vaše tegobe, vprašanja, nasveti in odgovori - o preventivi in kurativi...

Moderator: Z*

Uporabniški avatar
 ichisan
#290016
Zanima me ,če je kdo dal že čez vnetje stopal?Namreč to traja sedaj približno 24 dni in še čutim bolečino ,res da ne tako kot na začetku poškodbe.Imam pa naklofen gel (mažem 3 na dan).
Ima mogoče kdo izkušnje še z konjsko mastjo?Baje je odlična krema za vnetja,...
Nazadnje spremenil ichisan, dne 02 Okt 2012, 09:55, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
 Misho76
#290025
Probaj Perskindol, meni res pomaga. Hladi isto kot konjska mast. Dobis ga v lekarni. Srecno pri sanaciji poskodbe.
 nivesj
#290028
Ravnokar imam tudi jaz vneto stopalo.

Vnetje sem staknila zaradi spremembe terena - teka v hrib, kjer sem pretiravala, ligamenti tega očitno niso bili vajeni in eto, vnetje pa traja že tretji mesec; sredi oktobra sem naročena na UZ in lasersko zdravljenje. Ta čas si blažim bolečine z Naklofenom kot ti, 2x dnevno si masiram stopalo z ledom po 10 minut in delam vaje za raztegovanje stopalnega ligamenta tako, da se na stopnici s prsti stopala držim ob rob in spuščam stopala navzdol, 3 ponovitve po 20 sekund, 2x na dan.... :wink:

meni pomaga.....
Uporabniški avatar
 ichisan
#290047
Bolečina je na petnem delu.Tako da sem opravil rentgen ,da nimam slučajno trn v peti(na srečo ga nimam).Tudi naklofen antibiotik sem jemal en teden, sedaj pa samo še mažem.
Nekje sem bral ,da je možno, da se ta poškodba vleče tudi do pol leta :(
Uporabniški avatar
 Xrock
#290078
Ne uporabljajte naklofena in podobnih protivnetnih maž in zdravil!

Samo zakrije poškodbo - zdravi je pa ne!

Raztegovanje poškodovanih kit - ja, samo če res veste kaj delate in katere ja in katere ne.

Meni pomaga trigger point in pa ultrazvok.
Nazadnje spremenil Xrock, dne 01 Okt 2012, 15:43, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
 ichisan
#290085
Misho76 napisal/-a:Probaj Perskindol, meni res pomaga. Hladi isto kot konjska mast. Dobis ga v lekarni. Srecno pri sanaciji poskodbe.




No sem šel po tole kremo, pa da vidimo,če bo kaj bolje...
 nivesj
#290131
Tudi jaz sem, kot avtor, šla najprej slikat stopalo, zaradi suma 'trna v peti'. Na posnetkih ni bilo videti nič. Boleč je pa predel sredi stopala proti peti oz. v sredini pete.

Zdravnica in farmacevtka sta mi (ta čas ko čakam na tretma z laserjem in UZ) predlagali masažo z ledom, vaje za raztegovanje tetive in mazanje z Naklofen gelom. Antibiotikov pa nisem marala.
 Jure18
#290164
Kako dolgo pa taka poškodba kaj traja? Imam namreč precej podoben problem, pridelal sem ga pred slabim tednom na levem stopalu(zunanja stran) pri 14,5 km teku(očitno glede na specifiko gibanja preveč, kondicijsko sem iz kolesa dokaj razvit...), boli kot hudič, tudi pri hoji... :evil:

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA