vaše tegobe, vprašanja, nasveti in odgovori - o preventivi in kurativi...

Moderator: Z*

#182099
jast mam sedaj zadne 3 dni podobne težave ampak se dogaja vse nekoliko čudno kost me boli v notrnjosti ampak ne čes celo poli me skuzi tudi ko mirujem met tekom pa niti ne ko sm tekel danes na atleckem v novi gorici na 2000 me sploh ni ovirala tud naslednih 15minut me ni nič bolelo... sedaj pa spet, na dotik me tudi ne boli.. je to morda zadi pomankanje kalcija magnezija? ali česarkoli ... prosim svetujte mi čimprej
pa še to za pokostnico sm slišal da obstajajo neke vaje in da so zelo učinkovite veste morda kaj o tem?
Uporabniški avatar
 timzl
#185576
kako pa to veš da je pokostnica? ker so se mi pojavile bolečine v piščalih in to v levi bolj kot v desni. vse to je najbrž zardi povišanja telesne teže in izgube mišic po poškodbi. a je možno da je to še kaj drugega? bolečina je bila pa taka kot ste opisali, komaj za držat, in je trjala še nekaj časa po tem ko sem nehal teči.
#185588
Sem imel čez zimo težave s pokostnico. Bila je tako vneta, da sem komaj hodil. Močno je zabolelo, če sem se jo samo dotaknil. Bil sem pri ortopedu, ki mi je svetoval zmanjšanje treninga. Pa sem treniral zelo malo- okrog 160 km / mesec. Potem pa sem zamenjal copate z dobro blaženimi in v 14 dneh sem se povsem pozdravil s tem, da sem še povečal obseg treninga in njegovo težavnost. Stare copate pa v smeti!
#189419
no samo toliko če bo komu pomagalo. Ko se mi je začelo tole s pokostnico, sem prenehal teč za en teden, samo še treningi v telovadnici, po tem tednu sem začel s hojo v hrib. nato sem dva tedna tekel samo gor, navzdol pa hodil, sedaj pa lahko po skoraj mesecu in pol spet tečem brez bolečin. :D upam da se mi to ne vrne.
#214103
Sama se pri teku ali hoji v hrib do zdaj nisem srečala s tovrstnimi težavami.. Sem pa pred nekaj časom začela hoditi na BodyAttack, ki sem ga že od začetka obiskovala skoraj vsak drug dan ali včasih celo več dni zapored vsak dan. Prvi mesec je bilo vse v redu, potem pa se je začela pojavljati boleča pokostnica na obeh nogah (na desni še malo bolj). Zadeva je šla že tako daleč, da me je bolelo tudi med vožnjo avtomobila.
Potem sem 12 dni samo kolesarila in se mazala s konjskim mazilom. Stanje se je izboljšalo in ni bolelo več niti na dotik.
Začela sem ponovno obiskovati B.Attack vsak drugi dan. Četrtič ko sem šla, sem že spet začutila poslabšanje, takoj sem prenehala in spet hodim na fitnes..
Imam nove tekaške copate Nike Pegasus+ 26. Niso ravno visok cenovni razred (70 eur).. Ampak kako naj vem, ali mi res supergi ne odgovarjajo ali je kaj drugega? In če so supergi krivi za vse te težave, kako naj vem katere kupiti, da bodo v redu, da bodo imeli dovolj blaženja.. itd.? V Intersportu mi niso prav nič znali svetovati, ko sem te kupila, ki jih imam zdaj. Zmerili oz. skenirali so mi podplat in nič kaj pametnega znali svetovati na podlagi dobljenih rezultatov. Je morda kje v tujini (Avstriji..?) ali pri nas kakšna taka trgovina, ki ti res svetujejo ali mi morda kdo od vas lahko priporoča kaj kupiti?
Res nevem kaj naj naredim, ne bi rada končala z Attackom, ker mi je res všeč, ampak očitno nekaj narobe delam. Verjetno preveč ves čas tečem oz. skačem po prstih, ampak tudi na to sem bila nazadnje (po poškodbi) zelo pozorna, pa se mi je spet poslabšalo.
#214111
Ko boš vsaj 3 tedne mirovala ali pa celo kake tri mesece in ne boš obremenjevala pokostnice, boš vedela ali so copati neprimerni. Pretirana, in napačna (!!!), fizična aktivnost je škodljiva.

Sicer pa je najlažje ugotoviti na kraju samem kaj je vse narobe s copati, in ne preko foruma. V dvorani je s pravilno tehniko možno uporabljati povsem neblažene copate.

Če tega v trgovini niso hoteli, znali, mogli povedati, to še ne pomeni da ti ni pomoči. Lahko pa poveš v kateri trgovini se je to zgodilo, pa jim bom ti prijazno omenil in predlagal kako rešitev.

Lahko ti bodo ustrezali copati podobnega tipa druge znamke ali celo drug model iste znamke.
Zakaj ti copati ne ustrezajo lahko povem zasebno. Sicer spet javil spet kak užaljen uporabnik teh copat.
Cenovni razred teh copat je ustrezen... Ni poa ustrezen njihov podplat!

Bolj podrobno ti odgovorim, ko neham z delom.
#214123
Glede tehnike teka se držim "pravila", ki mi ga je svetovala inštruktorica BodyAttacka, in sicer: pri teku na mestu prsti-peta, prsti-peta, pri čemer moramo pete dvigovati vse do zadnjice, pri "premičnem" teku pa obratno peta-prsti, peta-prsti. Druga varianta mi ne predstavlja težav. Tudi tek v naravi ali kakršnakoli oblika hoje ni problematična. Problem je tek na mestu.
Res bi rada osvojila pravo tehniko in se poslovila od teh bolečin. Trudim se, da se skoncentriram in ne skačem po prstih, pa se vseeno bolečina vrača.
Glede trgovine... Bila sem v Intersportu na Rudniku in v Šiški. Glede izbire copat sem bila prepuščena sama sebi. Sprobavala sem jih zelo dolgo, tekla in skakala po trgovini, da bi res izbrala primerne. Na koncu sem se odločila za zgoraj omenjene.
Rada bi čimprej ugotovila ali rabim druge copate ali ne. In če ja, kakšne, kje in kako jih pravilno izbrati. Glede tehnike gibanja se trudim ves čas treninga koncentrirati in paziti na pravilne gibe. A bolečina v pokostnici se ponovno vrača.
Hvala za kakršnokoli mnenje.
#214238
Svetovanje v trgovini je marketing, namenjen trgovcu in ne uporabniku artikla. V pekarni mi ne morejo svetovati, kateri kruh mi bo najbolj všeč, to moram ugotoviti sam.
Zadnje čase preberemo veliko, kako škodljivo je blaženje v tekaških copatih in kako se počasi vračamo nazaj v naravo po zdravje. Več tehnologije pomeni več škode. Čim manj tehnologije in čim bolj uporabljati naravno gibanje, v kolikor ni še preveč zakrnelo :wink: - TEHNIKA teka.
Pokostnica se rada vname, če ni ustreznega ogrevanja, obremenitve pa so takoj intenzivne.
Predlagam OGREVANJE! Saj zima je čudovita :D
#214533
Bom poskusila za nekaj časa malo zmanjšati količino treninga in se počasi vrniti nazaj, hkrati pa dati malo več povdarka na ogrevanje in tehniko (ne po prstih!!). Bomo videli kako bo. Upam, da bolečine kmalu minejo. Hvala za mnenja.
#216234
Ok bom kar tukaj notri napisal moj problem s pokostnico in bom hvaležen za vsak nasvet in odgovor, ker sem res že obupan zaradi te pokostnice.

Bom malo nakratko opisal moje probleme in zgodovino ukvarjanja s športom.
Pred petimi leti sem tehtal 105kg, nato sem shujšal na 80kg in se začel ukvarjati s kolesarjenjem. Pred tremi leti pa sem začel trenirati akrobatiko in malo teči. Kasneje sem tek vzljubil in vedno več tekel in se pripravljal na moj prvi maraton. Potem pa sem en dan šel teči za trening 10km in na pol poti kar naekrat bolečita v goleni (to je približno leto in pol nazaj). Takrat nisem niti približno vedel kaj je to in sem samo malo počival in upal da bo minilo, vendar ni :(. Obiskal sem zdravnika in ta mi je rekel da je to verjetno vnetje pokostnice, rekel mi je naj en mesec počivam jemljem naklofen dou in masiram z ledom. Ko to ni nič pomagalo sem ga ponovno obiskal in dobil napotnico h fizioterapevtu. Ta me je odslovil v 15min rekel da je verjetno kronično in naj se ukvarjam iz drugimi športi. Takrat sem potem malo prebrskal vaš forum in dobil še nekaj nasvetov. Nato sem poskusil s terapijo z ledom (again) vendar ni pomagala. Tek sem čisto opustil, počival celo poletje, konec poletja pridem na prvi trening akrobatike in bolečina se znova pojavi (pri akrobatiki (skakanje na trampolinu, kanvas-pristanek na blazino). In zdaj je tako treniram lahko samo dvakrat na teden in še to je tako, ob torkih lahko treniram na polno in me nič ne boli, v četrktek pa se bolečina po parih skokih takoj pojavi nazaj :( Ne vem več kaj naj naredim :( Res bi rad vsaj akrobatiko treniral normalno če že nesmem teči. Aja pa še to, bolečina se ponovem pojavlja tudi pri mirovanju in hoji v hrib. Pojavi se tudi ob spremembi temperature toplo-hladno. Hvala vam že vnaprej za vse nasvete. Lp Jan

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA