vaše tegobe, vprašanja, nasveti in odgovori - o preventivi in kurativi...

Moderator: Z*

 guardy
#342895
Živjo,

do sedaj nikoli nisem imel problemov pri teku, sedaj pa se mi je mesec nazaj pojavila po teku bolečina na levi strani, pri kolku. No, najprej sem mislil, da je kaj pri kolku, ampak se je bolečina selila tudi višje ter tudi proti hrbtu.

Smešno je, da bolečina oz neprijeten občutek pride in gre. Tako je en dan vse OK, naslednji dan pa spet čutim med hojo po stopnicah, ali če poizkusim laufat. Med sedenjem, spanjem ipd me ne boli, tudi ne med navadno hojo (razen 14 dni nazaj ko 3 dni po teku nisem normalno hodil).

Na službenem zdravniškem mi je dohtarca rekla, da je lahko zadeva iz hrbtenice, da naj si omislim kako masažo oz savno, samo sem nekako skeptičen, da bo to pomagalo.

Je že kdo drug imel kaj podobnega? Tiste standardne tekaške poškodbe oz. vnetja mi nekako ne grejo skup s tem kar mene matra...
 papikele
#342896
Jaz vedno ko me začne kaj bolet in sumim da se kaj "dogaja" najprej uporabim masažni valj (Foam roller) in kineziotaping. Če se zadava ne izboljša (ampak to je bilo samo enkrat) grem k fizioterapevtu. To, da ti je predlagala masaže pa savno je boljše od od tistih dr.med, ki predlagajo protibolečinske tablete :roll:
Si morda v zadnjem času imel kakšen tek? ali pa veliko tekel?
 guardy
#342897
pa tekel sem vseskozi, vse bp, do takrat mam letos za sabo 900km. Zo do začetka oktobra. Od takrat že skoraj 3 tedne nisem tekel nič.
Uporabniški avatar
 majcka
#342901
Definitivno je mogoče, da je zadeva iz hrbta. Išiasalni živec se razdeli na tri dele in gre tudi po zunanji strani stegna. Ne vem pa ravno, kako visoko (in ali na boku) se to zgodi. In potem bolečine sevcajo dol v nogo in gor v hrbet. Vsaj preveri.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA