vaše tegobe, vprašanja, nasveti in odgovori - o preventivi in kurativi...

Moderator: Z*

Uporabniški avatar
 teka-teka
#235096
Z možem sva včeraj imela trening daljšega teka (med 30 in 35 kilometri), ker oba kaniva na 42 kilometrov na Ljubljanski maraton.
Žal so se možu ponovno pojavili krči po 30 kilometru, kljub dobro zastavljenemu planu, hidracija je bila solidna, vnos elektrolitov, prehrana ima dovolj dodatkov kalija, magnezija in kalcija. Morda je bil preveč oblečen in se je pošteno spotil in je s tem odvajal večjo količino vode. Izgubljeno tekočino je nadomeščal vsakih 5 kilometrov, ker sva imela spremstvo.
Po teku sva naredila konkreten razteg in so ga krči grabili v zadnjo stegensko mišico še pol ure po teku.
Morda ve kdo za kak pameten nasvet, kako preprečiti krče v stegnih?
Hvala za nasvete. Ziher je še kakšna možnost, prosim za pomoč.
#235097
Dodatek magnezija ampak ne MED tekom temveč v vsakdanji prehrani, tekači ga rabimo več vendar večina misli, da ga mora dodajati med tekom.

Med samim tekom pa tekočina v kateri je obvezno natrij (oz nekaj slanega za prigriznit), ta je poglaviten.

Mogoče je telo v drugačnem šoku, jaz imam včasih podobne težave predvsem ponoči med spanjem. Drugega razloga ne vidim glede na to kar si opisala in na kaj vse pazita.

Lp

Uroš
Uporabniški avatar
 mare
#235215
Moj pogled - nekoliko drugačen. Po moje so krči posledica prevelikega napora. Telo se odzove na pretiran napor, se na tak način brani pred poškodbami. Po moje, če ima nekdo na 30. kilometru krče (ob ustrezni in zadostni prehrani), ni pripravljen na take napore in naj raje teče na 21. Nagnjenost k krčem je pa lahko različna. To je podobno kot npr. bruhanje, če nekdo poje strupene gobe ali spije preveč alkohola. Naraven pojav, ki služi zaščiti telesa. Nekdo bruha prej, nekdo pozneje, potrebno pa je odpraviti vzrok in ne posledico.
 bla
#254690
O krčih sem si ustvaril v teh dneh določeno teorijo. Ta teden sem namreč treniral malo več, kot ponavadi, in četrti dan treninga se je zgodilo sledeče. Že v samem štartu v klanec sem imel prevelkik utrip za ogrevanje in po 10 minutah sem fasu krč. Nisem se ustavil, nadaljeval sem v podobnem tempu še 3 ure in bolečina je na trenutke izginila. No, danes je dva dni od tega, ko me je krč zagrabu, in še zmeraj nosim posledice, heheh...

Ve kdo kaj pomaga pri odpravljanju posledic krčov=?:)
Uporabniški avatar
 vencelj
#254692
Prej sem prebral temo viewtopic.php?p=254691#p254691 , sedaj prebiram še tole.
Bla, če si lahko nadaljeval tri ure v podobnem tempu, krči niso bili hudi. Pravi krči te zelo upočasnijo ali celo ustavijo.
Mislim, da posledice lahko obravnavaš kot musklfiber (o čemer sem tudi že pisal v sorodno temo) in če je to to, bo kmalu bolje. Če ne bo, bi rekel, da gre za poškodbo, to pa je že druga zgodba.

LP, vencelj
 bla
#254694
Mislim, da je bil to krč, ker sem bil že utrujen in neogret. Podobno se mi je zgodil kakšno leto nazaj, analiza po polarju pa pokaže, da v določenih tednih in mesecih pač povečam obseg treningov, in je telo že utrujeno ker nima časa za regeneracijo in se potem ob nepravilnih segrevanjih pojavi krč, katerega posledice saniram cca en tedn po tamalem:) Ni pa poškodba, vsaj js je tako ne dojemam, še ne :)) Da sn pa krč zdržu še 3 ure, sj problem pr krču ni, ko je telo zagreto,takrat bolečina popusti, problem je ko je telo hladno..se mi zdi : )

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA