še viroza. Zato sem se zaradi pomanjkanja dolgih treningov(obupno težko) odrekla 42 km - grem na 21. Mogoče lahko za preventivo jemlješ kapsule Unicap T - za izboljšanje imunskega sistema (polna doza železa in vseh potrebnih vitaminov).
 snela
#674
Unicap-T bi bilo dobro jesti tudi normalno, ko nisi prehlajen.

Drugace pa definitivno raje na 21km :cry: Pa si raje zadaj cilj boljsi cas kot prej :D Za 42km bo se cas - no worry :wink:
Uporabniški avatar
 Matevz
#677
Poln nos ni načeloma noben problem, če se sicer dobro počutiš. Med tekom to večinoma hitro mine. Nekajkrat pihneš, pa je OK. Seveda pa zato po teku ni nič bolje. Ampak to tudi ni neka huda ovira, če mora človek neprestano z robcem okrog letat.

Če pa je kaj hujšega (temperatura, slabi počutje) pa je bolje počivati. Saj do tekaje še manj kot dva tedna in se ne da nič več narediti. Samo še fine tuning, ki pa za večino nas rekreativcev niti ni tako pomemben (sploh če gre samo za to da pretečeš maraton).

Mene je ravno ta vikend zagrabilo koleno (izgleda kot nekaj z meniskusom), kar se mi do sedaj še ni zgodilo. Bolj malo bolj počival do dirke, pa bo moralo iti. Če bo pa bolelo bom stisnil zobe. Saj potem je itak konec sezone in se bom kakšen mesec v miru redil :D.
 mojA
#678
Hvala vsem skupaj, naj povem, da mi je bolje. Prijetno vreme in zmeren tek me je pozdravilo, prav z užitkom spet tečem . Imam pa podobno bolečino v desnem kolenu, ki se mi občasno oglasi, včeraj se mi je pojavila v levem kolenu zgoraj, samo mi popusti. Drugače pa kot pravis Matevž, se malo stisne zobe, pa gre. Moraš imeti kar srečo, da cel in zdrav dočakaš maraton !
Draga Z, sočustvujem s tabo, boš pa na naslednjem maratonu boljsa, ne se dat !
SRECBNO , SE VIDIMO !
Uporabniški avatar
 miro
#682
Tudi mene je stisnila - desna stegenska mišica. Tudi jaz bom verjetno stisnil zobe in pretekel maraton , kar pa pametni tekači ne delajo.
Ravno danes sem zmenjen s športnim maserjem , ki mi bo mogoče lahko
pomagal.
Drugače pa zaradi bolečin skoraj ne tečem , pa še z dolenjskim pokalom sem obremenjen.
Se vidimo na maratonu?
Lp!
Miro
Uporabniški avatar
 Matevz
#683
Sicer je pa še skoraj 14 dni - dovolj časa, da se kaj zaceli.

S poškodbo res ni dobro laufat, samo je pa tudi res, da potem pride daljši počitek (brez pretitreanega športa) in se bodo poškodbe pozdravile (vsaj upam :) )
Uporabniški avatar
 Z*
#684
Hvala, mojA, me veseli, da si bolje. Se vidimo v Lj, kjer bom pač skušala kar najbolje odteči polovičko. Sicer pa gledam naprej, optimistično, naslednje leto v Radence! :P

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA